szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - tak mi się przypomniało


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kalina
2005-11-17
Email
Tak sobie właśnie przypomniałam,jak wpisywałam dana do forum o moim Kacpusie,ze On dosta 8 punktów,bo miał coś nie tak z mięśniami,powiedzcie mi proszę,co noworodek może mieć nie tak z miesniami i czy to jest grozne??Bo zaczeło mnie to niepokoic
Aśka
2005-11-17
14:24:39
Email
nie pomoge w tej kwesti ale się wpisuję bo zalezy mi aby wyciągnąć tematy w gore
Aśka
2005-11-17
14:25:53
Email
;-)
Michalina
2005-11-17
14:27:00
Email
A ile dostał pkt za napięcie mięśni? zero?
Goga66
2005-11-17
14:30:02
Email
kalino - prawdopodobnie świadczy to o słabym napięciu mięśniowym jakie było tuż po urodzeniu. Nie musi to do niczego złego prowadzić ale jak idziesz do pediatry, to powiedz mu to, jeżeli nie sam nie spyta. Ewentualnie trafisz z maleństwem do neurologa, który świetnie oceni, czy trzeba dziecku pomóc rehabilitacją czy nie. Bez względu na wynik badania prawdopodobnie nie wpłynie to znacząco na dalszy rozwój dziecka. Jeżeli jednak nie kierowali Cię już w szpitalu do żadnej poradni to pewnie jest OK i nie ma w ogóle co się martwić
Michalina
2005-11-17
14:31:13
Email
"Przyjmuje się, że jeżeli dziecko zdobyło: 7-10 punktów - jego stan jest dobry; 4-6 punktów - jego stan jest średni (maluch wymaga podania tlenu i dokładnej obserwacji); 0-3 punkty - jego stan jest ciężki (konieczne jest wspomaganie oddychania i pracy serca). Ponieważ stan dziecka poprawia się często z minuty na minutę, ważna jest nie sama wartość zdobytych punktów, ale tempo zmian. Właśnie dlatego lekarz nie ogranicza się do jednorazowej obserwacji, lecz przeprowadza ocenę kilkakrotnie. Jeżeli malec prawidłowo rośnie i przybiera na wadze, nie choruje, to nie ma najmniejszych powodów, by martwić się tym, że w pierwszej minucie dostał punktów 8, a nie 10. Wszak najważniejsze, by dziecko zdrowo się rozwijało w każdej następnej minucie swojego życia." Myślę, ze nie masz co sie martwić.
m
2005-11-17
14:41:04
Email
Widac pani Michalina zawsze sluzy fachowa porada!
Goga66
2005-11-17
14:43:49
Email
Bo pani Michalina czyta mądre rzeczy i jest miłą i uczynną osobą, a Ty jesteś wirusem na naszych stronach - mam nadzieję, że admin po TCP/IP Cię namierzy i zblokuje
Michalina
2005-11-17
14:52:44
Email
m, a chciałabyś jakiejś rady ode mnie? tak specjalnie dla ciebie. spadaj STĄD :)
Eryka
2005-11-17
15:46:56
Email
Brawo Michasia! Niezła riposta:)
kalina
2005-11-17
18:23:59
Email
bardzo dziekujeza tak szybką i fachowa odpowiedz.TO NAPRAWDĘ NIEZWYKŁE,ZE TYLE JEST TUTAJ ZYCZLIWYCH I MĄDRYCH MAM,ktore chca przekazac swoją wiedze innym mniejdoswiadczonym mamusiom.Nie przejmujmy sie tymi prowokacjami bo są smieszne i załosne.
Doti
2005-11-17
21:10:36
Email
Hello!! jeden do góry

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum