szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pierś i witaminy


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Goga66
2005-11-07
Email
Moja teściowa wyskoczyła dziś z informacją, że gdzieś wyczytała, że przy naturalnym karmieniu witamin w mleku matki starcza tylko dziecku w pierwszych 3 miesiącach a potem trzeba opdawać przede wszystkim witaminę A ze względu na rozwijający się narząd wzroku. Spotkałyście się z czymś takim? A może podajecie dzieciom witaminy? Nie mówię tu o D3. Sama jem jakieś witaminki dla kobiet karmiących, więc chyba Zuzia (4,5 mies.) ma dostarczaną odpowiednią ilość witamin?
Doti
2005-11-07
21:07:32
Email
Moja Greta (3,5miesiąca) dostaje Cebion Multi (zalecenie pediatry). Ja łykam sobie Falvit różowy. Czy trzeba podawać wit.A to niewiem. Może reszta dziewczyn coś wie...
Goga66
2005-11-08
11:06:35
Email
Ja jem prenatal ale dziecku, żaden z pediatrów nic nie zalecał.
Michalina
2005-11-10
15:16:38
Email
Ja podaję dziecku CebionMulti (mieszanka wszystkich witamin), ale słyszałam, ze lepiej podawać witaminy osobno.
emka
2005-11-11
14:49:05
Email
Do 6 miesiąca mleko mamy ma wystarczającą ilośc wszelkich potrzebnych witamin, minerałów, weglowodanów, biąłek itd. Po 6 miesiącu trzeba wprowadzać już inne pokarmy by uzupełnić dietę, ale nie koniecznie witaminy. Nie ma potzreby faszerować dzieici chemią jeśłi wszystko jest ok. Wiatminy warto dawać gdy mama która karmi jest chora, osłabiona, ale to też raczej mamie a nie dziecku. Moja Ania żadnych witamin nie brała, po 6 zaczeliśmy ją karmić nie tylko cycusiem (przedtem była tylko na cycyusiu), teraz ma roczek i wszystko jest ok.
Tu link to zaleceń Amerykańskiej Akademii Pediatrii:
http://www.lmm.pl/porady/karmienie/aap.html
pozdrawiam
Goga66
2005-11-11
16:58:27
Email
Dziekuje -tak myślałam ale wolałam się upewnić
goga show
2006-03-30
11:24:49
Email
hihi
Goga66
2006-03-30
11:26:06
Email
dobry temat dla nowych mam
olufal
2006-03-30
13:04:37
Email
faktycznie nawet o tym nie pomyslalam dobrze wiedziec!
polishgirl
2006-03-30
14:07:33
Email
A ja podaję Cebion multi. Tak zaleciła mi pediatra. Sama biorę Feminatal i karmie piersią. To sama juz nie wiem czy to nie za duzo tych witamin w takim układzie. Jak pójdę do szczepienia z małym to zapytam.
Gabi m
2006-03-30
14:16:14
Email
Witajcie dziewczyny! Jak wiadomo mleko matki zawiera wzsystkie witaminki oprócz D i fluoru. Nam pediatra zaleciła podawać Martusi od 6 tyg. życia po 2 kropelki wit. D i 5 kropelek wit. C (Cevikap).Sama biorę Falvit.Myślę też,że ważne jest, aby umiejętnie podawać te witaminy (wiem, że temat ten gdzieś juz jest). Wit. D rozpuszcza się w tłuszczu, więc najlepiej podać ją przed karmieniem, ale nie zawsze mi to wychodzi, bo mała się zwykle niecierpliwi i aby uniknąć krzyku najpierw jedzonko, a potem witaminki.Podaję je na łyżeczce,bo bezpośrednio do buziaczka zawsze wypluwa. Ostatnio, pediatra zauwazyła, że mała za słabo unosi główkę w pozycji na brzuszku. Może to wina tego, że nie codziennie udaje jej się połknąć te 2 kropelki wit. D? Czytałam, że niedobór tej wit. charakteryauje się tym, że nadmiernie poci się główka, a u nas tak jest.
Gabi m
2006-03-30
14:16:57
Email
Witajcie dziewczyny! Jak wiadomo mleko matki zawiera wzsystkie witaminki oprócz D i fluoru. Nam pediatra zaleciła podawać Martusi od 6 tyg. życia po 2 kropelki wit. D i 5 kropelek wit. C (Cevikap).Sama biorę Falvit.Myślę też,że ważne jest, aby umiejętnie podawać te witaminy (wiem, że temat ten gdzieś juz jest). Wit. D rozpuszcza się w tłuszczu, więc najlepiej podać ją przed karmieniem, ale nie zawsze mi to wychodzi, bo mała się zwykle niecierpliwi i aby uniknąć krzyku najpierw jedzonko, a potem witaminki.Podaję je na łyżeczce,bo bezpośrednio do buziaczka zawsze wypluwa. Ostatnio, pediatra zauwazyła, że mała za słabo unosi główkę w pozycji na brzuszku. Może to wina tego, że nie codziennie udaje jej się połknąć te 2 kropelki wit. D? Czytałam, że niedobór tej wit. charakteryauje się tym, że nadmiernie poci się główka, a u nas tak jest.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum