szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - czy to jest ciemieniucha?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
asia_
2005-11-15
Email
Witajcie! Moja mała ma 2,5 miesiąca dokarmiam ją od jakiegoś czasu mlekiem Enfamil Premium zauważyłam najpierw koło brwi że ma tak jakby suchą skórę , taką skorupkę , lekarka kazała smarować oliwką przed kapielą a potem zmyć .Ostatnio zauważyłam że na główce robi jej się to samo czy to jest ciemieniucha? co świadczy o skazie białkowej? Chyba będę musiała udać się do lekarki po zmianę mleka. Co o tym sądzicie? Dodam że sam byłam alergikiem, pozdrawiam wszystkie młode mamy.
angica
2005-11-15
15:33:16
Email
Jesli jest to tak jakby sucha skora na glowce i dziecko ma duzo wlosków, to jest to ciemieniucha. Moze sie ona przeniesc na brwi, twarz i na inne czesci ciala. Jest to bardziej problem kosmetyczny i nie swiadczy o tym, ze Twoje dziecko bedzie mialo jakies problemy w przyszlosci. Moja mala ma strasznie duzo wlosów i sami walczymy z ciemieniucha juz od okolo 3 miesiecy. Smarowanie oliwka troche pomaga, kupilam tez specjalny szampon. Bardzo wazne jest, zeby dziecku czesto myc glowke i dbac ogolnie o stan jej wlosków (zeby byly czyste). Pozdrawiam serdecznie.
Michalina
2005-11-16
13:53:07
Email
Lepiej od dziecięcych oliwek działa zwykła oliwa z oliwek. Posmarujcie dziecku główkę bardzo dokładnie w tym miejscu gdzie jest ciemieniucha (najlepiej patyczkiem higienicznym) na pół godziny przed kąpielą. Wyczesujcie złuszczajacy się naskórek szczoteczką (ja to robię...szczoteczką do zębów :) bo zwykła szczoteczka dziecięca jest za miękka). Ze wszystkich specyfików, jakie próbowałam na ciemieniuchę oliwa z oliwek okazała się najskuteczniejsza.
ana26irl
2005-11-17
00:06:16
Email
moja Nicolinka tez ma ciemieniuche.Smaruje jej glowke i brwi ciepla oliwka dla dzieci i po godzinie wyczesuje jej wloski grzebykiem dla dzieci,a brwi szczoteczka do zebow.
Basia
2005-11-17
12:48:06
Email
Czy ciemieniucha może wystąpować tylko na skórze twarzy?. Moja córka 5 tyg. miała na całej twarzy grudkowate i częściowo ropne wypryski. Szczególnie na czole, nosie, policzkach, powiekach. We włosach też miała, ale najmniej. Teraz ( po kąpielah w emulsji zamiast mydełka) między brwiami zrobiła jej sie skorupka. We włosach pryszczyki prawie zniknęły. Czy to może być ciemieniucha? Poradźcie proszę!
Aśka
2005-11-17
15:07:00
Email
;-)
ana26irl
2005-11-18
15:45:13
Email
ja moja mala kopie w plynie Oliatum,skora Nicolinki jest fajnie nawilzona i odpukac mamy mniejsze problem z ciemieniucha odkad uzywamy tego plynu.Moge dodac ze ten plyn jest dobry dla osob uczulnych na roztocza.
afromenka
2008-12-17
18:53:35
Email
I u mojego 20-miesięcznego synka jest to samo. Niedawno z innego powodu byłam z nim u dermatologa i m.in. spytałam, jak zwalczyć tę ciemieniuchę czy łupież. P. doktor podała dwa sposoby: 1. myć główkę przez 5 dni Nizoralem (pod warunkiem, że dziecko dobrze toleruje mycie główki, bo piana powinna być przez 5 min.), 2. przed umyciem głowy posmarować te miejsca kremem Clotrimazolum, a później zmyć szamponem dla dzieci. Na razie nie wypróbowałam żadnego sposobu, ale ponoć skóra na głowie złuszcza się co 20-kilka dni i to może samo zniknąć. Synkowi jakoś nie znika, wiec moze spróbuję. Trochę artykułów jest także na tej stronce http://www.handsomemen.pl/Tag,Ciemieniucha.html

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum