szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Bolące sutki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Olka
2005-11-17
Email
Pewnie już setki razy o tym pisano, ale cóż innego mi pozostało jak szukanie pomocy. Mój synek ma prawie 3 miesiące, karmię go piersią bardzo często - średnio co 2, 3 godziny - nawet w nocy. Od jakiegoś czasu bolą mnie sutki, potwornie i nie tylko jak zaczyna ssać. Przeszłam już popękanie i wtedy pomogła masc, ale teraz nie wiem co robić. Boli mnie nawet jak mały nie ssie, sutek robi się wtedy taki biały... co robić, czy jest na to jakiś sposób, czy muszę po prostu przetrwać?
Goga66
2005-11-17
16:01:31
Email
Ja mogę pochwalić moją Zuzię - to bardzo utalentowany ssak :) Przez 5 miesięcy żadnych ale to żadnych problemów z brodawkami. Niestety ostatnio nabrała nawyku zaciskania dziąseł pod koniec karmienia. i tak ściśniętą brodawkę ciągnie aż jej sama wypada z buzi. Już samo ściśnięcie jest bolesne a ciągnięcie... Jak krzycze auuu albo mówię, że tak nie wolno albo śmieje się albo zaczyna płakać i ponawia to za chwilę. Co będzie, jak już jej ząbki wyrosną? Nie chcę o tym myśleć. Inna sprawa, że moja koleżanka - matka 5-tki dzieci, twierdzi, że tak czasem jest tuż przed ząbkowaniem, kiedy już dziąsła swędzą. Może macie na to sposób?
Olka
2005-11-17
16:05:08
Email
Właśnie u mnie jest podobnie z tym ciagnięciem sutka...najgorzej w nocy, bo mi się przysypia...ból okropny. Tylko mój ma 3 miesiące... już ząbki. Ojejku
Goga66
2005-11-17
16:08:57
Email
Olka, nie martw się - podobno między pierwszymi symptomami ząbkowania a wyjściem pierwszych ząbków mogą minąc nawet 2-3 miesiące. Moja Zuzia ślini się i wszystko gryzie juz od 2 miesięcy. Wieczorem marudzi i wyraźnie widać, że swędzą ją dziąsła :)
Olka
2005-11-17
16:23:27
Email
Dzięki za pocieszenie, bo już myślałam...ząbki dobra sprawa, ale niech jeszcze trochę poczeka. www.patrykk.smyki.pl
Goga66
2005-11-17
16:38:55
Email
Świetny ten Twój Patrtyk. Duże paluszki u nóg ma tak samo wywinięte jak Zuza :))
Olka
2005-11-17
18:11:00
Email
Śliczniutki...to fakt, ale dla mamy zawsze będzie śliczniutki
Olka
2005-11-23
11:37:14
Email
Dziewczyny ratunku...mój mały nie chce jeść i cały czas marudzi. Czy to może byc taka odmiana kryzysu 3 miesiąca? Je tylko w nocy. W dzień po spaniu... Próbuję go zabawiać i potem znienacka wkładam mu pierś, a on się zaczyna prężyć i wrzask:( Co zrobić. Mam odciągać i karmić go łyczeczką? To na pewno nie jest kolka, przez to też przechodziłam i inaczej się zachowywał. Moze ząbki...ale ma dopiero 3 miesiące. Pomocy, bo stracę siły i zwariuję

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum