szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - krzywa główka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ismena
2005-10-29
Email
Urodziłam synka o czasie przez nieplanowaną cesarkę i niestety miał spiczasta główkę- jak to się zdarza przy porodach siłami natury. Teraz troche sie wyrównała ale nadal jest krzywa. Dostałam skierowanie na rehabilitację.Czy to może być wina tego, że małego układałam na wznak a on wtedy przechylał główke na jeden bok? Nigdy nie układałam go całego na jednym i drugim boku.. Maleńki ma już 3 miesiące.Czy to ma też związek z brakiem witaminy D? Czy to sie unormuje dzięki rehabilitacji? Może macie podobne doświadczenia z własnymi dziecmi??? Poradzcie co robić. I czy teraz w zimne jesienne dni werandować małego , wietrzyc na chwilkę przy otwartym oknie, czy można jeszcze chodzic na spacery. Mały bywa na dworze parę minut. I czy bez spacerów wystarczy podawanie samych kropel witaminy D. Jak to jest tak naprawdę. Pozdrawiam!!!!!!
Doti
2005-10-29
18:38:45
Email
Moja Greta też ma 3 miesiące i śmigam z nią na spacery tylko cieplej ubieram. Witaminę D podaję codziennie w dawce ustalonej przez pediatrę (u nas to 3 kropelki) a dodatkowo daję małej Cebion też 3 krople. Co do główki to Ci nie pomogę...
Aśka
2005-10-30
18:44:25
Email
jeśli chodzi o kształt głowy nic nie doradzę. Ale mogę wypowiedzieć się na temat spacerów. Ja Olę urodziłam we wrześniu zeszłego roku i całą jesień jak i zimę dużo, dużo, dużo spacerowałyśmy. Odpuszczałam sobie tylko wietrzne dni. Ale nawet mrozy nam nie przeszkadzały, ubierałam ją poprostu ciepło i przynajmniej godzinkę spędzałyśmy na polu. Tak więc ja spacery polecam!
ismena
2005-10-30
19:14:41
Email
Dzięki kobietki za odpowiedzi.Zupełnie sie pogubiłam w poradach babć , cioć itd. Czasem to trudne nie dać sie zwariować....Będę wychodzić z małym na dwór na dłużej. A Cebion to zestaw witamin? Czy przepisał ją pediatra?
Agata
2005-10-30
19:52:37
Email
Ismena spokojnie wychodx z małym na spacer nawet w chłodniejsze dni - to go zahartuje. Musisz tylko odpowiednio go ubrać.
ja Sarę urodziłam 17 grudnia na pierwszy spacer wybralismy się dopiero w lutym po chrzcinach...ale wczesniej jexdziłam z nią do mamy albo do lekarza no i oczywiście werandowałam ją. Spokojnie możesz chodzić z małym na spacerki.
Doti
2005-10-30
20:12:37
Email
Cebion to witaminka C też od pediatry- kazał dawać małemu bobofrutkowi.


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum