szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Macie czasem dosyć?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
nasia
2005-11-19
Email
Dziewczyny czy macie czasem wszystkiego dosyć? Moja córka niestety nie należy do spokojnych dzieci. Często płacze, marudzi. Od 2 tygodnia ma kolki (dziś ma prawie 4 miesiące) i uczulenie, przez co jest bardzo niespokojna i nie chce jeść. Mam takie dni, że od rana jestem na wszystko i wszysktich wkurzona, ciągle się denerwuję. Czy to jest normalne żeby złościć się na dziecko? Oczywiści mam później wyrzuty sumienia, co mnie jeszcze bardziej dołuje.
Goga66
2005-11-19
12:55:16
Email
na początku też mi się zdarzało złościć na dziecko. Na szczęście rzadko. To są dla nas przecież nowe sytuacje. Ale mocno popracowałam nad sobą, bo przecież złość na takiego maluszka jest bez sensu, bo nic nie rozumie z naszego zdenerwowania. A chcę mieć pogodne i nieznerwicowane dziecko. Przy tym ma się okropne wyrzuty sumienia nawet jeżeli wcześniej się tylko nakrzyczało na maluszka. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko cierpi i postaw się w jego sytuacji a będzie Ci łatwiej opanować złość, poczujesz współczucie. Jeżeli teraz nie nauczymy się cierpliwośći, to kiedy? Dziś w nocy miałam ochotę zabić Zuzię, jak mnie zaczęła budzić co pół godziny. Okazało się, że będąc senna ne sprawdziłam dokładnie ubranka a była przesikana po pachy :( Ona cierpiała a ja się wewnętrznie gotowałam ze złości, że nie daje mi spać kiedy padam ze zmęczenia. Na szczęście nie dałam jej tego odczuć. Jeżeli płacze twój bączek za Tobą, to dlatego, że jesteś najważniejsza w jego życiu. Tak do tego podejdź i ciesz się, że jesteś komuś niezbędna. Trzymam kciuki za naszą naukę pokory i cierpliwości. Buziak
nasia
2005-11-19
13:53:20
Email
Dzięki Goga!Cieszę się, że tak szybko napisałaś. Ja się staram ze wszystkich sił panować nad sobą. Niestety z natury jestem nerwowa i mało cierpliwa. I tak wydaje mi sie,że jakoś sobie radzę, choć nie zawsze. Cały czas się uczę cierpliwości. Dobrze,że jest to forum i ktoś chętny do pomocy! caluski!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum