szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Mycie główki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADA
2005-11-29
Email
Pewnie to banalne o co pytam,a jednak proszaę o odpowiedź.Moja Oliwka ma 2 i pół m-ca.Kupiłam jej dzisiaj szampon do włosów Nivea Baby.Czy jak umyję nim główkę to mam ją potem oliwkować ,czy juz nie trzeba?A tak w ogóle to jak długo należy oliwkować maleństwo?
Goga66
2005-11-29
18:41:07
Email
Jeżeli myjesz ją w jakimś płynie, to szampon możesz sobie darować. Jeżeli płyn zawiera już jakiś natłuszczacz, to oliwka nie jest potrzebna. Ja Zuzi (5,5 mies.) nie natłuszczam niczym, poza tym, że płyny, w jakich kąpię małą mają albo już w sobie oliwkę albo inne składniki natłuszczającę. Czasem nacieram ją mleczkiem nivei dla niemowląt (z reguły po kąpieli w basenie). Rzecz w tym, że nie powinno się zbyt mocno natłuszczać skóry dziecka, bo przeszkadzamy jej wtedy w swobodnym oddychaniu. Jeżeli Twój maluszek ma b. suchą skórkę, to używaj oliwki - byle z umiarem i bardzo cienką warstwą.
ADA
2005-11-29
19:13:05
Email
Goga ogromne dzieki za odpowiedź.Rozwiałaś moje wątpliwości.Pozdrowionka
Aśka
2005-11-30
10:38:49
Email
ja oliwkuję Olę do dzisiaj (ma 14 mcy), główki nie olwikuję już długo ale nie pamiętam od kiedy (ale oliwkowałam nawet po myciu, chyba do poł roku albo i dłużej myłam jej głowę codziennie, teraz to robię dwa razy w tygodniu). Ja jestem za oliwkowaniem, oczywiście zgadzam się - bez przesady, ale cienka warstwa nie powinna zaszkodzić.
Goga66
2005-11-30
11:30:20
Email
no właśnie - różne są szkoły :) Musisz wybrać tę, która bardziej Ci się podoba. Moje koleżanki akurat prawie a nawet w ogóle oliwki nie używają, ja też, moja mama też z tym nie przesadzała :)
paren1
2005-11-30
14:55:55
Email
My Martynkę początkowo myliśmy w mydłem i oliwkowaliśmy ją całą, potem nabawiła się strasznej ciemieniuchy, która zeszła dopiero po zastosowaniu maści robionej w aptece. Od tej pory myjemy ją w emulsji do mycia Oilatum, główkę szamponem Nivea Baby i nie oliwkujemy jej w ogóle. I nie ma absolutnie żadnych problemów ze skórą, ciemieniuchy brak, zatarć w fałdkach tez nie ma. a wcześniej jak była oliwkowana i myta mydłem to parę razy jej skórka przy szyji była poobcierana. Posypywaliśmy to mąką ziemniaczaną, ale to trwało i trwało a najszybciej w ciagu jednego dnia zagoiło jej się po posmarowaniu tormentiolem.
Goga66
2005-11-30
15:12:06
Email
tormentiol faktycznie jest b. dobry. Lepszy niż wiele nowoczesnych wynalazków. Z kolei, jeżeli już mąka ziemniaczana na odparzenia i otarcia, to najlepiej do wody wlać kisiel zrobiony z mąki i w tym kąpać dziecko
paren1
2005-11-30
15:53:39
Email
Na szczęście odpukać nie musimy nic już kombinować, bo naprawdę po Oilatum nie ma żadnych problemów!
Dagmara
2005-11-30
15:55:25
Email
mój Mateusz ma 2,5 miesiąca i myję go całego w płynie do mycia całego ciała Johnsona lub w Oilatum. Nie używałam jeszcze szamponu i nie wiem w sumie czy już powinnam? Po kąpieli oliwkuje go całego łacznie z główką.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum