szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Dlaczego tak jęczy ?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-11-13
Email
Kochane mamuśki zastanawiam sie czy któraś z was spotkała się z czymś takim : mój maluszek co noc mniej więcej nad ranem około 4,5 zaczyna bardzo jeczeć przez sen, do tego się bardzo pręży i wygina na wszystkie możliwe strony. Nieraz wstaję do niej bo jestem pewna, że nie śpi takie odgłosy wydaje ale okazuje się, że ma oczka zamknięte - śpi tylko tak bardzo jęczy. Kilka razy próbowałam ją wybudzić to wtedy zachowywała się normalnie jak w dzień przeciągałą się i uśmiechała. Nie była ani rozdrażniona ani nie płakała więc co to może być mam wrażenie jakby nie mogła się obudzić i dlatego tak piszczy. Natalka ma 6 tygodni i w dzień śpi zupełnie normalnie to sie dzieje dopiero nad ranem. Odpiszcie kochane czy spotkałyście się z czymś takim.
MoNiSiA
2005-11-13
17:59:28
Email
Opisany problem mógłby sugerować kolkę, ale nie wiem czy jest możliwe, aby tylko przez sen wydawała te dzwięki z bólu. Na pewno ktoś Ci odpowie i pomoże, pozdrawiam :*
Michalina
2005-11-13
18:05:21
Email
U mojego Łukasza, gdy miał chyba 3 m-ce tak wyglądały wszystkie poranki. Od 5 nad ranem zaczynał jeczeć. Możliwe, że to były kolki. Po miesiącu jęczenie przeszło.
lileczka
2005-11-14
13:04:59
Email
POlecam temat "koszmary" gdzies tu jest moze to to?
nasia
2005-11-18
17:56:19
Email
U nas jest podobnie. Moja mała też miała takie noce- trwało to jeszcze do niedawna. Teraz ma 4 miesiące i jest troche lepiej. Już nie jęczy tylko bardzo się wierci. Tak sobie teraz myślę ,że to było przez kolki, bo często je miała. Kolki minęły i nocne postękiwania też.
Gosiak
2006-01-13
17:06:20
Email
Hej Agnieszko! Wlasnie przez przypadek natknelam sie na Twoj wpis.. Sama jestem Mama siedmiotygodniowej Martynki i przezywam to co Ty w minionym listopadzie. Nasza Mala ma identyczne zachowania i to nie tylko nad ranem, choc wtedy zwlaszcza, ale takze w trakcie dnia. Przy czym te "poranne akcje" sa najbardziej zastanawiajace no i jak dla Rodzicow niepokojace.. Poza tym Martynka jest bardzo pogodnym, grzecznym niemowlaczkiem co nieco nas z Mezem uspokaja. Na czym stanelo z Twoim Malenstwem?!? Teraz jest juz prawie dwa miesiace starsze odkad pisalas na forum w listopadzie. Zwracalismy sie z ta zagadka do lekarzy, ale trudno jest opisac te zjawisko dopoki sie go po prostu nie uslyszy. Prosze, napisz.
Magda
2006-01-13
18:40:02
Email
Witam! Moja Julka (6 tygodni) tez tak jeczy. Najczesciej nad ranem wlasnie, ok. 5 rano, po karmieniu ok. 4. Czasem tez tak sie zachowuje podczas drzemki w ciagu dnia. Od 2 dni daje jej razem z mlekiem srodek na gazy i zaczela jeczec troszke mniej. Do tego wiercila sie bardzo i postekiwala. Tez myslalam ze nie spi, ale ona sie tak zachowuje przez sen. Byc moze to bolacy brzuszek ja meczy? Troche sie tym martwie, ale po obudzeniu jest bardzo pogodna, smieje sie, wiec mam nadzieje ze to tylko gazy. Moja pediatra powiedziala ze taki niespokojny sen to wlasnie efekt gazow. Uspokoilam sie nieco, tym bardziej ze Julka jest pogodnym dzieciaczkiem, ladnie rosnie i przybiera. Pozdrawiam cieplo.
Agucha
2006-01-13
20:12:33
Email
Magdziu możesz byc spokojna moja Natka juz z tego wyrosla okolo 2 miesiaca jej to przeszlo ! Teraz spi smacznie i cichutko jak mala myszka :) pozdrawiamy i Twojej dzidzi to napewno tez niebawem minie.
Agucha
2006-01-13
20:16:28
Email
A Gosiaczku Ty tez mozesz byc spkojna te przykre jeki tak jak nagle sie pojawily tak tez minely wlasciwie to jak sie juz do nich przyzwyczailismy to ustapily :) Nasza malutka tez byla pogodna i nic nie wskazywalo na jakies zaburzenia wiec u Was tez napewno tak bedzie Trzymamy za to kciuki Buziaczki :*
ADA
2006-01-13
20:41:46
Email
Magda,a jaki środek podajesz na gazy?
Magda
2006-01-13
22:05:43
Email
Dawalam Plantex 1 dziennie, skonczyl mi sie i czekam na swierza dostawe. Uwazam ze skutkowal. Z braku plantexu podaje Woodward's Gripe Water. Oraz herbatke na dobre trawienie Hipp. Slyszalam ze Gripe Water niezbyt dziala, ale moja Julka jakos mniej placze wieczorem. Fakt, ze nie puszcza bakow tak jak po plantexie. Zamiast walczyc z mala ze strzykawka, a i tak wiekszosc wypluwala i strasznie sie krzywila i zaczynala plakac jak poczula smak tego specyfiku, dodaje to po prostu do mleka (karmie sztucznie), i Julia bez problemu wypija przewidziana dla niej dawke.
Gosiak
2006-01-14
13:04:36
Email
O raju.. Dziewczyny.. jak strasznie mi ulzylo po przeczytaniu Waszych odpowiedzi. Ten efekt gazowy moze miec sens, gdyz nasza Martynka przy tym stekaniu i chrumkaniu bardzo czesto solidnie pyrta. Dzieki, Agnieszko, za slowa otuchy. Teraz o wiele latwiej bedzie nam sie do tego przyzwyczaic, az moze rzeczywiscie nim sie obejrzymy Niunia przestanie nas straszyc ;)) A jesli zacznie sie te "zjawisko" nasilac w ostatecznosci pomysle o tych herbatkach. Pozdrawiam!
Magda
2006-01-15
01:37:53
Email
Gosia, nie przejmuj sie! dzis dostaalm w koncu dostawe pleantexu. mala zaczela od razu lepiej jesc, czesciej i wiecej puszczac baczki. nie jest tak niespokojna podczas karmienia jak w trakcie tych kilku dni, kiedy nie mialam plantexu, i znow zaczela jest swoje porcje, bo bez plantexu jadla sporo mniej,. martwilam sie bardzo czemu tak sie dzieje, ale najwyrazniej to te wstretne gazy ja tak meczyly, ze ani spac ani najesc sie porzadnie nie mogla. pozdrawiam!
bena
2006-02-19
14:14:45
Email
Nawet nie wiecie jak mi ulzylo gdy przeczytalam wasze opisy. U nas jest tak samo prawie od powrotu ze szpitala. Milena jeczy,stęka,prezy sie(czasem odchodza gazy) nad ranem ale przez sen, po obudzeniu jest spokojna i zadowolona. Nie wiązalam tego nigdy z kolkami-wtedy to raczej by plakala. Z reszta kolki miala wieczorami i po podaniu Sab Simplex jej przeszly ale stękanie pozostalo. Czy oprocz Sab moge podawac rownież ten Plantex???
Gosiak
2006-03-08
10:20:22
Email
Hej Bena! Co wiecej musze Ci powiedziec, ze nasza MArtynka wlasnie skonczyla 3 miesiace i juz zapomnialam o tej historii z jeczeniem, a wszystko dzialo sie tez od samego wyjscia ze szpitala. Jesli teraz cos podobnego uslysze u naszej Malutkiej to ewidentnie tuz przed zrobieniem kupki. No i wszystko przeszlo ostatecznie bez stosowania jakichkolwiek srodkow - karmie Corcie tylko piersia i idzie z waga jak burza do przodu. Ale cale te jeczenie bede wspominac z usmiechem ;)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum