szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - pomóżcie!!! infekcja jelit ???


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
z...ielony
2005-10-30
Email
No to zaczęły sie problemy. Dominika od rana zwraca każdy posiłek. Do tego kupki maja wygląd szlamu. Jest wesoła, bawi się ale kilka chwil po posiłku wszystko cofa się z powrotem :( Eliza natomiast od dwóch dni ma wysypkę a do tego jest lekko apatyczna :( Z nowych rzeczy dostały: danonka morelowego (malinowe i waniliowe wcinaja od dawna) oraz deserek z jogurteem i owocami leśnymi. No i skusiliśmy się na flipsy bezglutenowe. Pediatra podczas rozmowy telefonicznej stwierdził prawdopodobieństwo infekcji jelit u Dominiki oraz zalecił podawanie tylko wody z cukrem. A zmusić ją do tego to wielka sztuka. A co jak nie przejdzie ???? Lekarze przyjmują dopiero w środę :( A dostać się do nich to przecież trzeba wystać w kolejkach :( HELP!!!
Anula
2005-10-31
13:59:31
Email
Może z ta infekcją to nie jest aż tak źle. Chciaż wymioty mogą na to wskazywać ale wysypka u drugiej dziewczynki to już bardziej na alergię. A mają jeszcze jakieś inne objawy? Luźniejsze kupki, bóle brzuszka? Piszesz, że jadły danonki i jogurty, może mają alergię na mleko krowie? Jogurty powinno się wprowadzać (wg kalendarza żywienia) troszkę później - ok. 11 m-ca a one z tego co pamiętam mają 8 (moja Nikola jest z 29.03 a one z 10.03). Bezglutenowe chrupki raczej nie powinny im zaszkodzić. Mój starszy syenk też miał ostatnio problemy z brzuszkiem-wymiotował kilka razy dziennie. Brzuszek miał miękki, wykluczono też wyrostek, nie miał biegunki (wtedy uwaga na odwodnienie, szczególnie u tak małych dzieciaczków!). Pediatra kazała pić mu dużo wody niegazowanej (uzupełnia subst.mineralne) i przegłodzić kilka godzin. A potem dietka lekkostrawna-właśnie chrupki kukurydziane, sucharki (zawierają chyba gluten), kleik, słone paluszki (sól jakoś też tak dobrze wtedy wpływa)-tyle tylko, że on ma już prawie 5 lat. I żadnego mleka ani soków. Przeciwwymiotny jest syrop Diphergam, dawałam mu też wtedy Smectę, chociaż biegunki nie miał. I przeszło. Może Twoim dziewczynkom też dolega jakaś niestrawność? Albo alergia na mleko krowie. Ale wymądrzać sie nie chcę, bo w końcu nie jestem lekarzem. Dla świętego spokoju niech obejrzy je pediatra. Pozdrawiam i życze powrotu do zdrówka!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum