szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Co to jest?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Agata
2005-01-27
Email
Dziewczyny u mojej małej zmieniał się skórka tzn. plecki i przód - klatkę piersiową ma bardzo suchą. Oliwię ją codziennie po kąpieli oliwką z Nivei a mimo to od kilku dni ma bardzo suchą skórą...wygląda jak by się łuszczyła. Nie wiem czy to tylko przesuszona skóra czy jakieś uczulenie. Nie ma żadnego zaczerwienienia tylko tą suchą skórkę. Do lekarza idziemy w środę, nie chcę panikować i lecieć już jutro. Co to może być??
Mała
2005-01-27
21:20:44
Email
Trudno powiedziec co to jest...A to ją swedzi?Jest bardziej marudna?Są jakies sygnały oprócz tych o których piszesz?Może spróbuj ją smarowac zamiast oliwk to oliwą z oliwek?Może zmieniłas płyn do kąpieli lub cos innego?Czy te miejsca sa oprócz tego zaczerwienione?Nie wiem szczerze mówiąc co to moze byc bo nie moge sobie tego za bardzo wyobrazic...Jesli to sie powieksza,masz wrazenie ze doskwiera Saruni lub po prostu Cie niepokoi moze skontaktuj sie z lekarzem?choc telefonicznie.Ja bym nie czekała do srody...Trzymaj sie i powodzenia:).Oby było wszystko dobrze:)
Jagoda
2005-01-27
22:05:13
Email
Jest za mała na uczulenie. Nie miała żadnych czerwonych plamek ani krostek? Czy ta sucha skórka to tylko sucha skórka czy łuseczki - drobne białawe i żółte, większe?
sylwia
2005-01-27
22:13:52
Email
Trudno okreslić co to może być, ale mój mały zaraz po urodzeniu (tzn dopiero jak wróciłam ze szpitala) miał bardzo suchą skórę i ponadto na brzuszku , rączkach inózkach dostał strasznych krostek. Żadne smarowanie oliwka nie pomagało, ani neo -tormentiolem( nie wiem czy dobrze napisałam nazwę)za to akurat odwiedziła mnie połozna, która poradziła wykąpać dzidzię 3 razy w mące ziemniaczanej. śłuchajcie jak ręka odjął. Należy do wanienki wsypaćtyle maki, aby woda wyglądała jak mleko i co jakis czas przemieszać, aby maka nie osiadała. Nawet teraz jak widzę jakies zaczewienienie skory, to zapobiegawczo stosuje taką kąpiel. Zaszkodzić nie zaszkodzi, bo to tylko mąka, a kiedyś nasze prababcie ją stosowały. pamiętam, że byłam wtedy załamana, a oczywiście wszystkie stare ciotki uważały, ze to od pampersów, bo tetrowe pieluchy lepsze i tak dalej... Nie wiedziałam co zrobić, a tu proszę takie rozwiązanie. Położna sądziła, ze to z powodu porodu, miałam zatrucie ciązowe. Co dodajesz do kąpieli? Zadzwoń jutro do lekarza i poradź się, bo przez cały weekend będziesz się zamartwiać.
Agata
2005-01-28
08:50:37
Email
Mała nie ma żadnego zaczerwienienia. Ma troszkę potówek pod szyjką i na górnej części klatki piersiowej. Powiem Wam, że to widziała już ta nowa pediatryca u której byliśmy i nic na ten temat nie powiedziała. A wygląda to jakby odchodziły jej maleńkie łuseczki - białe, ale nie tak gęsto jedna przy drugiej, ta skórka która odchodzi jest poprostu taka jakby pozwiajana. Płynów żadnych nie zmieniałam, proszku do prania też nie - piorę w Jelpie i prasuje rzeczy po obu stronach. Spróbuje ją dziś wykąpać w mące kartoflanej. Ewidentnie wygląda to na bardzo przesuszoną skórę. Ale i tak zadzwonię dziś do lekarza...zresztą muszę dzwonić z wynikami moczu małej, to przy okazji zapytam się też o to.
Jagoda
2005-01-28
09:43:36
Email
Mąka kartoflana jest rewelacyjna. Jakby nie pomogło użyj Balneum do kąpieli.
Małgorzata
2005-01-28
14:05:40
Email
Agata jeśli mąka nie pomoże to zmień Jelp na płatki mydlane, on bardzo często uczula.
sylwia
2005-01-28
23:54:22
Email
pewnie was zaskoczę, ale tak wiele piszecie o proszku do prania. Ja od początku stosowałam zwykły proszek, ani razu nie kupiłam lovelli, czy jelp'a, starałam się tylko dwa razy płukać, ale tez tylko do 4 miesiąca.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum