szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ściskanie nóżek i piąstek na przewijaku


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-12-07
Email
No i mam zagwozdkę. Uprzedzam - byłam u lekarki i ona stwierdziła, że to zabawa ale u niej Zuźka nie popisała się pełnymi możliwościami. Otóż od kilku dni na przewijaku, szczególnie, gdy jest bez pieluchy ale nie tylko, zaczyna prostować nóżki, silnie ściska udka i rączki w piąstki i wydaje okrzyk Uh lub mocne stęknięcie, czasem robi bańki ze śliny z takim furkotaniem. Robi to nawet raz za razem. Już nie łapie stópek i nie pakuje ich do buzi. Ma przy tym dość poważną minę ale nie cierpiącą. Jak ją czymś abawić, to nie robi tego więc chyba nie jest to bezwiedne. I mam tu różne teorie: 1. ćwiczy mięśnie? 2. rodzaj strasznie wczesnego onanizmu niemowlęcego? 4. bawi się? czy 5. to jakieś napięcia mięśniowe? (ale wcześniej byłó wszystko OK - nigdy napięć nie miała. Co o tym myślicie? Może Wasze maluchy w jej wieku ( prawie 6 mies.) też tak robią? Acha - stan zapalny dróg moczowych został wykluczony pio badaniach moczu.
amelia
2005-12-07
22:51:19
Email
Moją małą córeczkę bardzo często wkładałam do nosidełka przywieszałam jej zabawki i jak musiałam coś zrobić w domu to było trochę spokoju. Jednak jak miała ok. 7 miesięcy zaczęła ściskać nóżki prężyć się jakby chciała zrobić kupkę robiła się czerwona i zaciskała piąstki. Później zachowywała się tak leżąc w łóżeczku czy na kocyku. Byłam u pediatry stwierdził onanizm dziecięcy. Zbaraniałam, bo nic o tym nie słyszałam powiedziano mi, że dziecko się zachowuje się tak z nudów, ale dostałam skierowanie do neurologa. Neurolog potwierdził tezę. Stwierdził, że mała jest trochę nadpobudliwa i to może właśnie stąd się wzięło. Trzeba było się nią stale zajmować i pokazywać jej coś nowego. Z czasem jak zdobywała nowe czynności życiowe jej to ustępowało przede wszystkim siadanie (tą umiejętność opanowała dopiero w 9 miesiącu) i raczkowanie. Teraz ma 16 miesięcy i problem znikł całkowicie. Jednak polecam udanie się do pediatry każde dziecko jest inne. Może Zuzia po prostu lubi leżeć golutka na przewijaku? Pozdrawiam serdecznie.
Goga66
2005-12-08
10:16:23
Email
Tak jak pisałam, byłam u pediatry. Rzecz w tym, że lekarz, to ktoś, kto jest nowy i interesujący więc właściwego przedstawienia Zuzia nie dała. Trochę wyprężyła nóżki ale raczej wyglądało to na zabawę. W domu jak tylko ją rozbiorę, chociaż czasem i w ubranku mocno prostuje nóżki ale zaciska też udka i najczęściej też piąstki. Przy tym wydaje na ogół stęknięcie jakby robiła kupę. Robi to raz po razie, tak, że trudno nawet jej wcisnąć pieluchę. Czasem sprawia wrażenie jakby ją tam coś bolało. Ma mały stan zapalny narządów baskich więc może coś ją tam swędzi i w ten sposób odkryła robienie sobie przyjemności (bo chyba to to) W momencie kiedy ją zabawiam zapomina o ściskaniu nóżek stąd wydaje mi się, że to nic neurologicznego, zwłaszcza, że jakiś czas temu neurolog stwierdzilł, że Zuzia nie ma żadnych napięć. U lekarzy zachowuje się też bardzo spokojnie. W domu, moim zdaniem, jest nieco nadpobudliwa. Na kolanach u nas wywija się, zwiesza główką w dół, próbuje się wspinać przytulona do ramienia. W każdym razie 5 minut spokojnie nie chce leżeć, chyba, że jest b. śpiaca.
Goga66
2005-12-08
10:34:42
Email
a tak w ogóle to ona uwielbia nago leżeć, tylko dotychczas fikała nóżkami a nie zaciskała udka
amelia
2005-12-08
19:43:59
Email
Słuchaj moja córcia będąc u pediatry czy neurologa zachowywała się ok. Diagnoza padła po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu. Pediatra dał skierowanie do neurologa tak na wszelki wypadek. Neurolog też stwierdził, że to onanizm, ale nie zbagatelizował sprawy dostałyśmy skierowanie na badanie elektroencefalograficzne. Wyszło nie do końca poprawnie, ale podobno przy dzieciach, które nie mogą usiedzieć w miejscu przez chwile to wynik można zaliczać do poprawnych, aczkolwiek badanie musimy powtórzyć za pół roku. Pomimo, że problem całkowicie zniknął zamierzam poddać ją temu badaniu. Nie chciałabym nic zaniedbać. Skoro ty już byłaś u neurologa i stwierdził, że jest wszystko porządku to na pewno tak jest. Zuzia jest mała i na pewno też szybko z tego wyrośnie oby z wiekiem również trochę się uspokoiła, bo mi czasami jest już z nią tak ciężko. Nie mogę jej na moment spuścić z oka! Kiedyś usypiała grzecznie w łóżeczku wychodziłam z pokoju i śpi, do czasu póki z niego nie wypadła. Do dziś zachodzę w głowę jak ona to zrobiła szczęście, że nic jej się nie stało. Powodzenia i życzę cierpliwości.
Goga66
2005-12-09
10:10:40
Email
A czemu a kurat badanie elektroencefalograficzne? Czemu ma to w tym przypadku przypadku służyć? Badanie nadpobudliwości? Bo co do badań mózgu, to Zuzia miała robione USG przezciemiączkowe i wszystko OK
goga show
2006-03-30
11:13:10
Email
hi hi
Goga66
2006-03-30
11:20:23
Email
o, dziękuję - dobrze,że temat się pojawił. Kiedy Zuza zaczęła się przekręcać problem się skończył. Była to chyba oznaka zniecierpliwienia zmianami pieluszki, swoisty bunt :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum