szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - do nasi i mam alergików


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
joaska
2005-11-26
Email
nasiu, podobmnie jak ty podaję mojej córci Bebilon pepti 1, ponieważ około 3 tyg po porodzie były problemy z brzuszkiem i kupkami, lekarze podejrzewali alergię-dlatego jest na Bebilonie.Teraz ma przwie 4 mce i pediatrzy (konsultowałam z dwoma)są zdania ,że powinnam podać bebilon ha na próbę, może będzie tolerować już mleko anie preparat mlekozastępczy.ja nie jestem przekonana do tego pomysłu, boję się eksperymentować.Z drugiej jednak strony mam cichą nadzieję,że może to wcale nie była alergia i Madzia może jeść mleczko.Co wy na to ? Czy próbowałyście wprowadzać mleko u dzieci podejrzanych o alergię?Czy to może być niebezpieczne dla dziecka?
kyja
2005-11-26
14:23:02
Email
mój mały jest alergikiem-idzie mu 16 -m-c, nadal jest na mojej piersi, wcina kaszki i zupki "mleczne' na bebilonie sojowym.Teściowa niedawno dała mu zupę z dodatkiem śmietany (sic!!)-wysypka przez 2 dni, w żłobku raz dostał chleb z masłem-brzydkie kupki przez 2 dni.Ja, jako,że jeszcze Misia karmię,jestem na diecie-od ponad roku nie jem nabiału ( ostatnio zaczęłam jeść na śniadania żółty ser-najmniej uczula, rzadziej karmię małego),spróbuję mu dać coś mlecznego, ok. 2 roku życia.U Misia jest inaczej niż u Twojego maleństwa-Misio ma stwierdzoną alergię, Twoja kruszynka ma podejrzenie alergii.Hmm, sama nie wiem, mała próba nie powinna zaszkodzić, zwłaszcza, gdy lekarze to aprobują.Najwyżej maleństwo będzie mieć wysypkę i brzydką kupkę-decyzja należy do Ciebie.Pozdrawiam:-)!!
rozia
2006-11-24
18:01:55
Email
czesc.moj 2 miesieczny synek robi od 2 dni bardzo brzydkie kupki, jakby najadl sie plynu domysia naczyn.Sa bardzo pieniste, czasem zielone.prosze o rade.czy to moze byc objaw skazy bialkowej?(karmie piersia)
kyja
2006-11-25
14:50:19
Email
Rozia, a jesz nabiał? a maleństwo ma np. suchą skórkę na policzkach?w najbliższej rodzinie są alergicy?mój synek, gdy miał 2-3 m-ce tez miał kupki zielone i brzydkie, pare razy nawet pojawiła się kropka krwi, był tylko na piersi( nabiału nie jadłam, ale jadłam inne rzeczy, które, jak później się okazałao, uczulałay małego), miał do tego kolkę-w jego przypadku była to alergia. Najlepiej skonsultuj się z pediatrą.Pozdrawiam:-)!!!
rozia
2006-11-27
17:43:56
Email
Tak jem nabiał.Macius ma sucha skóre bo przeszedł łojotokowe zapalenie skóry i dermatolog stwierdzila ze moge jesc nabial oczywiscie w rozsadnych ilosciach.Dalam mu espumisan i kupki nie sa juz pieniste tylko żółte lub ciemnozółte.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum