szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kłopot z butelką


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-11-27
Email
Ponieważ studiuję zaocznie postanowiłam pościągać mleko przez tydzień, zamrozić i zostawić mężowi butelkę. Wszystko OK tylko Zuzia postanowiła się głodzić podczas mojej nieobecności i np wczoraj przez 7 godzin wypiła mniej więcej 40 ml. Nie lubi smoczkiem. Mam butelki Aventu więc dokupiłam końcówki niekapka - to też jej nie idzie (inna sprawa, że jakoś to słabo z tych końcówek leci i tylko kiedy b. pionowo trzyma się butelkę - macie na to sposób?). Trochę daje wlać w siebie kileliszkiem lekarskim. Przez 2 dni męka z tym wszystkim. Jak wypije te 20-30 ml to albo "idzie na przetrwanie" i postanawia zasnąć albo jest w niezłym humorze. Ja myślałam, że mleka będzie za mało - zebrałam na 3-4 karmienia w dzień po 140 ml a tu będę musiała wylać większość do zlewu. W czasie przedweekendowej próby wypiła trochę i wydawało się, że sprawa załatwiona. A tu nic z tego. Mąż w nerwach, ona wykręca główkę jak zaspokoi ten najpierwszy głód. A ja odbieram tylko smsy z domu, że Zuzia nie je.
sylwetka
2005-11-27
19:44:35
Email
tomoże być problem Aventu, jeśli dziecko uczy się pićz butli ten smoczek jest trudny. Ja miałam ten sam problem. Zmieniłam butelkę i smoczek na mięciutki z Nuka i poszło a kiedy się już nauczyła z niego pić to i z aventu poszło. Teraz właściwie pije tylko z Aventu, więc nie szalej z innymi butelkami.Powodzenia
Goga66
2005-11-27
20:50:45
Email
rzecz w tym, że ona chyba radzi sobie ze smoczkiem, bo w końcu te ze 30 ml potrafi wypić tylko odmawia kontynuowania jedzenia. Nawet butelke w rączki bierze ale jak zaspokoi pierwszy głod nie chce dalej jeść
ila
2005-11-28
11:44:08
Email
ola zaczeła robić podobnie, przxestała pić z butelki, choć robiła to wcześniej, bardzo mnie to stresuję, bo chciałabym ją czasem z kimś zostawić na dłuzej. Ma butelkę aventu, piła z niej normalnie, a teraz w ryk
paren1
2005-11-28
14:35:22
Email
Cześć Dziewczyny Martynka też się buntuje przy piciu z butelki - Avent. Wcześniej nie bylo z tym problemu jak byłam u mamy i chciałam wyjść to Mała piła z tej butli i było ok. Teraz jak chcę pójść do sklepu i Martynka zostaje z mężem to zje kapkę mleka i odwraca głowę, wypycha smoczek językiem i w ryk - nie zdążę dojechać do sklepu a mąż dzwoni... a ja w styczniu musze wrócić do pracy. postanowiłam ją przechytrzyć-ciekaw tylko czy się uda i wieczorem zamiast karmić ją piersią daję jej ściągnięte mleko w butelce i co? i Mała pije nawet nie pisknie, ze nie chce. Po tygodniu to mąż będzie jej dawał tą butlę żeby Mała mnie nie widziała i może się uda skoro znów "załapała" picie z butli przy mnie. Mam nadzieję, że się uda ...
Goga66
2005-11-28
15:44:07
Email
ja też daję ściągnięte. Ale i przy mnie, i przy moim mężu nie chce pić. Tzn. owszem te 20-40 ml tak a potem odmawia i koniec. Co nie przeszkadza jej łakomie patrzeć w kierunku moich piersi.
Michalina
2005-11-29
14:36:42
Email
Mój Łukasz potrafi posługiwać sięniekapkami i standardowymi smoczkami, ale nigdy nie wypił z butelki mojego ściągniętego mleka. Po prostu mleko "cycowe" jest zarezerwowane dla cyca i koniec.
Dagmara
2005-11-30
16:00:44
Email
ja jak Mateusz skończył miał jakies 3 tygodnie zaczęłam ściągać mleko i dawać mu z butelki( oczywiście nie cały czas tylko 1-2 razy dziennie)i od początku nie mam z tym problemów. W tej chwili zostawiam go nawet na kilka godzin z babcią i on spokojnie zjada sobie z butelki. Co do butelek polecam butelki fizjologiczne CHICCO- jest taka przechylona pod takim katem jak pierś.No i maja bardzo dobre,miękkie smoczki.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum