szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ciągle tylko rączki - a mieszkanie zarasta brudem


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-11-13
Email
Mam pytanie czy to normalne że 6 tygodniowe niemowle nie poleży w łożeczku po przebudzeniu samo ani chwilki? Moja Natalka jak tylko nie śpi to płaczem domaga się ciągłego noszenia na rękach jak ją zostawię w łożeczku to wrzeszczy w niebogłosy a jak tylko wezmę na ręce to się śmieje i jest cala szczesliwa. Nic nie mogę zrobić w domu bo drzemki w ciągu dnia ma krótkie a więcej jest noszenia. Kiedy takie dzieciątko zaczyna się bawić jakimiś zabawkami, karuzelami itp. no i kiedy zacznie się troche samo sobą zajmować ? Przez 1-szy miesiąc po porodzie była u mnie moja mama i obawiam się że to ona tak ją do tych raczek przyzwyczaila :( Z drugiej strony czytam ze u takiego maluszka trzeba reagowac na kazdy placz zeby wyrobic w nim poczucie bezpieczenstwa, kurcze co o tym myslec ?? Aga z Natalką
Eryka
2005-11-14
13:11:25
Email
Agusiu! Mój Kacperek ma to samo. Kiedy się przebudzi nie chce leżeć sam, tylko domaga się mojej uwagi zazwyczaj płacząc. I też nie mam recepty co z tym zrobić:( Na rączki chce jak najbardziej, lubi też żeby go huśtać w wózeczku, a wszyscy domownicy skaczą wokół niego jak karuzela:)
Gosia
2005-11-15
08:25:31
Email
Aga mi tez troche tesciowa rozpiescila malego itez mialam ten problem ale krotko. Oczywiscie nie zawsze powodem placzu jest domaganie sie noszenia na rekach, ja doszlam do tego ze mojedziecko potrzebowalo poprostu zajecia:) Kiedy cos musialam zrobic a on zaczynal plakac"powiedzialam sobie koniec z raczkami" poprostu siadalam kolo niego i pokazywalam mu zabawki, grzechotki,maskotki,gryzaczki i takie tam kolorowe cudenka.Poswiecilam mu czas ktorego potrzebowal, teraz to owocuje. Jestesmy w szoku(oczywiscie to kwestia tempa rozwoju)ale Mati ma 3i pol miesiaca a juz ladnie trzyma zabawki w raczkach,potrafi nawet przez dluzsza chwile trzymac swoja buteleczke i pije z niej sam bez pomocy. Teraz spokojnie moge isc do kuchni zrobic obiad czy odkurzyc mieszkanie:) Pozdrawiam cieplo. ps Ty jakbys nie miala co robic tez bys sie nudzila i wkurzala:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum