szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Nieustajacy katar!!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
andzia
2005-11-04
Email
Dziewczyny moja Wiki od miesiaca ma katar tzn nie bylo tylko jeden dzien wtedy zostala zaszczepione i nastepny dzien po szczepieniu katar wrocil.Pediatra mowi ze to mala infekcja-infekcja miesiac??!!!To chyba troszke dlugo!!?Mam wode morska do noska spirytusem nacierac wieczorek pieluszka nad lozeczkiem z Oilbas czy jakos tam-czyli generalnie domowe sposoby.Ale to nic nie pomaga.Czy t moze byc alergia np na kurz??Napiszcie mi bo juz zalamuje rece nie wiem co robic!
Anula
2005-11-05
22:45:15
Email
Moją 7-miesięczną Nikolkę też złapał katarek (wszyscy w domu jesteśmy zamarkani). Minął jej po tygodniu ale znów sie pojawił. Przez 5 dni dawałam jej 2x po 2 kropelki do każdej dziurki NASIVIN SOFT 0,01% dla niemowląt.Obkurczają śluzówke przez co hamują wydzielanie katarku. Dłużej niż 5 dni nie można ich używać. Katarek (białą lejąca się wydzielinkę) odciągałam jej FRIDĄ-taki wynalazek do odsysania, ja uważam że lepszy od tradycyjnych gruszek. Można kupić w aptece.Oprócz tego kilka razy dziennie zakrapiałam jej nosek solą fizjologiczną. Szczególnie rano gdy włączają się kaloryfery, powietrze robi sie suche, a wiadomo, że wysuszone śluzówki łatwiej łapią infekcje.Sama widziałam po sobie i po starszym synku Rafałku, że nad ranem nie moglismy oddychać przez noc a wcale nie mamy w nocy wysokiej temp.-najwyżej 19-20 stopni.Pediatra radziła wogóle wyłączyć na noc kaloryfery ale przy 18 stopniach było mi zimno, więc dzieciom pewnie też (szczególnie Rafał w nocy sie odkopuje). W dzień mam ustawione na 21 i jest gut.Wracając do soli fizjologicznej to można jej używać do oczyszczania noska i nawilżania cały czas, podobnie jak wodę morską (Sterimar,Marimar).A na przewlekłe katary jest Sterimar CU z miedzią-ale można używać tylko do 15 dni. Po zakropieniu noska trzeba dziecko posadzić lub połozyć na brzuszku i podłożyć pieluszkę-niech katarek wypłynie razem z solą fizj. lub woda morską a nie kłaść na pleckach, bo wtedy spłynie do gardła. Co jeszcze? Przy katarku trzeba kłaść spać dziecko z główką wyżej niż reszta ciała (ułatwia oddychanie), warto nawilżać powietrze w mieszkaniu (nawilżaczem powieszonym na kaloryferze-uwaga na alergików bo są też siedliskiem bakterii lub porozwieszać mokre ręczniki). Można skropić róg poduszki czy kołderki Olbas Oil. Pod noskiem można też posmarować maścią majerankową (ale nie wpychać do noska!) Z teorii jestem cwana ale przyznam Ci się, że w praktyce też nie moge sobie poradzić z tymi katarami. Piszesz, że podejrzewasz alergię na kurz. Podobno wskazuje na to katar, kaszel nasilający się przed pójsciem spać i rano. Przy wyjściu na dwór zupełnie ustaje (logiczne). Czy Wiki nie śpi czasami na poduszce z pierzem-to też uczula i może objawiać się katarem.Gdyby okazało się, ze to faktycznie alergia na kurz,to trzeba ograniczyc ilość mebli, zero dywanów i ciężkich firan, zasłon, wszystko (zabawki) chować,pościel często prać w wys.temp., pluszaki też prać (lub wkładać na noc do zamrażalki-roztocza giną).Często sprzątać, wszystko na mokro.Często odkurzać materacyk.Jesienna pogoda sprzyja też alergiom na pleśnie i grzyby(objawy nasilają się po wyjściu na dwór-jest mokro,liście gniją) a w domu pleśnie oprócz ciepłych i wilgotnych miejsc (łazienka) lubią ziemię w kwiatach doniczkowych (wtedy nie mogą być u dziecka w pokoju). Mojemu Rafałkowi pediatra na uporczywe katary przepisywał ATECORTIN-to jest maść do oczu ale kazał patyczkiem do uszu nakładać do noska. Brał też krople LAMUSOL i homeopatyczne Euphorbium compositum.Z domowych sposobów-moczenie w gorącej wodzie z solą,nacieranie stóp spirytusem,ciepłe skarpetki i do łózka.Dobre są też inhalacje-domowym sposobem wodą z solą-ale to dla starszych dzieci,bo mogą poparzyć.Ale można spróbowac pożyczyć specjlany inhalator w przychodni lub poprosić o skierowanie i inhalować tam. Ale się rozpisałam... Życzę zdrówka dla naszych dzieciaczków i wszystkich dzieciaczków na forum! I dla mamuś i tatusiów również:-)
Michalina
2005-11-06
19:42:32
Email
Łukasz miał katar przez pół roku. Gdy zaczął siedzieć katar ustąpił. Pediatrzyca powiedziałą, że u dziecka, które ciągle leży jest normalne, że nosek nie oczyszcza się, jak u dorosłych i możemy odnosić mylne wrażenie, że dziecko ma przez cały czas katar. Staraj się kłaść Maluszka cześciej na brzuszku. Pod materac podłóż książkę, żeby dziecko miało odrobinę wyżej główkę, ale nie kładź pod głowę poduszki- źle robi na kręgosłup. Wietrz codziennie pokój. Zmniejsz na noc ogrzewanie. Z tego co czytałam i słyszałam miesieczne dziecko jest jeszcze za małe na alergie.
andzia
2005-11-08
09:59:38
Email
Dzikei dziewczyny.Bylam u pediatry przepisala kolejne leki.Zobaczymy czy teraz pomoga.Mam nadzieje!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum