szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ból gardła


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2005-11-27
Email
Kochane mamusie poradzcie mi prosze jakie mogę wziąść lekarstwa na ból gardła,bo zaczęło mi potworne bolec i zję sie ogólnie grypowo.Zaznaczam,że karmię piersia i nie chciałabym by leki wpłynęły szkodliwie na mój pokarm.
roma
2005-11-27
14:30:02
Email
Nie wiem jakie tabletki byłyby odpowiednie i nieszkodliwe...Zostały chyba tylko babcine sposoby. Ja mam non stop kłopoty z gardziołem..to moja pięta achillesowa jeśli chodzi o zdrowie i zawsze ilekroć czuje drapanie w gardle jem dużo miodu albo piję herbatkę z miodem ale letnią bo w gorącej miód traci cenne enzymy i tym samym właściwości lecznicze.To mi naprawdę pomaga. Nawet jak juz gardło zaczyna konkretnie boleć. Dobre są też letnie płukanki z rumianka.Czosnek. Cebula, choć przyznam, że nigdy tego nie wypróbowałam..po prostu nie lubię zarówno cebuli jak i czosnku.AAaaa!! przypomniało mi się kiedyś gdy byłam w ciąży mąż kupił mi Aliovital macerat czosnkowy, które były zarówno dla kobiet w ciąży jak i karmiących.To są tabletki stosowane przy nasilonych infekcjach przewodu pokarmowego, działają jako środek przeciwbakteryjny...ale nie próbowałam..więc nie mogę sie wypowiedzieć na temat skuteczności.
paren1
2005-11-27
14:44:19
Email
Ja na ból gardła brałam tabletki homeopatyczne firmy Boiron - tylko nie pamiętam ich nazwy, ale w aptece na pewno będą wiedzieli o jakie chodzi. Na chrypkę też często u mnie występującą i problemy z górnymi drogami oddechowymi biorę tej samej firmy Homeovox, pomaga błyskawicznie. Wada cena tych tabletek opak. około 20 pln,a le są skuteczne.
Goga66
2005-11-27
18:43:09
Email
oscillococcinum - to b. dobry lek homeopatyczny, kiedy rozpoczyna się grypa. Jak już się rozwinie - nadal pomaga ale jakby mniej. Przy silnych stanach zapalnych gardła będzie pewnie potrzebny antybiotyk - lekarze na ogół dają taki wziewny - BIOPAROX
Hanula
2005-11-27
20:09:39
Email
Ostatnio strasznie mnie bolalo gardlo i lekarz mi kazal wykupic tabletki do sania "Propolki" (miodowe). Mojej malutkiej nic po tym nie bylo! Pozdrawiam
Anula
2005-12-02
23:24:26
Email
Tez miałam nie dawno ten problem. Propolki sa dobre, podobnie Szałwiosept. Bioparox jest antybiotykiem wziewnym, nie szkodzi ani ciężarnej ani karmiącej. Na kaszel piłam syrop Prwoślazowy. Mi żadne płukanki (sól, szałwia) ani naturalne (miód, cytryna, cebula) niestety nie pomagały. Natomiast bedą w ciąży gdy nie mogłam zbić gorączki paracetamolem-to wchodziłam pod chłodniejszy (ale nie zimny) prysznic. Pomogło.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum