szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Płacz przy jedzeniu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Olka
2005-11-23
Email
Dziewczyny ratunku...mój mały nie chce jeść i cały czas marudzi. Czy to może byc taka odmiana kryzysu 3 miesiąca? Je tylko w nocy. W dzień po spaniu... Próbuję go zabawiać i potem znienacka wkładam mu pierś, a on się zaczyna prężyć i wrzask:( Co zrobić. Mam odciągać i karmić go łyczeczką? To na pewno nie jest kolka, przez to też przechodziłam i inaczej się zachowywał. Moze ząbki...ale ma dopiero 3 miesiące. Pomocy, bo stracę siły i zwariuję
Goga66
2005-11-23
11:55:04
Email
W wieku 3 miesięcy dzieci często lepiej jedzą w nocy, bo nic ich nie rozprasza. Karmisz piersią? A może sobie teraz lepiej radzi i więcej wyciąga na jedno karmienie? I nie jest głodny po prostu. Moja Zuzia jak głupia jada w nocy. Co najmniej 3 razy. A w dzień? Ostatnio zje też ze 3 razy ale kręci się wierci albo wykręca, wygina i próbuje robić zwis głową do dołu z kolan :)) Czasem nawet trudno to nazwać jedzeniem, raczej przekąską, bo łyknie ze 3 razy i się wywija. 2 tygodnie temu jadła częściej i mam wrażenie więcej ale czy na pewno? Może słabiej ciągnęła? Ja to oceniam, że jest najedzona. Jeżeli masz obawy, to po prostu za jakiś czas sprawdź dziecko, czy nie spada na wadze. Jeżeli nie, to oznacza, że dobrze sobie radzi. Moja Zuzia poza tym jest wesoła, rozrabia, więc nie widzę powodu do niepokoju. Ma 5 miesięcy i dotychczas wspaniale przybybywała. Czasem dziecko nie chce jeść przy zapaleniu ucha, bo ssanie powoduje ból - ale Twój maluch przecież je. Poza tym, że piszesz, że mało je nie napisałaś, że coś złego się dzieje. Że jest osowiały czy ma gorączkę. Ja bym się zbytnio nie denerwowała tylko obserwowała. Dziecko wielokrotnie potrafi zmienić rytm karmienia. I niestety spania też :(
Goga66
2005-11-23
12:00:24
Email
no i nie napisałaś jak często je w nocy. Ile razy w ogóle je? Pakowanie piersi z nienacka nic nie da. Zuzia właśnie jak nie jest głodna to mi się wije i wykręca, kiedy pokazuję jej pierś. Jak jest naprawdę głodna, to się rzuca z sapaniem, jak tylko troche, to delikatnie łapie brodawkę. . Ostatnio czasem pojękuje przy jedzeniu. Ale to może dziąsełka, bo od dawna trze je niemiłosiernie. Wczoraj też miała zły wieczór i potwornie marudziła ale już późnym wieczorem była znowu zadowolona z życia. Może jeszcze te zmiany pogody tak wpływają?
Olka
2005-11-23
12:23:56
Email
W nocy je 3 do 4 razy, w dzień zdarzało się i 6. Właśnie przed chwilą go nakarmiłam, oczywiście najpierw się strasznie prężył, ale jak się dossał to ssał jak szalony 15 min. To własnie było z zaskoczenia, ale minęło już 6 godzin od ostatniego karmienia i musiałam coś zrobić:) To nie jest tak, że nic mu nie jest. Wczoraj nie jadł od 13 do 22. Płakał nawet na rękach i tak nagle... np. bawimy się grzechotką, śmieje się, a nagle zaczyna się zanosić. Gorączki nie ma. Nie wiem jak to będzie. Choć 3 godziny prób nakarmienia dały efekt, może muszę uzbroić sie w cierpliwość. Chcę jak najdłużej karmić piersią, a jak będzie mało jadł to pokarmu też będzie mniej...Oh macierzyństwo. Pozdrawiam
Doti
2005-11-23
12:29:04
Email
Może coś go boli...tylko co???
Doti
2005-11-23
12:35:48
Email
a może on nie chce piersi. Moja Greta (wczoraj skończyła 4 m) woli na noc butelkę. Wiła się, krzyczała, szarpała piersią- też nie wiedziałam o co chodzi, odkąd dałam butle minęło. W ciągu dnia nadal ciągnie cycusia.
Olka
2005-11-23
12:37:19
Email
Właśnie nie wiem?:( Brzuszek raczej nie, całkiem inaczej się wtedy zachowuje. Przy swędzeniu dziąseł, brał cycka i wypluwał, ale nie płakał. A teraz to wygląda tak, jakby nie chciał jeść - niejadek???? Oh...nie wiem
Olka
2005-11-23
12:38:25
Email
U nas na odwrót. W nocy, czyli na śpiąco, zajada aż mu się uszka trzęsą. A w ciągu dnia jest problem...
Goga66
2005-11-23
14:59:48
Email
Wiesz Olu - Zuzi terż zdarza się bawić i nagle ni z tego ni z owego zacząć płakać. Ja też nie wiem, o co chodzi. Może sie nudzi nagle, może męczy ją w końcu zabawka? Ale fakt - 9 godzin niejedzenia to dużo. Inna sprawa, że gdyby hjadł tylko 6 razy dziennie, za to porządnie, to chyba by wyrobił normę? Mojej koleżanki córeczka 4-mies. nie je w ogóle już w nocy i śpi właśnie o 9 godzin. Nadrabia w dzień. Inna sprawa, że od tego czasu znacznie mniej przybiera na wadze. Chyba jednak musisz poobserwować. Jak to będzie trwało kilka dni to do pediatry trzeba iść choć pewnie to nic groźnego. Może gazy mu się zbierają? Zuzia od dawna nie ma kolek ale widać, że czasem ją gniecie w brzuszku.
Olka
2005-11-23
15:08:13
Email
Dzięki za wszystkie rady... poobserwuję i się zobaczy. Wracam do mojego "wrzaskunka"
MoniaW
2006-11-24
12:49:40
Email
Czesć! Moja Marlenka nie chciała jeść jak miała zapalenie ucha. Zanim się jednak dowiedzieliśmy dlaczego tak jest zaobserwowałam u niej kilka charakterystycznych objawów tzn: wyginała się na lewą stronę bo ból dotyczył lewgo ucha, miała silne bóle brzucha -wyginała kręgosłup, oddawała często gazy. Jak się dowiedzieliuśmy przy zapaleniu ucha bardzo boli dodatkowo brzuszek jest to tzw zespół brzucho - ucho. Też wolała jeść nocą myślę że na wpół śpiąco mniejszy odczuwała ból. Tylko tak jak piszę przy bolącym uchu są też inne typowe objawy. Pozdrawiam
MoniaW
2006-11-24
12:57:35
Email
Dodam jeszcze,że przy bolącym uchu dziecko generalnie jest płaczliwe, marudne i potrafi nagle wydać z siebie dziwny, raczej głośny dżwięk, który potrafi wystraszyć je samo. Tyle że moja córunia ma już 6 miesięcy, wię już potrafi gaworzyć. Nadmienię, że problem zapalenie ucha przechodziliśmy już dwa razy i wiem jak to może wykończyć całą rodzinę. Niestety moja malutka ciągle ulewa stad też ta przypadłość. Bierzemy lek gasprid - jest lepiej ale ulewanie jeszcze nie zanikło całkowicie.
eryka.i.emma
2006-11-25
21:56:55
Email
hey u mnie tak sie zaczelo dziac podobnie (troche moze mniej silne objawy i w nocy nigdy nie jadla) jak mi sie zaczal pokarm konczyc, a bylo to ok 4 miesiaca. sprobuj sobie odciagnac i zobacz ile masz mleczka, moze sie wkurza bo malo leci... a w nocy poprostu sie uspokaja cycusiem i zasypia. ja mimo iz bardzo chciala karmc wylacznie piersia nie dalam rady :( ale pociesze cie bo wszystko poszlo super :) teraz kocha butle a ja jestem spokoja ze je ile trzeba

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum