szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ściąganie i przechowywanie pokarmu


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-11-16
Email
Mam mały problemik. Postanowiłam ściągać pokarm, bo studiuję co drugi weekend. W tym czasie mąż z wózeczkiem zasuwa po uczelni i okolicach. Robi się jednak coraz zimniej i... Ale do rzeczy. Wczoraj ściągnęłam mleko zostawiłam je w lodówce. Dziś wygląda nieapetycznie. Oddzieliła się śmietanka, a to co jest chudsze stało się żółtawe. Czy tak ma być? Napiszcie coś na ten temat, Jak ściągacie i jak przechowujecie i ile ściągacie mleka?
Kalina
2005-11-16
17:45:38
Email
Ja rowniez studiuję zaocznie i co drugi weekend muszę zostawiać moje malenstwo z babcią.Już w piątek przed zajęciami chce mi się płakać jak patrzę na Kacpusia i wiem ze bedzie musiał nazajutrz pozostać bez cycusia i zadowolić się butelką.;(Ja mój pokarm muszę odciągać ręcznie...może to brzmi przedpotopowo,ale niestety zaden(ZADEN!!!!! )laktator nie wyssa ze mnie ani kropli;( Początkowo było mi cięzko,ale teraz się już nauczyłam i do butelki(bo odciągam bezpośrednio do butelki) spłynie ok.6 kresek;) Pokarm ktory odciągnę przelewam do większej butelki i wstawiam do lodowki,pózniej dolewam kolejną porcję odciągniętego pokarmu i kiedy nazbiera sie juz ok.120ml to wstrząsnę butelką,tak by "śmietanka" ktora zgromadziła sie na wierzchu połaczyla sie z resztą mleka i przelewam do woreczka,następnie wkładam woreczek do lodówki i babcia ma już zapewnione mleko na czas mojej nieobecnosci.To naturalne ze kobiece mleko ma inną barwę to przecież nie jest mleko od krowy zeby było białe;) A śmietanka swiadczy o tym ze w pokarmie znajduje sie takze tłuszcz i to wszystko.A tak przy okazji te oryginalne woreczki do mrozenia pokarmu sa dosc drogie,wiecja znalazłam znacznie tansza,ale rownie dobra metode.Przelewam mleko do woreczkow do lodu.Babcia stwierdzila nawet ze jest to lepszy pomysł,bo nie musi rozmrazac calego woreczka,tylko wycisnie sobie tyle kulek pokarmu ile Kacperek jest w stanie zjesc.Pozdrawoam i zycze powodzenia
Goga66
2005-11-16
17:59:59
Email
Ile ma tygodni/miesięcy Twój synek? Z tego, co wiem nie wolno mleka trzymać w zamrażalniku dłużej niż tydziń. Boję się, że nie dam rady ściągnąc mleka na 2 dni :( Ciężko mi to idzie. Mam laktator medela i na zmianę ręcznie i laktatorem próbuję ściągać pokarm. Za jednym posiedzeniem udaje mi sie niestety ściągnąć ok. 30-50 ml. To na 1/4 jednego karmienia. Zajęcia mam 9 godzin dziennie plus dojazd to ok.11 godz. poza domem. Z woreczkami masz świetny pomysł. Czy wyparzasz je wcześniej?
kalina
2005-11-16
19:11:53
Email
ja pokarm w zamrazarce trzymam gora tydzien,bo moj maly zarłoczek zjada brdzo duzo w brdzo szybkim tempie.Ja tez probowałem medela ale efekt był tak mizerny ze zaczełam recznie i powiem ze newt jestem zadowolona z efektów.Moj Kacperek ma skonczone 2 miesiace i 7 dni;)Co do woreczkow to nie wypazam ich,bo nie wiedze takiej potrzeby,a poza tym to ja nie wiem co by sie z nimi stało pod wpływem goracej wody:///ale chyba nic dobrego.Ja tez zaczynam gromadzic pokarm juz od samego rana,bo czasami tez mi spłynie 20-30 .Wiesz kiedy mi leci mleczko najlepiej,kiedy Kacper ssie z jedniej piersi to przykładam sobie do tej drugiej butelkę i deliketnie odciagam do niej mleczko,wtedy spływa najlepiej bo Kacper ssac jedna piers wywołuje juz autowatyczny wypływ w drugiej.Ja rowniez mam bardzo długo zajecia i takze sporo czasu trace na dojazdy;/Radze Ci zebys takze w szkole sciagala pokarm.Ja odciagam i wkladam ja w termosik dla dzieci.Jezeli nie odciagne pokarmu to jestem cała zalana mlekiem a wieczorem ama goraczke,bo pokarm nie moze zalegac w piersiach za długo bo zrobia sie twarde a to sopowoduje wysoka (ja mialma 39 ) gorączkę,więc koniecznie sciągaj pokarm,choć odrobinkę,zeby nie sopwodowac zapalenie piersi i nawału pokarmu...bo to koszmar!!!
Goga66
2005-11-16
20:02:30
Email
Z konieczności ściągania pokarmu w szkole niestety zdaję sobie sprawę. Jak pomyślę o tych dość obskurnych łazienkach :( i wiecznych kolejkach do toalet, to mnie aż mrozi. Zuzia ma 5 miesięcy - sporo muszę tego ściągnąć przez tydzień :( A je jak noworodek, co 2 godziny.
Goga66
2005-11-16
20:04:56
Email
Mnie też leci pokarm z drugiej piersi w trakcie karmienia. Nie wiem jednak, czy Zuzia mi pozwoli w tym czasie odciągać, bo to mały wierciołek. Muszę spróbować. Laktacja pewne mi się zwiększy jak zacznę dodatkowo ściągać
amelia
2005-11-16
22:32:33
Email
Dziewczyny znalazłam w necie coś co zas zainteesuje ze strony komitetu upowszechniania karnienia piersią http://www.laktacja.pl/problemy/pr1.htm Pokarm dla dzieci urodzonych o czasie Temperatura pokojowa 10-12 godz Lodówka ( +3 do +8°C) 48 godz. Zamrażalnik lodówki (-10°C) 1 tydzień Zamrażalnik lodówki (-10°C) 6 miesięcy Pokarm dla wcześniaków i dzieci chorych Temperatura pokojowa 4 godz. Lodówka ( +3 do +8°C) 24 godz. Zamrażalnik lodówki (-10°C) 1 tydzień Zamrażalnik lodówki (-10°C) Nie nadaje się do zastosowannia Pozdrawiam szystkie karmiące mamy :)
amelia
2005-11-16
22:41:01
Email
Przepraszam na końcu jest Zamrażarka (-18 do -20°C) 6 miesięcy dla dzieci urodzonych o czasie a dla wcześniaków i dzieci chorych nnie nadaje sie do zastosowania. Przepraszam źle wkleiłam.Pa pa;-)
Goga66
2005-11-17
14:48:37
Email
dzięki zajrzę sobie na tę stronę :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum