szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - przepuklina pępkowa


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
kalina
2005-11-09
Email
kochane moje mamusie musicie mi koniecznie napisać jak wygląda przepuklina pepuszkowa u takich maluszków.Boję sie ze u mojego synka coś takiego sie właśnie pojawiło.Kacperek prawie wcale nie płacze ale okropnie sie wyciska i pręży próbując zrobić kupkę...ten fakt też mnie bardzo martwi,bo przeciez to nie jest normalene ze dziecko nie moze zrobic kupki jest cale przy tym czerwone a ogrom cierpienie rysuje mu sie na tej malej twarzyczce,nie wiem jak mam mu pomóc.Blagam prosze pomóżcie mi jak mam mu pomoczeby usmierzyc mu ten bol,nie chce mu ciagle pomagac termometrem,bo to na dłuzszą metę jest nie możliwe,boję sie ze to cos z jelitami a poza tym martwi mnie ten wydęty pępuszek.Prosze odpiszcie mi .
Kornela
2005-11-10
12:37:05
Email
Moja córeczka też miała problemy z kupka wiec dawałam jej Espumisan (przy okazji pomagalo na kolki, prawie wcale ich nie miała)a ja piłam dużo soku jabłkowego i to pomagało. Co do przepukliny to zobacz to lekarka kazałą mi zaklejać jej brzuszek specjalnym plastrem ale nie robilam tego bo mala dostala uczulenia i ciagle płakała a teraz jak ma 5 miesiecy to lekarka powiedziala że już prawie nie ma tej przepukliny. Podobno gdy dziecka zaczyna siadać to przepuklina przeważnie sama znika. Moja mala jak płakała to pępek robił jej się wystający.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum