szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Masaż


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
roma
2005-11-25
Email
Czy masujecie swoje dzieci z zalecenia pediatry i bez?
Goga66
2005-11-25
17:53:45
Email
Pediatra mi nie zalecał - żaden nic na ten temat nie mówił. Czasem po kąpieli ją smaruję balsamem i wtedy masuję. ale to nie jest codzienny rytuał
roma
2005-11-25
17:58:11
Email
A Zuzia jest spokojna czy sie wierci ??bo mój szkrabik długo tak nie polezy, straszliwie sie wierci i z 10 minut masazu muszą wyjść tylko 4...:(
Goga66
2005-11-29
10:35:50
Email
ona tez za długo nie leży spokojnie :)
Kalina
2005-12-07
10:37:59
Email
A na czy dokładnie polga ten masaz?Co i w jaki sposób trzeba masować?A tak w ogóle to po co to robic?Czy to źle,że nie masuję swojego Kacperka?
roma
2005-12-07
15:19:45
Email
Wiesz ja mam zalecony masaż bo Patryczek ma wzmożone napięcie mięśniowe i chodzi o to, żeby go rozluzniać...Ale tak czy siak chodzi tu także o kontakt z dzieckiem, wiadomo jak ważny jest dotyk zwłaszcza w tych pierwszych miesiącach... jak działa pobudzająco.., uspokajająco i rozlużniająco..Regularny masaż pomaga równiez dziecku w trawieniu i wydalaniu.To dobry sposób na uniknięcie kolek, choć niekoniecznie rzecz jasna..I to, że nie robisz swojemu malcowi masażu to nic takiego ..z pewnościa inaczej z nim "rozmawiasz" przez dotyk..przytulając go, dotykając, głaskając, prawda?? Mały i tak ma od Ciebie porcyjkę miłości w postaci dotyku. Oczywiście przebieranie maluszka jest do tego dobrą okazją..masaż wykonuje sie w temp. tak do 25 stopni, zakładamy, że maluszka rozbieramy całego.Używamy oliwki..najczęściej. Masaż brzuszka :ruchy okrężne zgodnie ze wskazówkami zegara, masowanie rączek od strony zewnętrznej i wewnętrznej, podbnie z nóżkami, także masowanie tzw. ruchami"śrubowymi" od góry rączki do dołu i nózki..masowanie od mostka do ramion obiema rękami, masowanie skrzyżne jedną ręką od łuku żebrowego do przeciwległego barku i drugą ręką od łuku żebrowego do przeciwległego barku także, masaż stóp, rączek i okolicy wokół oczek, noska, masaż czółka,masaż plecków kiedy maluszek leży na brzuszku..masujemy od grzbietu do pupci...zawsze możesz też PO SWOJEMU MASOWAĆ i tak będzie dobrze , nie masz przecież wskazań do rehabilitacji a zawsze warto spróbować. Pozdrawiam
Goga66
2005-12-08
15:10:02
Email
ja podobnie masuję Zuzie. Najczęściej stópki, przy wielu okazjach np. przy przewijaniu - delikatnie je uciskam miejsce po miejscu palcami. Czasem jak Zuzia siedzi mi na kolanach masuję jej okrężnymi ruchami skronie i czółko od nasady noska aż na zewnątrz. Najrzadziej plecki i rączki - czasem po kąpieli. Brzuszek czasem też przy okazji przewijania :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum