szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czy Wasze dzieci też tak mają???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
amra
2005-02-05
Email
Dziewczyny, mam problem... Otóż od mniej więcej dwóch tygodni moja córa dziwnie śpi i kompletnie nie rozumiem zjawiska. Otóż w dzień śpi bardzo ładnie i spokojnie, zasypia sama w łóżeczku i ogólnie nie ma problemów. Wieczorem po kąpieli jest kładziona do łóżeczka i usypianie trwa od 15 min do godziny. Później znów śpi bardzo spokojnie. O 23 karmię ją przez sen, coby mi się dziecię nie obudziło na jedzenie jak tylko ja zasnę i znów problemu nie ma - jeśli się przebudzi to szybko usypia spowrotem. Dochodzimy do godz. mniej więcej 3 nad ranem i się zaczyna... Dziecko zaczyna stękać, pojękiwać, przewraca główką raz w jedną raz w drugą stronę, macha łapkami, pręzy się... I dodam, że to wszystko ewidentnie robi przez sen, nawet oczu nie otwiera... Smoczek podany wręcz na siłę, uspokaja ją na 5 do 10 min, potem go wypluwa i zaczyna się od początku... I trwa to ok. dwóch godzin. Dzisiaj pobiła rekord, bo zaczęła o 2 w nocy. Około 5 budzi się na jedzenie, zje, trochę przeważnie pomarudzi i jak się ją uda uśpić to śpi znów spokojnie. Nie muszę chyba dodawać, że przez to jej stękanie ja nie śpię? I nie wiem czym to jest spowodowane... Coś ją boli? Coś jej dolega? Codziennie o tej samej porze... I nie na tyle silnie żeby ją obudzić całkowicie... Jak nie kolka (która się skończyła...?) to inny urok, cholera... Macie lub miałyście taki problem? A może przyjdzie Wam do głowy jakieś sensowne wytłumaczenie... Jagoda, może Ty...??? Pozdrawiam Asia (mocno niewyspana)
agnieszka74
2005-02-05
21:17:33
Email
A PRÓBOWAŁAS MALUSZKA PRZEKRĘCAC NA BOK ?? MOZE SIE ROI BO JEJ NIE WYGODNIE...JA TAK ROBIE Z KUBĄ I DZIAŁA. POZDRÓWKA !!!

Mała
2005-02-06
07:42:16
Email
Hej amra.Nie martw się na zapas.Wierzę że to męczące dla Ciebie.Z resztą mam dośc podobnie.natalka w nocy raz śpi bardzo mocnym snem,wybuch bomby atomowej by jej nie obudził, a za około godzinę wierci sie stęka, popłakuje, przewraca z boku na bok, macha rączkami.Ale wszystko pzrez sen.Oczka zamknięte.Gdy podam smoka, possa, possa i wypluwa i dalej to samo.Tak mija około godzinki i znów śpi mocno.Ja myslę ze to zalezy od fazy snu w jakiej się znajduje, z resztą nie tylko dziecko ale każdy człowiek.U dorosłego człwoieka fazy snu zmieniają sie co pare godzin a u dziecka srednio co 50 min.U niektórych dzieci czy ludzi pzrechodzi to niezauważalnie.Po prostu powieki albo się ruszają albo nie.Ale niektórzy przechodzą bardzo widocznie, ze tak powiem "objawowo".Faza REM to faza intensywnych snów, wtedy dziecko się wierci a w fazie nRem nasze pociech śpią twardym mocnym snem.[Lub odwrotnie].O tych fazach przeczytałam w jednej z gazet,chyba w "dziecku".I ja to tak sobie tłumaczę, grunt że śpi.A co do moejgo snu...cóż, byliśmy zmuszeni przenieśc się do drugiego pokoju.I teraz wszyscy są zadowoleni:)
Mała
2005-02-06
07:44:40
Email
Co do układania na boku, to też racja, Naatlka nie zaśnie inaczej niż na boku.Ale musi sama sobie wybrać pozycję.Jak my ją ułożymy to i tak się jeszcze nawierci bardzo.Zasypia z reguły na lewym boku, choś ostatnio pare nocy pod rząd zasypiała na prawym;). Nigdy nie zaśnie w łóżeczku na plecach.
Michalina
2005-02-06
09:57:14
Email
Amra, moj syn reaguje podobnie. Całą noc ładnie przesypia. Budzi się 2 razy na karmienia, które trwają średnio po 10 min i zaraz "odpada" nieprzytomny. Około 6 nad ranem zaczyna się wiercić, kręcić, stękać (przez sen)i tak jest do godz 8-9. U mojego Łukasza to jest chyba początek kolek (ma dopiero 1 miesiąc) - tak myślę.
Kamila
2005-02-06
11:17:19
Email
Kinia niekiedy też taki się wierci, ale to dlatego, że chce jej się odbić. Ponoszę ją chwilkę, uleci powietrze i zasypia na rękach. :))) Pozdrawiam!
Jagoda
2005-02-06
15:20:37
Email
Zuzanka kręci się i stęka rano, od ok. 7 do 8 i u niej jest to związane z odchodzeniem gazów, a właściwie z trudnościami w tym zakresie :-). Jak wypuści parę bączków, jest lepiej. Michalina może mieć rację - mogą się tak rozpoczynać kolki. U Zuzi pomaga wzięcie na ręce, łatwiej jej wtedy.
bena
2006-04-15
23:00:25
Email
Amra, u mnie Corka zachowuje sie w nocy tak samo. Do 3 miesiaca spala bardzo ladnie i budzila sie tylko 2 razy od 3 tygodni natomiast wszystko sie zmienilo...Milena steka jeczy, kreci glowa- dopiero piers jej pomaga (bo nie ssie smoka) ale to tez na jakis czas- czasem godzinke, czasem 15 minut...nieraz wyglada tak cala noc...ja to wiaze z gazami...nie wiem czy to przypadek ale od kiedy podaje jej Espumisan spi troche lepiej...
anka74
2006-04-18
17:29:50
Email
U nas tez tak było stas mial kolki ale one sie skonczyly przed 3 miesiacem i zaczely sie te niespokojne noce nie wie co to bylo tez podejrzewalam kolki wiec zaczelam na nowo dawac infacol ale to nic nie dawalo wiec eksperymentowalam dawalam go raz przed snem raz w nocy gdy steki sie zaczynały i nie widziałam rożnicy i w koncu po jakimś miesiącu przesły te stęki, rzucania sie Stasia z boku na bok szrpaniny nie mam pojecia co to było, ale przejdzie nie martw sie mam nadzieje ze szybko. powodzenia. A teraz to Stas jest spokojmny ale jak budzil sie 2-3 razy w nocy to teraz je co 2h nieraz to nieprzytomna go karmię, tak to jest a zaraz ząbki sie zacznal i tak w kolo z tymi naszymi pociechami ale za to je bardziej kochamy.
emi
2006-04-19
22:12:23
Email
MOj Kuba ma podobnie. TYlko ze nie kazdej nocy i u niego to jest tak ze zaczyna po jakims czasie płakac i sie budzi. Teraz to ma jeszcze tak ze przy karmieniu o 4 a jak mam pecha to juz o 2 zasypia mi na rekach a jak go wkładam do łózeczka to jakby sie czegos bał. Nagle sie przebudza i zaczyna płakac a jesli nie odrazu to po jakiejs chwili. Biore go wtedy znow do piersi i spowrotem do łózeczka, czasem pomaga ale czasem jak juz nie mam siły to laduje u nas w łóżku, wtedy o dziwo zasypia w miare spokojnie. Moze te szalenstwa podczas snu to przez to ze dzieci nie czuja sie bezpiecznie w łóżeczku?? No i oczywiscie tez przez to wszystko chodze nie wyspana. A Kuba ma dopiero 10 m-cy. jednak nie wydaje mi sie zeby to były kolki, moze bardziej tez cos z tymi gazami.
OlkaK
2006-08-19
11:04:31
Email
Moja Ewcia miała podobnie.Karmiłam ja przez sen i rano sie zaczynalo.W lewo, w prawo,machanie lapkami.Skonczyło sie gdy po kazdym posilku nocnym brałam ja na rece pionowo,az do odbicia.czasem nie mialam juz sil,ale warto.mala spi spokojnie.Pozdrawiam
elois
2014-05-15
06:17:51
Email
Witam. Wiem, że wątek został założony bardzo dawno temu, ale być może poprzez ten wpis uda mi się dotrzeć do jego założycielki. Mój Synuś ma dokładnie takie same objawy. Pręży się, stęka i to tylko nad ranem między godziną 4 a 6. Nie wiem jak mu pomóc. Boję się, że to może być coś poważnego. Czy u Twojej córki wszystko dobrze się skończyło? Wyrosła z tego? Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum