szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kupka niemowlaka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
dagmara
2005-11-23
Email
mój Mateusz ma 2 miesiące i mwrtwią mnie jego kupy. potrafi nawet 3 dni nie zrobić a 2 dni to już norma. Dopóki nie zrobi strasznie stęka nawet przez sen i popłakuje. Natomiast jak już zrobi to po pachy. Czty to normalne?
Goga66
2005-11-23
19:09:13
Email
tak to normalne. Dziecko karmione piersią robi kupkę albo przy każdym karmieniu, co jest normą albo raz na 2-3 dni, co tez jest normą. W tym okresie niestety nasze maluszki czy robią często, czy rzadko, to męczą się często przy robieniu kupki jakby miały zaparcie. To wina słabo rozwiniętego układu trawiennego. Za miesiąc pewnie już się to skończy. Czasem trwa do pół roczku. Myślę, że każda matka się tym denerwuje i patrzy bezradnie jak dziecko się męczy. A to, że robi po pachy. Moja Zuzia potrafiła nastękać takich po pachy 3-4 dziennie.
Goga66
2005-11-23
19:12:29
Email
A jak popłakuje, to może ma jakąś niewielką kolkę? Wyeliminuj ze swojego jedzenia wzdymające potrawy. Czasem przyczyną jest źle tolerowane mleko krowie. Spróbuj nie jeść przetworów mlecznych jakiś czas (masło, sery, kefiry, jogurty) i darować sobie też wołowinę i cielęcinę. Może trochę pomoże.
paren1
2005-11-23
20:36:29
Email
Nasza Martynka też w tym okresie miała problemy z robieniem kupek, byłam z nią wtedy u mojej mamy więc myslałam, że to wina zmiany otoczenia, wody itp.ale jak wróciliśmy do domciu to też nie robiła systematycznie kupek. Teraz ma ponad 4 m-ce i kupki są co 2-4 dni przestałam się tym martwić, tym bardziej że wyglądają "normalnie", czyli nie są za rzadkie, ani nie widzę, by Mała miała zatwardzenie.
Nika
2006-01-04
13:12:39
Email
Nie martw się ponoć dzieci karmione piersią tak mają, mój robił co 5 dni, też byliśmy z nim u lekarza powiedział że niektóre dzieci tak mają jedne robią 5 na dzień inne co 5 dni.My też czekaliśmy na kupkę i strasznie się cieszyliśmy kiedy już się pojawiła Wielka Pani Kupa,Też byłm cały w niej utaplany;)teraz dokarmiam go sztucznym mlekiem i robi raz 3 dzienie a raz co 2 dni.gdy była u nas położna to mówiła że miała dziecko, które robiło co 8 dni.My dajemy naszemu rumianek z HIPPA to jest na trawienie.
lizax
2006-03-28
17:56:47
Email
Mam 6-ścio tygodniowego szkraba i też taki problem. Mniej więcej od tygodnia zaczął robić kupki co 2 dni. Bardzo się tym martwiłam ale teraz widzę, że to norma. Tylko nie mogę patrzeć jak się męczy i pręży. Czy podajecie czopki glicerynowe???

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum