szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pytanie do Jagody 2


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kyja
2005-02-04
Email
Jagoda, mam do Ciebie pytanie.Od wczoraj daję Misiowi antybiotyk w zawiesinie (ceclor), z zalecenia pediatry-Misio ma zapalenie uszka:-((, zauważyłam,ze w pierwszej kupce po podaniu leku widoczne są pozostałości antybiotyku, w tym przypadku są to różowe smugi, fragmenty-nie wiem jak to określić.Czy to oznacza,że mały nie trawi leku?czy to jest objaw nietolerancji??trochę się boję, bo mały jest alergikiem.Na załączonej ulotce do leku, nie ma żadnej informacji,o tym,że taki objaw może się pojawić.Przy alergii-wysypka, świąd.itp.Co mogą oznaczać te resztki leku??przepraszam,że zawracam Ci głowę
Jagoda
2005-02-04
09:18:14
Email
Nie sądzę, żeby to był objaw nietolerancji, raczej po prostu są to resztki barwnika - erytrozyny, najpewniej związanego z metylocelulozą, ktora jest "nietrawialna". Metyloceluloza jest używana do zagęszczania leków w płynie, ona tworzy zawiesinę. Zajrzyj na stronę producenta, tam jest pełny skład leku: http://www.polfakutno.pl/lek.php?id=133 Nietolerancja mogłaby się objawiać wysypką, biegunką, krwią w stolcu itd - obserwuj Misia na wszelki wypadek. Jeśli zdrowieje i wszystko jest w porządku, nie przejmuj się tym.
Isia
2005-02-04
09:53:29
Email
Jagodo, ja też mam do Ciebie pytanko. W sumie zadałam je w dziale "ciąża", ale widzę, że tutaj częściej zaglądasz niż tam. Jestem w 14 tc. ale ciągle dokuczają mi dolegliwości- pełny asortyment. W związku z tym waga stanęła w miejscu (tzn. najpierw spadła, a potem stanęła i ani drgnie. Lekarz stwierdził, że na razie nie ma powodu do zmartwienia, ale gdyby nie zaczęła rosnąć w najbliższym czasie, to wtedy będzie powód do zmartwienia. I druga rzecz- z wizyty na wizytę mam coraz niższe ciśnienie. Czy to może mieć wpływ na ciążę i rozwój dzidzia? Odpowiedz mi, jeśli możesz.. Pozdrawiam serdecznie!
Jagoda
2005-02-04
10:20:03
Email
Isiu, nie masz się czym martwić, wszystko jest normalnie. U większości kobiet na początku ciąży waga spada, niezależnie od dolegliwości Rzeczywiście, teraz już powinna wzrastać, będą tez ustępować i przypadlosśi I trymestru. Spadek ciśnienia jest prawidlowością w II trymestrze, tak jest ok. Poprawię się i będę częściej zaglądać do działu o ciąży.
Jagoda
2005-02-04
10:27:18
Email
Aha, Isia, najlepszym sposobem jest założenie nowego tematu - mnie zdarza się nie doczytać do końca długich tematów, z wieloma wypowiedziami, bo na przykład moja córcia właśnie czegoś chce.
kyja
2005-02-04
12:23:38
Email
dzieki Jagoda, uspokoiłas mnie;-]]pozdrawiam!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum