szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Kisiel


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-11-05
Email
Dziewczyny chcaiłam sarze zrobić kisielek ale nie wiem dokładnie jak. Tzn. chce jej porostu zagęścić kompocik ale czy wystarczy, abym tylko do gotującego się kompotu wsypała mąki ziemniaczanej? Czy trzeba to zrobic jakos inaczej. Poradźcie proszę jesli też robicie swoim dzieciaczkom kisielki. Z góry dziękuję.
Michalina
2005-11-05
20:50:41
Email
Z zimną wodą w kubeczku wymieszaj mąkę ziemniaczaną. Wlej do gotującego się kompotu i jeszcze trochę pogotuj. Jeżeli wsypiesz mąkę bezpośrednio do garnka z wrzątkiem to zrobią się kluski.
Agata
2005-11-06
14:07:13
Email
dzięki Michalina....teraz widzę jak ja napisałam "że chcę mąkę wsypać do kompotu" - ale gafa...chodziło mi właśnie o mąkę wymieszaną z wodą. A powiedz ile tej mąki - łyżeczka wystarczy?
Michalina
2005-11-06
19:20:51
Email
To zależy, jak gęsty chcesz żeby był kisiel. Myślę, że ze 2 czubate łyżki na pół litra kompotu. Najlepiej zobacz w gotowych sklepowych kisielach ile jest proszku na jaką ilość wody i mniej więcej takie proporcje zastosuj. Smacznego :)
Anna
2005-11-06
21:10:55
Email
Dla maluszka wystarczy jak zrobisz kisiel z ok. 200ml kompotu lub soku owocowego. Dwie płaskie łyżki stołowe mąki ziemniaczanej rozpuść w ok. 1/4 szklanki wody i dodaj do gotującego się kompotu.
Anna
2005-11-07
07:26:58
Email
Ups, miało być 250ml, czyli szklanka. Zresztą jak raz spróbujesz to sama dobierzesz sobie proporcje tak aby miał odpowiednią gęstość. Smacznego!
Agata
2005-11-07
17:48:33
Email
Dzięki dziewczyny

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum