szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jedzenie a spanie


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-12-09
Email
Poczytałam spokojnie książkę "Uśnij wreszcie" Zuzia 11-tego kończy 6 miesięcy. Może i czas na naukę. Ale co mam zrobić jeżeli ona je często b. małe ilości i nijak jej nie umiem tego oduczyć :(? Na dodatek w dzień je mniej niż w nocy. Ile razy dziennie Wasze dzieci w tym okresie jadły? Nie wiem, czy nie zaczekać aż zacznie poza jabłuszkiem jeść jakąś kaszkę czy coś w tym rodzaju - coś bardziej kalorycznego? Bo przecież jeżeli jest głodna w nocy, to jak ma, na litość boską - zasnąć? Załamka - są książki o usypianiu a nie ma o oduczaniu częstego jedzenia w malutkich ilościach :(
Julia
2005-12-11
10:49:59
Email
Goga nie wiem, czy to się da zrobić, ale moze spróbuj Swoją córeczkę czymś zająć, kiedy tylko pojawiają się pierwsze oznaki głodu. Zrób wszystko, żeby ją czymś zainteresować i przetrzymać jak najdłużej, nawet jeśli trochę będzie płakać. Mogłabyś wtedy zobaczyć, czy zje więcej po dłuższej przerwie. A jeśli się nie da... moze taki jej urok, po prostu woli małe porcje. Z tego co wiem, chyba karmisz ją piersią? Mleko mamy jest szybciej trawione niz mieszanka i dziecku karmionemu piersią niestety trzeba dawać częściej jeść. Życzę Ci, żeby jak najszybciej to się unormowało.
Goga66
2005-12-11
14:51:51
Email
Julio, rzecz w tym, że w dzień nie ma z tym problemu. Ona się bawi i to ja najczęściej badam czy nie jest głodna. Je wtedy w małych ilościach. Ale w nocy padam na pysk i nie mam siły jej zabawiać, zwłaszcza, że nawet przy noszeniu zaczyna drzeć małą japkę. Staram się ją zmusić, żeby więcej zjadła ale w pewnym momencie ona już tylko bawi się cyckiem i udaje, że je. A po godzinie lub dwóch budzi się znowu głodna :(
MoNiSiA
2005-12-11
15:09:29
Email
Hihihi ja też mam większy apetyt nocą ;))) A tak poważnie to od kiedy podaję córeczce sztuczne mleko i kaszki to budzi się tylko o 5 (od 20) bez żadnej przerwy. Ale tak prawdę powiedziawszy to wolałabym karmić ją piersią, przynajmniej w dzień :( Pozdrawiam :***
Goga66
2005-12-11
15:15:52
Email
No ja nie :)) na szczęście. Po 20.00 tracę apetyt w ogóle. Mam nadzieję, że jak zacznę już jej dawać nie tylko jabłuszko ale i kaszki jakieś przed nocą, to może pośpi dłużej. A z butelki nie chce pić więcej jednorazowo jak 30 ml. Chyba już z piersi więcej wypija.
Kornela
2005-12-12
21:20:56
Email
Gosiu, ja Marcelinie daję już kaszki z Bobovity od 5 m-ca ale to nic nie pomaga. Mała nadal budzi się w nocy co 2 godziny.
Goga66
2005-12-12
21:59:43
Email
Można oszaleć. A moja jeszcze nie śpi. Drze się, wierci i jest pobudzona od 2 godzin :( Już mi powoli nerwy puszczają na kolanach kręci się wierci,nudzi się, marudzi a odłożona płacze. Pójdzie spać znowu po 24.00 i będzie mnie budzić co półtorej godziny.
goga show
2006-03-30
11:11:27
Email
hi hi
Goga66
2006-03-30
11:23:15
Email
nadal Zuzia późno zasypia ale i późno wstaje :) Typowa sowa po rodzicach :) Ale ostatnio przespała kilka całych nocy, hurra:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum