szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - "Latwy Plan Tracy"


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2005-12-05
Email
No witam kochane mamusie,właśnie skończyłam czytać przewodnik "język niemowląt"i tak się zastanawiam jak w praktyce wygląda wprowadzenie systeu,który proponuje Tracy?Moj Kacper za 4 dni zacznie 4 miesiac i obawiam sie trochę czy nie jest juz za pozno na wprowadzanie zmian w jego życie...choć jestem pod wrazeniem lektory i bardzo chętnie zastosowałabym łatwy plan u swojego szkraba.Kacper jest typowym "średniaczkiem"i na ogół nie ma z nim żadnych kłopotów,ale ubzdurał sobie ze spac to pojdzie dopiero o 1 w nocy i trzyma sie tego zawzięcie,nie wiem jak zmienić ten zawyk.Jak juz zasnie to spi do 7 rano,pozniej karmienie i dalej spi do 11-12 i czasami po kolejnym karmieniu spi sobie do 12.30,pozniej robi krótkie "kimki"wieczorkiem,ale w głęboki sen zapada dopiero o 1 w nocy.Nie wiem czy łatwy plan Tracy cos tu pomoze....
Goga66
2005-12-05
14:25:13
Email
Mnie też się ksiązka podoba. Ale nie mogę sobie wyobrazić, jak mogę to wprowadzić w życie. Moja Zuzia ssie cyca. I robi to często ale chyba w małej ilości. I co mam zrobić ? Nie da jej się powstrzymać od jedzenia, bo ona nie daje się niczym zabawić - płacze, łzy się leją po pyszczku z czasem zaczyna się wręcz zanosić od płaczu. W ogóle się nie uspokaja. Więc łatwo powiedzieć, że dziecko nie potrzebuje jeść tak często. Jak jesienią zaczęłam wydłużać jej czas karmienia w dzień, co 3 godziny, to się przerzuciła na noc i chce jeść co 2 a czasem co 1 godzinę. Może ktoś na to ma radę - ja czuję się bezsilna
Goga66
2005-12-05
14:28:12
Email
No i moja Zuzia też zasypia o godzinie 1 w nocy. Żeby taka Tracy była na miejscu, bo trudno wprowadzić w praktykę ogólniki z książki. Co to znaczy przetrzymać dziecko o godzine czy dwie z jedzeniem? Tego w książce nie ma - jak to zrobić? Jak uśpić, kiedy dziecko odłożone do łóżeczka po raz 50-ty natychmiast zaczyna płakać i za każdym razem trudniej je uspokoić
kalina
2005-12-05
14:36:11
Email
mam dokładnie te same obawy co Ty Gosiu...łatwo przeczytac porady z ksiazki,ale w rzeczywistosi wprowadzenie ich w zycie wyglada zupełni inaczej...moze gdyby mój synek miał kilka dni to było by prosto,ale teraz to on ma juz swoje wyrobione nawyki,których broni potwornym płaczem,widocznie mu tak dobrze....widocznie muszę się pogodzić ze mam w domu nocnego malego nietopezka,który swój lot konczy o 1 w nocy;)
Goga66
2005-12-05
14:41:55
Email
jak Zuzia miała 2 tygodnie, to porady z kolei wydawały mi się na wyrost. Jak karmić dziecko co kilka godzin, jeżeli noworodka lepiej karmić jednak chyba na żądanie? Próbowałam ją usypiać jak miała 4 mies. Nic to nie dało. W ońcu zaczynała drzeć się wn iebogłosy po kolejnym odłożeniu do łóżeczka. Uznałam wtedy, że jest za mała. Książka "Uśnij wreszcie" - też dotyczy półroczniaków. Zresztą zauważ, że najczęściej Tracy pisze o większych dzieciach. I w filmach z jej udzialem występowały też dość już duże maluchy
Basia
2005-12-05
17:36:32
Email
Mi udało się wprowadzić część rad Tracy Hogg. Moja córeczka też siedziała cały czas przy cycu. Jednak po przeczytaniu książki zaczęłam robić dłuższe przerwy między posiłkami i w końcu się udało. Zauważyłam, że dzięki temu moja córcia ma mniej wzdęc i rzadziej boli ja brzuszek. Moja mała to typ wrażliwca. Chociąz ostatnio zaczyna zmieniać się chyba w średniaczka.
Goga66
2005-12-05
17:39:49
Email
Moja to żywczyk (tak to się chyba nazywa). U mnie wydłużanie w dzień zaowocowało skróceniem odstępów w nocy. Zuzia jest pod tym względem niezniszczalna :(
Goga66
2005-12-05
17:40:15
Email
A czasem nawet poprzecznik
ADA
2005-12-05
19:03:09
Email
Metode z książki "Uśnij wreszcie" zaczęlismy stosować kiedy Oliwka miała miesiąc.Teraz zasypia sama wieczorem jak i w dzień.Zazwyczaj zasypia po 19 i spi do 6-7 rano.Czasami przebudzi się o 5.Czas jedzenia też wydłużyliśmy i wdzień jada co 2 godziny.
bena
2006-03-28
11:15:49
Email
Moja coreczka konczy wlsnie 3 miesiace...od poczatku jest bardzo grzecznym dzieckiem. Choc podczas pierwszego miesiaca dlugo ssala piers...wszyscy straszyli mnie, ze zrobila sobie z niej smoczka. Po przeczytaniu ksiazek o ktorych mowa, postanowilam wprowadzic w zycie pare rad....i to byl koszmar z grzecznego dziecka zrobila sie marudna, nie spala...bo po odlozeniu do lozeczka zaczynal sie krzyk. Moje dni zamiast stawac do siebie podobnie staly sie szalenstwem. Powrocilam wiec do moich metod wychowawczych i dwa dni mi zajelo zanim Milena "powrocila do siebie". Obecnie wszytsko sie zmienia ale naturalnym rytmem...Milena zainteresowana otaczajacym ja swiatem jest przy piersi tylko zeby sie najesc, je co 2 lub 2.5 godziny a potem zasypia( na razie jeszcze przy piersi) ale sadze ze to jeszcze nie czas aby ja od tego oduczac. W nocy spi od 19.00 do 6.00 z dwoma malymi przerwami...wiec coz wiecej chciec od zycia...Uwazam, ze rady w tych ksiazkach sa dobre ale nalezy je dostosowac do potrzeb, mozliwosci a co sie z tym wiaze i wieku swoich dzieci. pozdrawiam
Beth
2006-03-28
15:49:15
Email
Metody Tracy są świetne i, wierzcie mi, działają.Przede wszystkim trzeba jednak bardzo uważnie obserwować swoje dziecko i nie starać się za wszelką cenę "wtłoczyć" dziecko w schematy z ksiażki, ale umiejętnie wykorzystywać porady Tracy i wplatać je w rytm dnia dziecka.Pewnych rzeczy nie da się wykorzenić, bo każde dziecko jest indywidualnością.Za to inne można wyprostować.Ja marzyłam o tym, żeby mój Mały przesypiał słodko całą noc, ale jednak uparł się na pobudkę o 4.00. Cóż...Cieszę się natomiast z tego, że nie jest już bez przerwy przy piersi, że znam jego rytm dnia i mogę sobie coś zaplanować, jakieś wyjście itd.Jednym słowem, w miejsce chaosu mamy teraz porządek.No i zasypia w swoim łóżeczku, co kiedyś wydawało mi się niemożliwością.Jest bardziej pogodny, wypoczęty.Ma to też zbawienny wpływ na atopowego zapalenie skóry, z którym się zmagamy.
dorota
2006-03-28
20:26:03
Email
Beth czy jak Twoj maluszek obudzi sie o 4 rano to bierzesz go do siebie do lozka i karmisz? jestem ciekawa bo ja tez wprowadzilam rady z tej ksiazki i w dzien spisuja sie swietnie ale w nocy jeszcze nie probowalam i zastanawiam sie jak to bedzie...
Beth
2006-03-29
15:53:03
Email
Czasem biorę, kiedy jestem zbyt zmęczona, żeby z nim siedzieć, ale staram się tego nie robić.Poza tym, kiedy wprowadzałam metody Tracy, poszłam na pewien "kompromis"- brałam Małego o świcie, na karmienie do łóżka.Potem starałam się go odzwyczajać. Tracy pisze, że nie można zbyt wielkiej rewolucji robić w życiu dziecka i zmieniać na raz kilka nawyków. Stąd ten kompromis.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum