szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Biały języczek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agucha
2005-11-06
Email
Kochane mamuski mam pytanie. Moja 4 tygodniowa dzidzia ma biały języczek wygląda to jak taki serek i łatwo się usówa, problem w tym że us€wa sie łatwo na czubku a jak jej to zciągnąć tak głębiej żeby nie zwymiotowała. I czy to jest normalne taki biały jęzorek ? Mam bardzo tłusty pokarm może to od tego bo pleśniawki to chyba nie są bo miała by je tez w innych miejscach w buzi , a ten jęzorek nie jest ani czerwony ani nic tylko ma bialy serek - powiedzcie czy spotkałyscie się z czymś podobnym i co z tym robić ??? dzieki i pozdrawiamy !
MoNiSiA
2005-11-06
20:23:12
Email
Moja córeczka również na początku miała taki biały jęzorek i u nas również nie były to pleśniawki (wtedy dzieci naprawdę bardzo cierpią) i nawet nie wiem kiedy same zniknęły ;) Tak więc nie martw się, jeśli pediatra nic dotychczas nie zauważył(a) niepokojącego, to wszystko jest ok :)
Agucha
2005-11-07
11:27:46
Email
Dziękuję ! Myslę że moje maleństwo nie ma żadnych dolegliwości bo ssie normalnie przybiera tez całkiem dobrze na wadze więc jak to zwykle bywa trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać :)) Pozdrawiamy !
MoNiSiA
2005-11-07
11:36:46
Email
Tak, dokładnie. Pozdrawiam cieplutko :)
renya
2005-11-07
19:24:27
Email
Aguś! Nasza Alinka na początku miała pleśniawki po wewnętrznej stronie policzków - stosowaliśmy Aphtin i przegotowaną wodę. Teraz z kolei ma (ale też nie przez cały czas) właśnie biały jęzorek. Pediatrzyca powiedziała, że to pleśniawki, ale to nie wygląda tak jak poprzednio i na pewno dzidziola to nie boli. Przepisała nam syropek Fluconazole - jest to lek przeciwgrzybiczy nowej generacji. Staram się podawać go małej 2 razy dziennie. "Staram się", bo nie zawsze mi się to udaje ;P Ale zauważyłam, że nawet jak podam jej tylko raz dziennie to ma fajniutki różowiutki jęzorek :D No i oczywiście nie ma już mowy o pleśniawkach! (chociaż malutka doi butlę i smoka). Najlepiej zapytaj pediatry o ten nalot. Ściskam serdecznie i życzę różowych jęzorków ;PPP

bena
2006-02-18
16:55:24
Email
Moja dzidzia (7 tygodni)tez ma bialy jezyczek.Ja nie zwrocilam na to uwagi lecz lekarka jak bylysmy na pierwszym bilansie. Powiedziala, ze to plesniawki i kazala scierac Aphtinem. Po 2 tygodniach inna lekarka powiedziala nam ze to raczej jest od mleka i zeby nie stosowac tego preparatu. Zgupialam i sama nie wiem co robic...na razie nie smaruje
Goga66
2006-02-18
18:50:51
Email
I słusznie, bo Zuzia nie ma aft, ma 8 mies. i do dziś czasem biały języczek i podniebienie i jest zdrowiutka. To żadne pleśniawki.
maja77
2006-02-18
19:32:58
Email
Cześć wszystkim! jak uczęszczałam na szkołę rodzenia mieliśmy zajęcia z pediatrą i dowiedziałam się że dzieci karmione mlekiem matki mają białawy nalot na jężyczku żeby się tym nie przejmować, oczywiście nie mówię tu o grubym nalocie na jamie ustnej.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum