szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - dziwne kupki....straszny ból....


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Tomasz
2005-11-03
Email
Bardzo wszystkim dziekuje,za slowa pocieszenia i próbę zrozumienia...Piszę próbę bo nikt tego nie zrozumie jesli samemu czegos podobnego nie doswiadczy,czego oczywiscie nikomu nie zycze Ale nie o tym chce teraz pisac,bo nie mam za duzo czasu...trudno mi pogodzic czynnosci domowe,prace i opieke nad niemowlakiem,ktory ciagle czegos chce.... ...choc to kochane dziecko-prawie wcale nie placze,tylko jak chce jesc i zeby juz go przewinac.A tak przy okazji co jaki czas powinno sie zmieniac pieluszke dziecku,jesli nie ma w niej kupki,bo ja nawet jak jest malo wypelniona to zmieniam mu ja co 2 godziny-czy to dobrze?? Kacperek jest karmiony z butelki mlekiem mojj siostry,ktora tez ma male dziecko.Ona mam tyle pokarmu ze moze odciagac go rowniez dle Kacperka,wiec mozna powiedziec ze jest karmiony naturalnie,ale z butelki...jakis czas temu(2 tyg) pojawily sie u niego niby zaparcia,tak to sobie wytlumaczylem,bo nagle przestal robic kupki,a zawsze robil po kazdym karmieniu. I tak przez 3 dni nie bylo nic...a widac ze dziecko cierpi bo strasznie sie wyciaska i napreza podczas karmienia czasami nawet placze,chcac zrobic ta kupkę.Dopiero jak rusze termometrem to pujdzie taka gęsta kupka,o konststencji bitej smietany,i koloze pomaranczowym lub zoltym.Ostatnio pojawila sie nawet kupa zeloa,ciagnaca sie jak guma.Jak powiedzialem o tym pediatrze to on na to ze dzieciaczki tak robia nie wiadomo po czym,ale ja siejednak martwie,bo jakos nie wydaje mi sie to normalne... A tak poza tym to preraza mnie bol mojego maluszka przy tym wyciaskaniu sie,teraz juz czasami uda mu sie zrobic kupke,jest ona juz niby luzniejsza,ale jakby zielona to mnie tez przeraza!!!! Co oznacza zielona kupa u tak malego dziecka(prawie 2 miesiace)??? Mozecie mi napisac jakie kupki świadczą o tym ze cos sie dzieje niedobrego,bo ja sie boje ze ta zielona to oznaka zatrucia. I jeszcze jedno dlaczego On tak bardzo sie napreza i cierpi przy robieniu tych kup,jest caly czerwony zaciska piastki i dzielnie probuje cos wypchnąc,ale jak zagladam w piluszke to okazuje sie ze nic nie ma,tak mi sie serce kraje ze moje dziecko cierpi.Jak mu ulzyc i czy to moze byc spowodowane,dlaczego On nie moze wyprozniac sie bezbolesnie jak na poczatku???....prosze odpiszie mi bo za glowe sie juz lapie nie wiedzac jak mu pomoc,a lekare to same osły nic czlowiekowi nie pomoga..
Goga66
2005-11-03
10:09:09
Email
Tomku. Moja Zuzia też miała okres zaparć. Zielone kupki nie świadczą o zatruciu. Czasami o niczym nie świadczą. Zorientuj się czy sostra je produkty mleczne i pije mleko. Może mały źle toleruje krowie mleko. Wtedy musiałaby przejść na dietę bezmleczną. Zuzia też się tak często prężyła, nawet jak robiła 6-7 kup dziennie. To jest chyba typowe, szczególnie w okresie kolkowym, a więc do 3 mies,. życia. Układ trawienny dopiero dojrzewa. No i dobrze, żebyś skonsultował się może z jakimś jeszcze lekarzem.
agnieszka74
2005-11-03
10:10:17
Email
Cześc Tomasz !!!
U mojego Kubusia mniej więcej w tym samym okresie zaczeły sie problemy z kupą. Lekarka kazała jak skończy 2 mies. dawać po troszeczku soku z jabłek lub marchwi i wogole duzo pic zeby rozrzedzic kupe. Poza tym stosowałam termometr i czopki glicerynowe (1/4 czopka do pupy).
Kolorem kupki nie masz co sie za bardzo przejmowac..to tez przejdzie. Układ trawienny takiego maleństwa dopiero sie rozwija i stąd te problemy.
Jak ma kolkę daj mu dwie krople na łyżeczke wody lub mleka kropelek Esputicon. Poza tym mozesz go przepajać koprem włoskim.
Pozdrawiam -Agnieszka :))

Goga66
2005-11-03
10:10:34
Email
Acha, gorzej, kiedy w kupie jest dużo śluzu i żyłki krwi. Ale to też o niczym tragicznym nie świadczy. Na ogół o alergii
Goga66
2005-11-03
10:13:42
Email
Agnieszka pisze o Esputicon. Mojej Zuzi natomiast lepiej pomagały krople Bobotic. To już zależy od dziecka. Musisz próbować.
tomek
2005-11-03
10:33:14
Email
no tak tylko,ze moj kacperek to kolek nie ma...
Goga66
2005-11-03
11:26:29
Email
pewnie nie ma ale jest w okresie, kiedy z układem pokarmowym dzieją się różne nieprzyjemne rzeczy. Ciesz się, że nie ma kolek. To straszne widzieć jak Twoje dziecko aż tak cierpi i tak naprawdę niewiele można pomóc.
Julia
2005-11-03
17:35:27
Email
Tomku takie małe dzieci czasem robią zielone kupki i to nie jest powód do zmartwienia. A na pewno to nie świadczy o zatruciu. Kupki dziecka mogą mieć bardzo różne kolory, to zależy, co zjadła Twoja siostra. Powód do zmartwienia i wizyty u lekarza to śluz w kupce albo krew, bo moze to świadczyć o alergii. A co prężenia się i czerwienienia, to tak to już jest, bo małe dziecko nie ma jeszcze dobrze wykształconego układu pokarmowego, dopiero musi się wszystkiego nauczyć, także robienia kupki. Chyba większość dzieci pręży się, jęczy i czerwienieje, bo ma jeszcze słabe mięśnie i zrobienie kupki to dla nich wysiłek. Acha i małe dzieci mogą robić rzadko kupke, nawet raz na tydzień, bo czasem mleko kobiece całkowicie się wchłania. Nie martw sie, wszystko będzie dobrze. Niestety okres niemowlęcy nigdy nie przebiega bezboleśnie, bo maluszek musi się sam wszystkiego nauczyć no i nie potrafi dokładnie powiedzieć, czego mu potrzeba. Czasem dziecko płacze, widać że jest mu źle, ale nie wiadomo czemu i nie można mu pomóc. Najważniejsze jest wtedy, żeby być przy nim, przytulić, dać mu ciepło i poczucie bliskosci i bezpieczeństwa.
andzia
2005-11-03
17:37:29
Email
Tomku uwazam ze troszke kopru napewno mu nie zaszkodzi.Ale tak jak dziewczyny pisza zapytaj siostry co jada i nie wkladaj mu czesto termom bo sie moze przyzwyczaic a poniej bez sie nie obejdzie.A wlasnie i wiesz jak zobaczysz ze chce zrobic kupke przycisnij lekko jego zgiete nozki do brzuszka ja robilam tak Wiki i pomagalo jej troszke.Nie wiem czy dobrze napisalam zgiete nozki ooo np jak ty chcesz kucnac to tak zgiete nozki przyciagaj i odciagaj od brzuszka.Kurcze ale jakos sie zamotalam mam nadzieje ze zrozumiesz i ze pomoze
ADA
2005-11-03
20:54:23
Email
Tomku,ja tak samo jak Andzia przyciskałam Oliwii nożki do brzuszka i działało.Można również kłaść maleństwo na brzuszku.Kiedy naprawdę miała problem z kupą to wkładałam jej połowę czopka glicerynowego (2x1/2).
Agata
2005-11-03
22:30:20
Email
Tomku ja coś ci napiszę odnośnie kupek. Moja Sara w wieku ok. 6 tygodni przestała robić kupki z dnia na dzień. wcześniej robiła codziennie a potem przez 5-6 dni nic. okazało sie, że tak małe dzieci, jeśli są karmione piersią mogą tak robic - ponieważ pokarm naturalny jest bardzo łatwo trawiony w zasadzie w całości - więc takie dziecko nie ma z czego zrobić tej kupki. Ja też pomagałam Sarze termometrem (i zawsze go naoliwiłam oliwką przed użyciem).
Jeśli chodzi o kolor kupki to Kacperek może robić różne kolory (byleby nie było śluzu i krwi)...ale tak na wszelki wypadek zapytaj się siostry czy nie je w nadmiarze produktów mlecznych - być może To jest przyczyną zielonych kupek.
i ja też proponowałabym ci przepajać małego herbatką koperkową np. z Hippa(ona jest bardzo dobra na kłopoty z ukł. trawiennym).
Pozdrawiam serdecznie
Agata
2005-11-03
22:33:18
Email
A co do zmainy pieluszek - to ja jestm zdania, że lepiej cześciej niż za rzadko. Poprostu muisz zobaczyć, czy jest mocno nasiąknięta i ciężka - bo jeśli jest tylko troszkę zsiusiana to może jeszcze być jakiś czas.
Anula
2005-11-03
23:24:26
Email
Moja Nikola też tak miała-ok. 2-3 miesiąca. Do tej pory zawsze kilka kupek dziennie az tu nagle jedna na kilka dni. Zapobiegawczo co 3 dni oglądał ją pediatra-sprawdzał czy ma miękki brzuszek. Powiedział mi też (wtedy były upały) że oprócz karmienia piersią powinnam dziecko poić herbatką (Plantex), wtedy kupki bedą częstsze i rzadsze. I musiałam przeanalizowac swój jadłospis-zrezygnowac z czekolady, ciastek. Raz dałam jej pół czopka glicerynowego i od razu z nim zrobiła kupkę. Podrażnić termometrem mozna ale nie za często, bo będzie efekt odwrotny do zamierzonego. I po jakimś czasie jej sie unormowało (teraz robi 2x dziennie), Prężenie się, stękanie, ból moga świadczyć o zatwadzeniu. Dobrze jest wtedy przy karmieniu piersią dużo pić, jeść jabłka i śliwki suszone. Poczytaj sobie zresztą mój post na ten temat pt "Kupki-temat rzeka" - znajdziesz w archiwum, pisałam go jakoś latem. Co do koloru kupki to nie wiem, ale widzę że dziewczyny juz Cię uspokoiły, że to nic złego, więc na pewno tak jest. Pozdrawiamy Was mocno-Ciebie i Kacperka!
Aśka
2005-11-04
19:25:56
Email
piszesz, że pokarm daje Wam Twoja siostra, moze KAcperkowi nie odpowiada jakiś produkt w diecie siostry. Wiesz, jej dzidzi moze nic nie być, ale każde dziecko jest inne. Może warto i to skonsultować z siostrą.
z...ielony
2005-11-04
21:02:12
Email
Cześć Tomasz. Moje maleństwa też przechodziły okres zielonych kupek i strasznych zaparć. Co do pierwszego, to wszyscy mówili, że to kwestia przeziębienia... ale pomyłka... okazało się, że żona jadła w tym okresie dużo Corn Flakesów. A one zawierają dużo żelaza a żelazo zabarwia kupki maleństw własnie na zielono. CZyli niekoniecznie musi to byc jakaś choroba. Dowiedz się, czy siostra nie ma w swojej diecie przypadkiem więcej żelaza. Co do zaparć, to przez cały czas staraliśmy się unikać termometru. Ponoc jest to jedno z najgorszych rozwiązań :( do którego dziecko bardzo szybko może się przyzwyczaić. potem może będzie chciał właśnie termometru by się wypróżnić. My podawaliśmy czopki "viburcol" oraz "espumisan" lub "esputican". Ale z tego co wiem, to każdy maluch musi przez to przejśc. Trzymaj się i malutki tez. Jesteśmy z Tobą.......

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum