szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - termometr


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
roma
2005-11-27
Email
Kobietki a powiedzcie mi jakich termometrów używacie: rtęciowych, elektronicznych czy takich w paskach???Rtęciowy jest chyba najdokładniejszy w mierzeniu temperatury ale najwięcej sprawia kłopotu... A ten elektroniczny to chyba jest bardzo drogi i też pewnie nie za dokładny?? A w pasku?? Ile taki kosztuje??? I czy można na takim pomiarze polegać . Co sądzicie???
paren1
2005-11-27
14:18:56
Email
Ja też mam z tym problem, bo będąc w ciąży sama miałam raz taką gorączkę, że dostałam okropnych drgawek, których nigdy nie miałam. By stwierdzić wysokość temp. użyłam termometru rtęciowego, ale czas mierzenia mnie dobijał więc jak tylko mogłam zakupiłam elektroniczny Koszt ok.29 pln więc nie mało jak na cudo, które moim zdaniem nie mierzy zbyt dokładnie temp. choć czas pomiaru jest krótszy, ale co z tego skoro info nie jest rzetelne. Jak urodziła się Martynka zakupiłam dla niej term.paskowy koszt 5pln więc znośnie i chyba jest ok. choć odpukać Mała gorączki jeszcze nie miała więc nie zweryfikowałam jego dokładności. ale kilka razy wydawało mi się że Mała ma ciepłe czółko więc przykładałam jej termometr i Mała nie robiła żadnego halo, że ma coś na czole, nie przeszkadzał jej. Na instrukcji napisane jest że czas pomiaru to 10 sek.,ale to za krótko trzeba trzymać przynajmniej pół minuty by wyświetliła się temp.
roma
2005-11-27
14:33:00
Email
Hmmm paskowy kosztuje tylko 5 zeta? i nie trzeba go wymieniać po kilku razach użycia??
paren1
2005-11-27
14:40:25
Email
Roma nic nie było napisane w insytukcji na temat jego 'żywotności". trzeba go tylko po użyciu przecierać tą stronę, którą się przykłada do czoło, a ja zapłaciłam w aptece naprawdę nawet chyba 4,8 pln też się zdziwiłam, ale tak było.
roma
2005-11-27
14:48:35
Email
Dzięki, to fajnie tez taki nabędę :))
Goga66
2005-11-27
17:09:02
Email
lekarze mi odradzali paskowy - jest dobry tylko do stwierdzenia czy trzeba zmierzyćtemperaturę dokładniej czy nie. A kobitka w aptece powiedziała, że można mierzyć nim tylko ileś tam razy. Mam elektroniczny za 18 zł i paskowy jak chcę w ogóle stwierdzić czy ma stan podgąrączkowy
ROMA
2005-11-28
16:47:32
Email
A ten elektroniczny to jest zakładany na rączkę? Jakiej firmy polecasz termometr?
Goga66
2005-11-28
17:10:09
Email
Roma - ja się nie znam na termometrach. Mój jest 1-minutowy do pupy. Napisane jest na nim ESTAR - to pewnie firma. Na razie sprawdza się. Piszczy, kiedy kończy pomiar, więc nie trzeba patrzeć na zegarek. Tyle, że przy mierzeniu w pupie trzeba zawsze odjąć 5 kreseczek, bo w odbycie jest wyższa temperatura niż np. pod pachą. Zuzia nieźle go znosi. Zazwyczaj, jak muszę, mierzę temperaturę na przewijaku. Ona i tak ma wtedy nóżki w górze. Trochę je przytrzymuje a ona sobie sięga po jakąś zabawkę i zazwyczaj jakoś nam to idzie

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum