szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Boję się, ze tracę pokarm !!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-11-18
Email
Pomocy od 2 dni moje piersi są bardzo miękkie zupełnie inne niż wcześniej wprawdzie malutka ssie normalnie ale jakby cześciej sie domaga karmienia, Natalia ma skończone 6 tygodni. Czy to normalne ? Wcześniej mleko samo wypływało mi musiałam nosić wkładki laktacyjne a teraz przestało :( czy to oznaka zanikania pokarmu i co moge z tym zrobić??? Prosze podpowiedzcie coś !
aga
2005-11-18
14:27:50
Email
ja pobudzalam sutki po kilkanascie minut cierpliwie i po kilku dniach bylo ok...poza tym pilam herbatke mlekopedna i wapno zdrovit..powodzenia:)bedzie dobrze..ja juz 3 razy mialam takie akcje..moja corka ma 5 i pol mca i sie nie dajemy!!!papa
Michalina
2005-11-18
14:32:58
Email
A może po prostu Twoje piersi dostosowały produkcję mlaka do potrzeb dziecka.
Basia
2005-11-18
14:42:46
Email
Agucha nie martw się. Mamy dzieci w podobnym wieku. Ja ostatnio miałam tak samo - piersi mi zmiękły, pokarmu jakby mniej, ale okazało się, że pokarm jest i to dużo. Myślę że nasze piersi przystosowują się do naszych dzieci. Pozdrawiam serdecznie.
Goga66
2005-11-18
15:04:12
Email
pamiętajcie dziewczyny o kryzysach laktacyjnych!!! Pierwszy to wlasnie ok. 6-8 tygodnia. Dziecko skokowo potrzebuje więcej pokarmu i może wydawać się wciąż głodne. Najlepiej wtedy wejść z dzieckiem do łóżka i pozwolić mu wciąż jeść. Piersi wtedy zwiększą ilość pokarmu. Takie kryzysy bywają 2-3 i trwają od 2-4 dni. Natomiast miękie piersi mogą tylko świadczyć o przystosowaniu się produkcji mleka do potrzeb dziecka
Goga66
2005-11-18
15:26:19
Email
bardzo wiele kobiet się załamuje i przechodzi na sztuczne mleko - przeszłam 2 kryzysy i wierzcie, to nie utrata pokarmu!!!
Goga66
2005-11-18
16:45:52
Email
I jeszcze jedno - możecie pić piwo Karmi - pobudza laktację. Tylko bez przesady - jedno dziennie. Polecam kawowe jest mniej mdłe - chociaż o gustach... itd :)))
andzia_01
2005-11-18
18:42:19
Email
Zgadzam się z Gogą, dokładnie, są kryzysy laktacyjne i ten właśnie to jest tzw. kryzys 6 tygodnia, nie będę się powtarzac, bo Goga świetnie wyjaśniła o co chodzi. Co do Karmi to oczywiście też się zgadzam, jak leżałam z małym w szpitalu to położne po cichu podpowiadały nam że swietnie wpływa na laktację /bo byłam zdziwiona dlaczego niektórzy tatusiowie przynoszą je swoim żonom/, u mnie faktycznie chyba trochę pomogło. Tylko nie jestem akurat pewna czy to kawowe Karmi jest bezalkoholowe?
Agucha
2005-11-18
20:46:11
Email
Dziekuję kochane uspokoiłyście mnie:)) jak zawsze zresztą ! A z tym Karmi to sie aż ucieszyłam bo bardzo lubie nawet w ciąży podpijałam ! Buziaczki
Goga66
2005-11-19
12:01:19
Email
Kawowe też jest prawie bezalkoholowe ale i to normalne ma minimalną dawkę. Jednak po zjedzeniu jabłka w naszym organiźmie też powstaje trochę alkoholu. Nie jest to jednak ilość szkodliwa dla kogokolwiek. Smacznego !!! :)))
ADA
2005-11-20
19:30:56
Email
Ja też miałam chwile kryzysu.Piję herbate Hipp na laktacje 3 razy dziennie,piwo Karmi o czym wspominaja dziewczyny i moja znajoma lekarka przepisala mi leki homeopatyczne Agnus Castus 5ch,Lac Caninum 5ch,RICINUS Communis 5ch -bierze się 3 razy dziennie po 3 z każdego,czyli na jedno posiedzenie 9granulek.Sa bez recepty.Jak poczujesz,że masz dużo pokarmu można granulki odstawić na pare dni,a potwm od nowqa.Dziala super.Pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum