szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - BACTRIM antybiotyk czy nie?


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Anula
2005-11-01
Email
Mam krótkie pytanie czy według Waszych pediatrów Bactrim jest antybiotykiem czy nie? Za wskazuje fakt że trzeba go trzymać po otwarciu w lodówce (max. pół roku) i jest na siedmiodniową receptę (wszystkie leki oprócz antybiotyków są na 30-dniowe recepty).
kyja
2005-11-01
21:05:45
Email
chyba nie jest.Ostatnio Micho miał infekcję, która nijak nie chciała się od niego odczepić, lekarka powiedziała,że nie zapisze mu antybiotyku, tylko Bactrim, wnioskuję więc ,że nie jest to antybiotyk, chyba coś pośredniego.
Anula
2005-11-03
23:14:28
Email
Tak też pytałam. To coś pośredniego. I okazuje się że to jest to samo co Biseptol. Tyle że Biseptol kosztuje ok. 3 zł a Bactrim prawie 20 zł.
Jagoda
2005-11-03
23:37:08
Email
Bactrim to chemioterapeutyk, ale działa jak antybiotyk :)
Anula
2005-11-05
23:05:07
Email
Dzieki Jagódko! Ale ja nadal nie wiem co to oznacza. Nie jestem zwolenniczką antybiotyków (niestety pediatrzy wypisują je na wyrost-raz tylko kazali mi zrobić dla Rafała antybigram, posiew z nosa). W ubiegłym roku Rafi był częśto leczony Bactrimem ale to było na takiej zasadzie-brało go np. w sobotę, więc ja nie mając nic innego, dawałam mu Bactrim. W poniedziałek szłam do lekarza, mówiłam co i jak, a on na to, że barzdo dobrze-niech bierze Bactrim nadal.Albo czytał w karcie że ostatnio był Bactrim, pomógł, więc teraz też damy. I tak było przez cały rok, może nie potrzebnie (i może to ja za każdym razem nie potzebnie zapoczątkowałam dawanie Bactrimu na własną rękę).Jestem laikiem-więc jakbys mogła mi wyjaśnieć czy Bactrim podobnie jak antybiotyki"zabija" też te dobre bakterie? Bo jeżeli tak to dla mnie jest to jedno i to samo. Więc przy pierdułkach typu-katarek,kaszelek,bez gorączki czy bardzo czerwonego gardła, nie powinno go się przepisywać.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum