szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - AZS?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
samalandra
2005-12-02
Email
Cześć dziewczyny. Jestem załamana. Moja mała Martynka ma problemy ze skórą. Zaczęło się od niewielkich czerwonych plam na przedramieniu na których skóra stała się szorstka. I tak raz stawały się bledsze (ale skóra nadal była szorstka), a raz czerwieńsze. Poszłam do jednej pediatrycy i przepisała mi niedrogą maść robioną. Nie przechodziło. Stwierdziła że to uczulenie na oliwkę. Ja zostawiłam to w spokoju. Teraz Martynka ma osiem miesięcy i wyszło jej to na brzuszku, pleckach, na zgięciach łokci kolan kostek itd. Wygląda to brzydko. Najpierw wyglądąło to jak potówki więc nic z tym nie robiłam ale jak długo mogą one pozostawać na skórze która jest na tych obecnie plamach szorstka i zrogowaciała. I tak samo raz są bardziej czerwone raz bledsze ale skóra pozostaje w tych miejscach szorstka. Byłam dziś u drugiej pediatrycy i powiedziała że to wygląda na alergię , na atopowe zapalenie skóry. Poszłam w ogóle bo widze że mąłą zaczyna to swędzieć zresztą nie dziwie się jak ja bym miała na skórze takie ch...two to bym chyba ze skóry wyszła. Zastanawiam się z czego to jest, ostatnio mamy psa w domu ale tę łagodniejszą formę miała już wcześniej. więc nie wiem czy jej ulubionego członka rodziny mamy sprzedać? Nie wiem też czy to nie jakieś uczulenie na białko bo ja mam do tej pory lekką skazę białkową. Ostatnio dostała troche danonków bananowych. Karmię ją piersią, dostaje kleiki ryżowe dodatkowo na Bebiku. A także zupki skład: kurczak lub królik marchew pietruszka seler. Lubi ziemniaki. kurcze nie wiem co mam wyeliminować by sprawdzić co jest powodem. Narazie przez tydzień mam ją smarować maścią Elocom i dawać Ketotifen. Jak się nie poprawi to czeka nas prywatny dermatolog bo normalnie to się dostaniemy nie wiem czy za rok. Dziewczyny pomóżcie bo ja się załamuję jak czytam o AZS. Nie wiem w czym ją kąpać pediatryca mówi że z kryształkach nadmanganianu potasu mogę. Zresztą teraz zakazała mi stosować oliwek itp. Nie wiem co robić jak sobie pomyśle ile kosztują maści sterydowe to jeszcze bardziej mnie to męczy a to jeszcze są nawroty. Nie wiem co robić pomóżcie!!!
Agucha
2005-12-02
15:53:08
Email
Tu jest dosyc sporo na ten temat Beth ma podobny problem wiec nam to wyłożyła bardzo dokładnie poczytaj sobie , moja córcia miała takie paskudztwo na buzi ale zeszło na szczescie chociaz teraz od czasu do czasu jeszcze ja wysypuje i tez nie mam pojecia po czym :( pozdrawiamy http://www.happymum.pl/forum/pok_wpis.php?id_dzial=4&id_tem=1228&str_nr=1
kyja
2005-12-02
19:22:28
Email
poszukaj na forum wątków o azs-jest tego sporo.Spokojnie możesz kąpać córeczkę z dodatkiem płynów natłuszczajacych,np. oilatum lub balneum.Popros pediatre o skierowanie do alergologa-on chyba lepiej doradzi niz dermatolog.Jutro postram sie wiecej napisac-nie mam czasu;-]]pozdrawiam
dziunia
2005-12-02
19:30:35
Email
salamandro jak czytam twoja wypowiedz to mi sie przypomina jak moja corcia miala takie wlasnie czerwone plamy na calym ciele. też lekarka prosila o wyeliminowanie oliwki z pielegnacji. no i niestety ale takze podalam jej deserek o smaku bananowym i to prawdopodobnie byla tego przyczyna gdyz wedlug mojego lekarza nie powinno podawac sie bananow do okolo roku. oprocz elocomu mala dostawala takze fenistil w kropelkach. fakt po tym byla senna ale pomoglo. zapomnialam dodac ze corcia mial to uczelenie jak miala jakos 7 miesiecy.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum