szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - paznokietki?...NIE!!!...małe pazurki:)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kalina
2005-11-25
Email
Zauważyłam,że mojemu Kacprowi bardzo szybko odrastają paznokcie,obcinam je niemalże co 2 dni,a i tak czasami rano,gdy wyjmuję go po nocy z łóżeczka,to ma lekko podrapaną buźkę...staram się przycinać mu paznokcie jak najdokładniej,ale zawsze znajdzie sie jakiś ostry fragment,którym moje maleństwo sie podrapie.Powiedzcie mi prosze,czy moge takiemu maluszkowi lekko opiłować paznokietki jakimś delikatnym pilniczkiem...albo co moge zrobić bo złagodzić te ostre krawędzie paznokcia?
Goga66
2005-11-25
16:45:17
Email
Wiesz, ja nie opiłowuję. Boję się, że mogą wtedy wrastać. Dość rzadko też obcinam, bo Zuzia przy tym robi cały cyrk. Teraz, jak jest większa, to już trochę jest lepiej. Cały czas jednak jest podrapana. Wczoraj załatwiła sobie piękną szramę pod oczkiem. Mnie też już podrapała po twarzy :).
roma
2005-11-25
17:56:06
Email
Goga66 a nie obcinasz Zuzi paznokci podczas snu??? Czy po prpstu szybko sie budzi i nic ztego?
ADA
2005-11-25
20:22:18
Email
Ja robię w ten sposób,że jak ją karmię to mój mąż chwyta za nożyczki i obcina paznokietki.Jak na razie działa.
Goga66
2005-11-25
20:57:13
Email
niestety, natychmiast się budzi i wyrywa rączki. Ostatnio jest lepiej jak jest w bardzo dobrym humorze to daje sobie nawet obciąć
Kalina
2005-11-25
21:17:26
Email
Ja robie dokładnie tak samo jak Ada tez obcinam mojemu małemu podczas karmienia.Czekam az podesne i wtedy delikanie chwytam za jego paluszki i trrrach obcinam,ale artwia mnie te ostre krawędzie ktorymi sie drapie...
emka
2005-11-25
21:28:11
Email
ja delikatnie używałam pilniczka ale tylko tak by wyrównać czyli tak jakby z góry na dół a nie tradycyjnie wzdłuż. Ale teraz to zapomnij. Ania nie daje się dotknąć. Wczoraj udało mi się obciąć jej jeden paznokieć, dzisiaj żadnego. U nóg ok, ale rączek nie chce dać. I oczywiście też się drapie. Przy spaniu nie wychodzi, w ciągu dnia ja pracuję i jest babcia, która mówi że się boi. Wueczorem to za ciemno. A na spacerze to mój skarb nie śpi osttanio tylko w domu. Tak to u nas wyglada. Pozdrawiam
Kacha
2005-11-25
21:48:10
Email
Moj maly nawet daje sobie obciac paznokcie u rak. Wybieram moment kiedy jest troche spiacy. Przyglada sie nawet tym nozyczkom i dziwi sie co ja mu robie. Trudno jest natomiast obciac mu paznokcie u nog. Kopie strasznie nogami. Wogole to tak dziwnie mu rosna te paznokcie u nog, wywijaja sie do gory. Nie wiem czemu.
Goga66
2005-11-25
23:18:08
Email
Zuzi też u nóg wywijają się do góry :)
roma
2005-11-26
10:25:29
Email
Tak chyba jest, że paznokietki u nóg wywijają sie do góry, U Patryka też jest to samo:)
andzia_01
2005-11-26
21:30:18
Email
I u Michała też :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum