szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pytanko do Jagody


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
amra
2005-02-03
Email
Jagodo, mam nawet dwa pytania. Zauważyłam, że zaczynają mi się odwapniać zęby niestety, a karmię piersią. Czy są dostępne jakieś preparaty uzupełniające wapń w organizmie, które może brać karmiąca kobieta? Ewentualnie czy mogę po prostu pić rozpuszczone wapno w tabletkach? I drugie pytanie - czy znasz może i możesz z czystym sumieniem polecić w Warszawie specjalistę od USG z dobrym sprzętem, do którego mogłabym pójść ze swoją córką na USG dróg moczowych? Na poprzednim USG, które było robione na Niekłańskiej, przy okazji czego innego w ogóle wyszło, że Karolina ma poszerzony UKM o 6 mm w prawej nerce i muszę to teraz znów skontrolować. Dodam, że na Niekłańskiej baba, która robiła USG raczej mnie do siebie nie przekonała... Pozdrawiam i dziękuję z góry Asia
Jagoda
2005-02-03
22:46:21
Email
Wszystkie preparaty wapnia nie zawierające innych składników można brać w czasie karmienia. Wybieraj te, które mają po 500mg wapnia, musujące. Są też takie z wit. D3, te się lepiej wchłaniają. Oczywiście nie możesz mieć przeciwwskazań do przyjmowania wapnia - np. kamicy nerkowej. Zapotrzebowanie na wapń w czasie karmienia wynosi ok. 1200 mg/dobę. Co do dobrego usg dziecięcego - nie znam nikogo osobiście, kogo mogłabym polecić. Za najlepszych uważa się radiologów z Litewskiej.
amra
2005-02-04
14:40:00
Email
Bardzo dziękuję :-)
Agata
2005-02-04
18:03:19
Email
Ja jestem spóżniona ale się dopiszę. Mam takie same problemy z ząbkami...w związku z czym lekarka zapisała mi Calcium glucamicem (nie wiem czy to dobrze napisałam), ale mąż w aptece zobaczył, że są to dość duże tabletki (a ja mam problem z łykanie takowych) i aptekarz dał mu dla mnie syrop Calcium. Jest na nim napisane że można go stosować podczas laktacji. Co o nim sądzisz Jagodo? Czy jest dobry? Jeszcze nie zaczęłam go zażywać.
Jagoda
2005-02-04
19:19:25
Email
Syropki sa dobre, ale zawieraja malo wapnia - zeby zapewnic dobowe zapotrzebowanie trzeba wypic 50 ml czyli 1/3 butelki, podczas gdy wystarcza 2 tabletki Calcium gluconicum. Wybierz jakies tabletki musujace lub proszek musujacy po 500 mg- apteka powinna miecprzynajmniej kilka preparatow, sa bez recepty. Przepraszam za brak polskich liter -dziecie ssie :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum