szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - harmonogram posiłków


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2005-11-29
Email
Cześć wszystkim mamuśkom.Kolejną sprawą,która mnie ostatnio zastanawia jest rozkład posiłków i tu zwracam się z prośbą do mam,które dokarmiają już swoje maluszki zupkami i soczkami.Jak wygląda wasz dzień,a dokładniej posiłki waszych dzieciaczków.Czy już z samego ranka,od razu po przebudzeniu szkraba podajecie mu jakiś soczek lub zupkę,czy najpierw zaczynacie od piersi?O której godzine po raz pierwszy podajecie coś innego i co to jest?Jak często ( w ciągu dnia oczywiście)trzeba maleństwo dokarmiać czymś innym niż mleko matki.Aha i czy dziecko powinno mieć stałe pory karmienia go zupką lub pojenia soczkiem,bo jak na razie karmię swojego Kacperka piersią na żądanie.Jak w ogóle pogodzić karmienie piersią z podawaniem innych produktów dopełniających dietę.Czy jak już zaczyna sie podawać zupki,soczki itp. to czy trzeba ograniczyć liczbę karmień w ciągu dnia,czy w dalszy ciągu będę mogła podawać mu pierś jak tylko bedzie się jej domagał?Od czego najlepiej jest rozpocząć dokarmianie maluszka?Kacper ma jeszcze 3 miesiące i jak na razie nie musi być dokarmiany,ale wolę się przygotować na zmiany.Ponoć najlepiej jest rozpoczac dokarmianie dopiero po 5 miesiącu,ale czytałam w innych postach,że część z Was rozpoczeła dokarmianie wcześniej co wpłynęło na to,że zdecydowałyscie się wsześniej rozpocząć dokarmanie?Dziękuję za odpowiedzi i za przeczytanie moich wypocin;)))
aga
2005-11-30
12:54:14
Email
hej!moja Maja ma 6 m-cy,od 3 tygodni dostaje zupki gerbera lub bobovita po 1/2 sloiczka dziennie okolo 13.00.Przed poludniem dostaje 50ml soku jablkowego hippa.Czasem na wieczor gotuje jej kaszki kukurydzianej i mieszam ze swoim mleczkiem,ale ona za tym nie przepada.W nocy dostaje cyca,w dzien musze niestety sciagac i dawac z butelki,bo malpiszon woli butelke.Odkrylam przy tym,ze to niejadek straszliwy,bo 7.30 wypije gora 60ml,potem 9.00 z 80ml,11.00 tez okolo 80ml.potem zupka,po godzinie jest juz glodna i walnie 80-90ml,16-17.00 tez 80 gora.Dopiero po kapieli srednio 140ml,choc czasem 190ml..a potem cyc az do rana...
paren1
2005-11-30
14:50:55
Email
A ja się martwiłam, że Martynka to taki niejadek: z cyca je średnio 5 minut co około dwie godziny, wieczorem może z 10-15 min. a z butli wypija właśnie też raz 40 ml raz 80 ml a ma 4.5 miesiąca, czyli nie ona jedna grymasi. I choć inne kobietki piszą, że ich maleństwo waży np.w 3 miesiącu 6kg (tyle ile Martynka teraz)to pociesza mnie fakt, że żeberka jej nie wystają a i paluszki ma raczej pulchne...;-)))
weroni
2005-11-30
22:23:38
Email
dziewczyny, sama nie wiem jak to jest? podręczniki podają,że wprowadzanie zupek,pierwszych przecierów i soczków od 5mca.Ale mam problem, może was rozbawi ale proszę odpiszcie-czy można wprowadzać jak maluch skończy 4 mc i ma np 4mce i 2 tyg, czy jak skończy 5mcy ale wtedy "idzie" już 6mc.Odpiszcie , błagam bo mam mętlik w głowie.Pozdrawiam Was :))
Kacha
2005-12-01
11:28:33
Email
Czesc Weroni. Jezeli karmisz sztucznym mlekiem to mozesz wprowadzic nowe posilki po skonczeniu przez Twoje dziecko 4 m-cy czyli jak ma np. 4 m-ce i 1 dzien. Jezeli karmisz piersia to czytalam, ze powinno sie wprowadzac stale pokarmy, gdy dziecko skoczy 5 m-cy, czyli jak pisza na opakowaniach od 6 m-ca zycia(np.5 m-cy i 1 dzien). Zreszta np. na soczkach jest czasem napisane od 6 m-ca lub po 6 m-cu. Moje dziecko ma teraz 5,5 m-ca i od skonczenia 4 m-ca zaczelam wprowadzac deserki owocowe. Zupek nie chce jesc. Moj maly je tylko 4 razy na dobe po 200 ml. Poniewaz przesypia cala noc do wieczornego karmienia dodaje mu do mleka 4 lyzeczki kaszki zeby dluzej go trzymalo. Oprocz tego je jeden deserek dziennie i wypija 150 ml soczku marchwiowo jablkowego. Rosnie jak na drozdzach. Wazy juz 8 kg.
Goga66
2005-12-01
12:45:22
Email
Moja pediatra twierdzi, że przy karmieniu piersią wprowadza się dodatkowe posiłki PO SKOŃCZENIU 6 miesiąca, chyba, że jest powód, żeby wprowadzić wcześniej (np. zbyt niska waga)
paren1
2005-12-01
16:51:56
Email
A Martynka ma 4,5 miesiąca i jak widzi, że my coś jemy to aż buzię otwiera i swoimi łapkami próbuje nam "zabierać" jedzonko. W związku z tym zaczęłam jej troszkę urozmaicać dietę i np. w poprzednim tygodniu dawałam jej starte jabłuszko, potem marchewkę. Przy jabłku robiła kwaśne minki, ale wcinała aż jej się uszy trzęsły, marchewkę bez minek spałaszowała, wczoraj przy sniadaniu tak na mnie patrzyła jak ja jadłam kanapki, że ukroiłam jej skórkę od chleba a ona ssała ją namiętnie, a po południu dostała odrobinę ugotowanego ziemniaczka z marchewką i też jej smakowalo. Dodam, że nie wygląda na zagłodzoną na mleku...;-)))Ja stwierdziłam (jeszcze będąc w ciąży), że wszystkie te podręcznikowe porady nie biorę tak dosłownie tylko postępuję patrząc na zachowanie małej, poza tym nasze mamy, babcie wychowały swoje dzieci bez tych ton książek i jakoś się udało...
aga
2005-12-01
20:15:22
Email
paren1 to i tak masz dobrze,moja mała waży 6400 a ma juz 6 mcy..dopiero co podwoiła wagę urodzeniową:) żywe to srebro takie pewnie wszystko spala i dlatego taka krucha!ale silna za to!!!pozdrawiam...a,dzisiaj dałam jej na wieczór pierwszy raz kaszki z jabłkiem bobovita,ciekawe czy pośpi dłużej przez to..na razie nie chce spać a po godz.od zjedzenia 120ml tej kaszki wypiła jeszcze 125 ml mojego mleczka:)
joaska
2005-12-02
10:29:10
Email
Cześć dziewczyny, moja córcia 6 grudnia kończy 4 mce i zacznę jej wprowadzać pierwsze stałe pzreciery, zupki itp. Już nie mogę się doczekac.Mam nadzieję, że jeszcze szybciej zacznie przybierać na wadze(teraz waży 6150).Zresztą od około 4 dni zagęszczam jej mleko kleikiem ryżowym (2xdziennie)i niesamowicie jej to smakuje. jak długo czekałyście z wprowadzaniem nowych produktów?jeden tygodniowo, czy więcej?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum