szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - kiedy najlepiej jest przestać karmić piersią


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kalina
2005-11-12
Email
cześć Wam powiedzcie mi kiedy najlepiej odstawic dziecko od piersi?Kiedy pokarm traci na wartości?Czy jak przestanę karmic to jakim mlekiem powinnam karmic synka i co jaki czas nalezy podawać mu butelkę?Jak takie karmienie modyfikowanym mlekiem współgra z podawaniem innych pokarmów min. zupek obiadków itp.Aha jak moge sie zorietować czy mój pokarm jest pełnowartościowy?Moze są jakieś ogolne normy np.kolor,gęstośc jaką powinno mieć mleko matki??Mój synek jest w 3 miesiącu,w nocy budzi sie co 4-5 razy,ale w dzień chce jesc czesciej 2-3 godziny,czasami nawet co godzinę.Kiedy przestaję go karmić to sprawdzam czy mam jeszcze mleko w piersiach i na szczescie mam.Karmienie sprawia mi ogromana radosc i boje sie,ze bede musiala dokarmiac go innym mlekiem...choc pediatra moi ze nie ma takiej potrzeby.A co Wy kochane mamusie o tym myslicie??
Ewka25
2005-11-12
18:04:22
Email
Karmiłam córkę rok. Uważam, że to idealnie długo.Nie było problemu z odstawieniem-była zbyt mała (tak myślę), żeby płakać za piersią, nie rozumiała.Myślę, że im później tym gorzej, ale przysłowiowy rok karmić warto.
olac
2005-11-12
20:04:34
Email
Witaj mój syn kończy 7 miesięcy i przymierzam się do zakończenia karmienia piersią.Zaczęłam stopniowo od zmniejszani liczby karmień w ciągu dnia.Na noc daję mu juz butelkę.W ciAgu dnia mam o tyle lepiej że mały zjada zupki,deserki i pije soczki.Zauważylam że mam już mniej pokarmu.W nocy niestety jeszcze mi się budzi i wtedy daję mu pierś.
sylwia
2005-11-13
11:45:38
Email
Mojego Kubusia karmiłam 20 miesięcy. Gdy skończył rok zaczęlam przymierzac się do odstawienia, ale bylo mi go tak szkoda, jak patrzył w oczy i ciągnąl za bluzkę, a potem wolał mniam, mniam i pewnego dnia doznalam szoku - Kuba sam odstawił pierś. Jednego dnia odechcialo mu sie. Nawt próbowalam go zachecic, ale nie chciał. Bez żadnego problemu poprostu podarowal sobie. Dochodze do wniosku, ze nie mozna robic nic na siłę. Tak samo było z odstawieniem smoczka, jednego dnia wyplul i więcej nie chciał, a zaczynalam sie martwić, jak odzwyczaje go, zeby zgryz był właściwy. Pozdrawiam
kyja
2005-11-13
15:44:29
Email
Sylwia! nie wiedziałam,że tak długo karmiłaś piersią Kubusia;-)))mój Micho wkłada rączkę za dekolt w mojej bluzce i tam 'grzebie' mówiąc:"mama mama mama':-))))Najbardziej, w ciągu całego dnia, lubię chwilę, gdy mały, już wykąpany leży w łóżku, ja obok niego, i przysysa się do mnie:-))Sprawia mi to wielką satysfakcję, gdy widzę ile radości sprawia to Misiowi.Chyba mi będzie bardziej brakowało kiedyś karmienia piersią niż Michowi;-)))
ila
2005-11-27
18:25:20
Email
a długo przyzwyczajałyście do butelki, co zrobić gdy dziecko piło mleko z butelki, a teraz nagle nie chce? ola na 4,5
sylwetka
2005-11-28
23:19:53
Email
oj dziewczyny jak ja Wam zazdroszczę tych chwil z dzidzią przy piersi...ech Moja Agatula sama się odzwyczaiła a ja od 4 miesięcy ściągam pokarm laktatorem by miała jeszcze co pić. Nudzi mnie to i pochłania dużo czasu,którego i tak wciąż brakuje. Cóż mogę sięniącieszyć na wiele innych sposobów, ale czyż ten nie jest taki szczególny ... ech Pozdrawiam
ADA
2006-02-19
22:50:13
Email
Ola jak tam zaprzestałaś już całkowicie karmienia piersią?Ja też powoli małą odzwyczajam-powrót do pracy.Na razie dostaje modyfikowane na noc.Brałaś tabletki na zachamowanie laktacji?A jak mały zareagował?
Michalina
2006-02-20
10:54:53
Email
Ja tam bardzo lubię karmić Małego piersią. Do tego jaka oszczędność na mleku :). Mały skończy niedługo 14 miesięcy i tak sobie myslę, że spróbuję na wiosnę, jak już minie okres gryp i innych paskudztw zaprzestac karmienia. Wiem już dzisiaj, ze będzie nam żal :(
kyja
2006-02-20
21:48:26
Email
Michalina, widzę,że jesteśmy krówkami mlecznymi;-)))))Ja tez snuję plany,żeby późną wiosną odstawić Misia,ale coś czuję,że to się przeciągnie-od 3 miesięcy odmawia zupek mlecznych i kaszek( na bebilonie sojowym), a jeszcze nie podaję mu mleka krowiego ze wzglęgu na jego alergię.Misio ma teraz skończone 18 miesięcy
Michalina
2006-02-21
09:41:40
Email
Kyja- mój Łukasz też nie przepada za kaszkami ani żadnym innym mlekiem. Kiedyś próbowałam przemycic Bebilon w butelce. Skutecznie mnie opluł i na tym jedzenie się skończyło. Mały najchętniej by pałaszował ziemniaki, makaron, zupy dla dorosłych (tych gotowanych specjalnie dla niego nie za bardzo lubi), kawał chleba z polędwicą i masłem.
Klaudyna100
2014-04-29
14:57:41
Email
Też nie wiedziałam kiedy przestać karmić piersią dopóki nie zobaczyłam tego artkułu gdzie wszystko jest ładnie opisane: http://babyonline.pl/kiedy-przestac-karmic-piersia,karmienie-piersia-artykul,5273,r1p1.html mam nadzieję, że pomogło choć trochę. :)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum