szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Problem z Wiki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
andzia
2005-12-09
Email
Witajcie Kobitki. Kilka dni temu wrocilysmy z 10dniowego pobytu w szpitalu Wiki miala bakt Koli.Koszmar zaczal sie w domu.Wika juz zaczela 7 mies.W dzien spi w lozeczku po trudach usypiania.W nocy spi z nami tez trzeba sie niezle napracowac zeby zasnela.Kilka dni temu budzila sie co 2 godz na jedzenie-je modyfik mleko.Juz jest coraz lepiej budzi sie teraz co 3 godz i zjada 150.Ale problem jest z tym ze mala placze w nocy i malo spi.Tzn budzi sie na kilka godzin 2-3 placze wierci sie.Nie pomaga nic.Najedzona pamper zieniony nie jest jej goraco nie wiem co sie dzijee.Oprocz tego nie je nic tylko mleko i deserki.Chcialam jej na kolacje dawac kaszke zeby przespala dluzej ale jest placz.Zupki zbojkotowala juz dawno.Rece mi opadaja.Nie wiem co mam jej dawac dojedzenia???Czuje ze nie najada sie tym mlekiem.Jej rozklad jedzenia to rano mleko pozniej kilka lyzek kaszki ale za moment znow chce mleko.Pozniej deserek w miedzy czasie jakas wedlinka i kawaleczek buleczki do tego troszke soczku.Caly czas mleko wieczorem kaszka tzn tylko kilka lyzek i pozniej jeszcze kleik w butli a w nocy koszmar!!I co ja mam zrobic??!!Wydaje mi sie ze w nocy boli ja brzuchale nie jestem pewna.Kurcze ja oszaleje!Spac nie jesc nie i koszmarne noce marudzenie i czesty placz co jej sie nie zdazalo.Napiszcie mi co o tym myslicie?!Powiedzcie co wasze dzieci jedza w ciagu dnia.Tzn te dzieci ktore sa na modyfikowanym.
Goga66
2005-12-09
10:35:19
Email
Jeżeli to się stało op powrocie ze szpitala, to może ona poszukuje poczucia bezpieczeństwa, otrzebuje tulenia i brania na ręce, stąd te wołana ojedzenie w nocy?. Moja Zuzia ma 6 miesięcy i co 1-2 godziny budzi się na cyca. Mam wrażenie, że bardziej chodzi o przytulenie się niż napchanie żołądka. Chociaż... ostatnio w dzień je zdecydowanie mniej a w nocy pozwala sobie na dwa większe ssania
andzia
2005-12-09
10:40:08
Email
hmmm Wiki jest tulona i noszona narekach az czasami mysle ze za duzo.Ale w nocy jakwezme ja na rece to prezy sie i wygina glowke do tylu i tyle jest noszenia
Goga66
2005-12-09
12:03:00
Email
to może faktycznie brzuszek ją w nocy boli. Wiem, że dzieci lubią "zajadać" kolki. Może zwykłe bóle brzuszka też? A może ona ząbkuje i w nocy ból się nasila? Wszystkie stany zapalne najgorzej znosi się wieczorem i w nocy?
kyja
2005-12-09
19:38:34
Email
Andzia, może coś w diecie nie tak?może to mleko?a kupki są normalne?nie ma problemów z wypróżnianiem?a co do odrzucenia zupek przez małą-mój Micho był gotów na rozszerzenie diety dopiero po skończeniu 7 m-cy, zobaczysz, lada moment Wiki będzie się zajadać papakami:-))
andzia
2005-12-10
08:33:06
Email
Kyja Wiki je bebilon sojowy i wszystko jest ok.Kupki dobre.Generalnie bardzo lubi to mleko czasami mysle ze moze az za bardzo.:)
Kacha
2005-12-10
12:18:58
Email
Mnie sie wydaje, ze z ta wedlinka i buleczka to troche za wczesnie dla tak malego dziecka. Moje dziecko tez niedlugo zacznie 7 miesiac, ale nie w glowie mi dawac mu takich rzeczy. Na razie jest tylko na mleku, deserki tez je i pije soczek. Zupki tez zbojkotowal. Sa takie bez smaku. On wie, co dobre bo deserki sa slodkie. Czytalam, ze pieczywo moze wywolac jakas alergie u takiego dziecka. Do roku powinno sie dawac produkty bezglutenowe. Ja tez pare dni temu dalam malemu zwyklego biszkopta (w skladzie maka pszenna)bo bezglutenowych nie moglam dostac. Niestety tez rozbolal go brzuszek, prezyl sie w nocy i jeczal chociaz od 3 m-cy przesypia cale noce bez marudzenia. Moze powinnas wyeliminowac z diety dziecka bulke i werdlinke? Wiem, ze kazde dziecko jest inne i moze to nie od tego, ale skoro dajesz dziecku mleko sojowe to chyba znaczy, ze juz mial jakies problemy alergiczne. Slyszalam kiedys o kobiecie, ktora swojemu 9 m-cznemu dziecku dawala kielbase z grilla i nic. Ja jednak tego nie popieram.
andzia
2005-12-10
17:12:32
Email
Kacha bulke i Morlinki zaczelam Wiki wprowadzac dopiero od jakis kilku dni a problem o ktorym pisze trwa dluzej.Po zjedzeniu tych produktow nie widze zadnych dodatkowych zmian w jej zachowaniu oprocz tych ktore opisalam. Dzis tez mialam straszna noc.
sylwetka
2005-12-10
19:40:56
Email
Mamy córki w podonym wieku i do głowy by mi nie przyszło by dawać jej wędlinkę i bułkę,choć ręce wyciąga do każdego naszego jedzonka.To moje zdanie i wiem że nic nie pomogłam w sprawie nocnych problemów, przepraszam.
sylwetka
2005-12-10
20:02:38
Email
oj właśnie się doczytałam,że Twoja Wikunia jest nawet młodsza. Hmm tyn bardziej ja nie karmiłabym jej jeszcze ,,naszym" jedzonkiem. Ale już więcej się nie wymądrzam.
andzia
2005-12-11
09:05:06
Email
Dziewczyny problemem nie sa Morlinki i pieczywo.Ale wczraj zadzwonilam do pediatry i zapytalam powiedziala ze jesli Wiki nic nie jest po kawalku wedlinki to mozna jej dawac.Pieczywko kupuje specjalne dla alergikow i juz od jakiegos miesiaca dostaje kawalek chlebka a teraz jest to buleczka.Pediatra mowila ze mozna zaczac podawac 2 razy w tyg troszke zoltka .Ja uwazam ze po troszku wszystkiego mozna dawac tzn bez przesady ale wiekszosc co mu jemy.Zreszta kazdy ma swoje zdanie
MoNiSiA
2005-12-11
15:35:15
Email
Wydaje mi się, że jedzenie w małej ilości bułeczki z Morlinkami nie jest przyczyną bólu brzuszka. Zapytajcie Mamusie swoje mamy czym Was karmiły w wieku 7 miesięcy? Jestem pewna, że połowa z Was karmiona była już bigosem ;) Andziu najważniejsze, że Twoja córcia ma mleczko, bo znam mamę, która od 4 miesiąca zaczęła podawać "dorosłe" jedzenie (typu bigos, szyneczka, chlebek) swojemu synkowi! A co najgorsze całkowicie ograniczyła mu mleko, bo stwierdziła, że :on nie chce... Ręce mi opadają jak głupia jest ta kobieta!!! Teraz ma rok i je nawet pizzę :D Bomba! Wracając do tematu, to są różne zdania i opinie na temat podawania Druga znajoma zaczęła podawać dziecku "dorosłe" jedzenie w wieku 2 lat, ponieważ nic innego dziecko nie chciało jeść gdyż ulubionym daniem były słoiczki! Tak więc to idzie w dwie strony. Moje zdanie jest takie, że 7 miesięcy to nie jest zły wiek na wprowadzanie czegoś więcej niż tylko mleczko. Andziu ja karmię Julcie sztucznie i mniej więcej wygląda to tak : rano kasza (195ml), potem soczek, popołudniu słoiczek-obiadek (130ml) - mleko popitka (150ml), potem jakiś deserek(130ml), czasem jeszcze mleczko (120ml) i na noc mleko zagęszczone kleikiem-Nan2 (210ml). W nocy budzi się raz, przeważnie koło godziny 5, wypija wtedy 180ml. Jeśli chodzi o płacze małej to może powinnaś porozmawiać z pediatrą? Może konieczne są jakieś badania? Pozdrawiam Was mocno :***
andzia
2005-12-11
18:01:49
Email
Monisia rano kaszka z butli???A wieczorem az 220 kleiku z butli???szok jak ty to robisz u mnie ledwo 150 na noc wypije i dlatego chce tak jesc w nocy.Musze jej dac przed snem jak ty i wtedy napewno sie nie obudzi na jedzenie.Zaczela juz spac spokojniej
Kacha
2005-12-11
18:20:31
Email
Andzia, moj maly pije mleko 4 razy dziennie po 200 ml, z czego rano i wieczorem dosypuje mu kaszki do mleka. Oprocz tego ok godz. 12 je deserek i troche soczku a popoludniu tylko soczek np. marchwiowo jablkowy, chyba ze jest glodny to jeszcze jeden deserek. Zupki przyprawiaja go o mdlosci, wiec go nie zmuszam. Jezeli Twojej malej nie szkodzi bulka i wedlinka to super! Ja jeszcze boje sie dawac takich rzeczy mimo, ze moje dziecko ma duzy apetyt. Jak tylko widzi, ze cos jemy to az sie trzesie zeby mu dac. Oczywiscie dajemy mu czasem cos oblizac. Wczoraj np. moj tesc dal mu pod moja nieobecnosc ogorka kiszonego wlasnej roboty. Maly jak sie dorwal to ssal i ssal tego ogorka, a jak mu zabrali to plakal. Myslalam, ze bedzie go bolal brzuch ale nic mu nie bylo. Pomyslalam sobie, ze moze Twoja mala boli brzuch po jakis lekach. Nie wiem czym ja leczyli w szpitalu, ale antybiotyki robia duzo zlego na uklad pokarmowy takich maluchow. Moj Oliwierek bral przez 10 dni antybiotyki zaraz po urodzeniu. Pozniej lezal biedny skulony, prezyl sie, plakal. Myslalam, ze to kolka, ale nie bylo to o stalych porach. Lekarz przepisal mi leki, ktore daje sie dziecku po kuracji antybiotykowej aby przywrocic normalna prace jelit. Pomogly, ale niestety nie pamietam nazwy.Zapytaj swojego pediatry. Jesli to nie od tego to przykro mi, ale juz nie mam pomyslow co moze dolegac Wiki.:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum