szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Niekapek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
sylwetka
2005-11-27
Email
Mamusie jak nauczyć dzidziulę pić z niekapka. Narazie bawi się nim, potrząsa ale nie pije, dodam,że ostatnio w ogóle ne pije ani soczków ani herbatek. Czy mogę podaćjej mleko przez niekapka? Chyba nie. Poza tym, czy to prawda, że należy dziecko nauczyć pić z niekapka do ukonczenia 1 roku życia?
amelia
2005-11-27
21:06:03
Email
Ja zaczęłam eksperymentować z niekapkiem jak córcia miała ok.6-7 miesięcy ( tak jej podałam, bo wyczytałam w jakiejś książce, że kubeczek jest lepszy dla ząbków maluszka.). Nie wiedziała, o co chodzi tylko nim potrząsała i oglądała rysunki. Więc jej nie zmuszałam jakoś tak od czasu do czasu jej go podrzucałam zobaczyć, kiedy załapie, o co w tym wszystkim chodzi i załapała dopiero jak miała ok. roku. Córa mojej koleżanki też nauczyła się pić z kubeczka w tym wieku.
andzia_01
2005-11-27
22:39:04
Email
Ja kupiłam Michałowi kubeczek niekapek jak miał prawie 6 miesięcy- no i też ne za bardzo chciał z niego pic. Co pewien czas próbowałam, ale uzyskiwałam to co Wy- że właściwie tylko bawił się kubeczkiem, potrzasał nim, a pic wcale nie chciał. Może pewne znaczenie miało to, ze kupiłam kubeczek z twardym ustnikiem- nie wiem, nie za bardzo wiedziałam wtedy, ze mogą byc ustniki miękkie /dla młodszych dzieci/ i twarde- dla troche starszych. Zacząl pic sam z tego kubeczka gdzies tak niedługo po swoich pierwszych urodzinach, kiedy zrezygnowana po dłuższej przerwie w robieniu prób nauczenia dziecka picia z tego kubka podałam mu w nim soczek- a mały profesjonalnie wziął kubeczek za uchwyty i zaczął pic tak jakby to robił od dawna... A czy możesz podawac mleko? Dlaczego nie? Ja mojemu akurat nie podaję, ale dla mojej koleżanki jest to jedyna metoda podawania dziecku mleka po odstawieniu od piersi, bo jej synek kompletnie nie potrafi pic z butelki.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum