szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - SMOCZEK


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Beth
2005-12-02
Email
Czy macie jakieś sprawdzone sposoby na przekonanie niemowlaka ( mój ma 3 miesiące) do smoczka? Mikołaj ssie namiętnie piąstkę aż robią się na niej krostki, a smoczka zupełnie nie toleruje- wypluwa go i się krzywi. Natomiast z butelki Awentu normalnie pije, wiec nie wiem co jest grane. CZy są smoczki w kształcie tych z Awentu? Pomóżcie.
paren1
2005-12-02
10:48:33
Email
Beth a dlaczego chcesz go tak bardzo przekonać do tego smoczka? żeby go ssał zamiast piąstek? Martynka tak w okresie 3 czy 4 miesiąca też namiętnie wkładała do buzi swoje łapki, a robiła to z takim uczuciem ;-))że my będąc w drugim pokoju to słyszelismy!! czasami wkładała je tak daleko, ze się krztusiła, ale teraz już tego nie robi a ma 4,5 miesiąca - sporadycznie possie paluszki. My kupiliśmy jej smoczka (choć zakładaliśmy wcześniej, że zero smoczków i bujania - taaa) jak miała ponad miesiąc też początkowo go w ogóle nie chciala, potem się do niego przekonała, ale teraz praktycznie w ciągu dnia nie chce go prawie wcale, smoczek przydaje się tylko przy wieczornym usypianiu. Skoro Twój dzidziuś nie bardzo chce to może lepiej potem nie będziesz miała problemu z odzwyczajaniem go;-))))
andzia_01
2005-12-02
12:26:39
Email
Widziałam smoczki uspokajacze właśnie w kształcie takich jakie mają te butelki Aventu i jeszcze z takimi fajnymi wypustkami masującymi dziąsełka- był chyba firmy NUBY /tyle, ze ja je widzialam chyba w którejś z gazet typu "Dziecko" czy "Mamo to ja" a pytałam w kilku sklepach i nie mogłam go kupic. Skończyło się na zwykłym smoczku /wolałam,zeby dziecko ssało smoczek niż paluszki/, a z odzwyczajaniem nie było żadnego problemu- po prostu Michał w 8 miesiącu życia sam odrzucił smoczek i już.
ADA
2005-12-02
19:35:01
Email
U nas było tak.Jak Oliwka się urodziła to smoczka w ogóle nie tolerowała-mielismy Aventu,Silikonowy.Po jakimś czasie kupiliśmy Nuka,lateksowy i jest dobrze.Służy nam raczej w awaryjnych sytuacjach np.po południu kiedy nie może zasnąć.Wieczorem jest nauczona zasypiać bez smoczka.Nie ma się co przejmować,Oliwka też pożera swoje piąstki,ale to minie.Pozdrawiam
ola25
2005-12-02
20:57:26
Email
U mnie było podobnie.Mały nie chciał na początku smoka,ale zaczął namiętnie wkładać rece do buzi.Pomału próbowałam go nauczyć ssać smoczka.Na początku nie wiedziałco z nim robic.Jak tylko widziałam ze wpycha paluchy dawałam smoka.Nauczył się i powiem tyle,lepiej żeby ssał smoka niż palce bo smoczka można wyrzucić a z paluchem nie jest tak łatwo.Rozmawiałam nawet z ortodontą na ten temat.Oczywiscie zeby nie było tego smoka przesadnie długo.pozdrawiam
Beth
2005-12-03
10:14:14
Email
Mam nadzieję, że u nas też to przejdzie.Sama nie wiem czy pozwalać mu ssać piąstki, czy upierać się przy smoku, bo jeśli okaże się, że pokocha piąstki i kciuka na długie miesiące to będziemy mieli problem ze zgryzem.ale chyba nie mam wyjścia, bo kupiłam wczoraj inaczej wyprofilowanego smoka( przypominającego ten od butelki Aventu) z nadzieją, że chociaż tego będzie ssał...i nic.No, ale skoro piszecie, że są dzieci u którym piącha się nudzi to chyba nie będę się tak przejmować. Dzieki wielkie!:)
Kornela
2005-12-05
16:10:49
Email
U nas było podobnie, na początki mała w ogóle nie chciała smoczka wiec stwierdziłam że nawet dobrze bo nie bedzie trzeba później oduczać. Gdy miała 3 miesiące ciągle wkładałą paluszki do buzi i szybko odkryła że najlepiej się ssie kciuka i wtedy nie dałam za wygraną. Uważam że lepszy smoczek niż palec, mała nie chciała smoczka z Aventu wiec kupiliśmy lateksowy z Nuk-a i trzymałam jej go tak długo aż pszestała go wypychać języczkiem a zaczęła ssać. Teraz kupujemy Nuk-a tylko że silikonowy i jest ok. Nawet te z Aventy później też ciągla ale Nuk lepszy. Uzywa go tylko czasami, przeważnie przy zasypianiu.
Goga66
2005-12-05
16:47:09
Email
Zuzia do dziś nie przekonała się do smoka. Był i Aventu silikonowy i mięciutki nuka. Jedyny moment, kiedy załapała, to w trakcie kolki - jak ją bolało, to czasem zagryzała ale też trzeba ją było najpierw zmusić. Jak się kolki skończyły, to nawet moja uparta matka dała za wygraną. Przy tym Zuzia głównie wkłada sobie do buzi wskazujący palec lub razem: wskazujący i kciuk. Doprowadza ją to czasem do zwracania mleczka, bo wskazujący jest długi i jak się domyślacie, trafia nim do gardła.
Ewa
2006-02-08
17:25:11
Email
Moja Natalka odkryła że ma rączki zaczęła bardzo namiętnie ssać piąstkę. No i teraz się zastanawiam czy dac jej smoka. Podobno to przejsciowe w tym okresie. Znalazłam na forum troszke wypowiedzi na ten temat. Dziewczyny macie jakies informacje na temat: Czy ssanie smoka jest zdrowe i potrzebne? Pozdrawiam.
Magdalenka
2006-02-08
19:39:26
Email
mnie pediatra powiedziala ze lekarze zalecaja smoczek od 2 tygodnia zycia ze wzgledu na smierc lozeczkowa. ale moze tutaj maja inne podejscie do tego tematu. poza tym, mysle ze chyba lepiej smoczek niz piastki, bo jak pozniej bedzie ssalo kciuka, to wieksze prawdopodobienstwo wady zgryzu niz przy smoczku. teraz na rynku jest bardzo duzo ksztaltow i rozmiarow smoczkow. moja julia ssie aventu, nie marudzila ani na smoczek ani na butle, ale dostawala tylko tych firm. kiedys sprobowalam jej dac smok w ksztalcie takiej bambki, to natychmisat wyplula i baaardzo sie krzywila. kwestia przyzwyczajenia... zreszta, czesto po zasnieciu wypluwa smoczek.
Doti
2006-02-08
20:45:28
Email
Ja też wolałam, żeby ciumkała smoczek niż paluszki. Greta woli smoczek NUK zaś w butelce tylko AVENT. Upodobania...
Doti
2006-02-08
20:47:28
Email
No i jak zaśnie to też go wypluwa, ale za to jak się w nocy czasem przebudzi to szuka smoczusia.
Goga66
2006-02-09
13:00:24
Email
są dwie szkoły jazdy ;)) Ale ja nie mam tego problemu, bo Zuzia nigdy nie nauczyła się ssać smoka.Odmawiała skutecznie każdego rodzaju. Kciuka też nie ssie najwyżej wskazujący palec a i tego ostatnio nie robi - jak już to całą łapkę wsadza do buzi :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum