szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Witamina D


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
angica
2005-10-24
Email
No wiec jak to jest z ta Witamina D. Mieszkam w Anglii z 4 miesieczna coreczka i tysiace razy pytalam lekarza o dawanie wit. D, na co krotko odpowiedziano mi: Azjaci i czarnoskórzy ludzie powinni dostawac, ale jesli dziecko jest biale i karmi sie je sztucznym mlekiem nie trzeba. Znajoma z Polski powiedziala mi jednak, ze jedna kropla dziennie nie powinna zaszkodzic, tym bardziej ze w Londynie pogoda bez slonka. Poszlam wiec do apteki, ale okazalo sie ze w tym kraju nikt nie sprzedaje Wit. D w kroplach. Kazdy farmaceuta robil wielkie oczy jak powiedzialam, ze to dla dziecka. I tutaj prosba do Was: Prosze poradzcie, co mam zrobic. Czy nie dawac, czy kupic w Polsce i dawac???
samalandra
2005-10-24
19:11:17
Email
Ja na twoim miejscu kupiłabym w Polsce i dawałabym jedną kropelkę dziennie. Dziecku nie zaszkodzi co najwyżej może pomuc zresztą teraz zbliża się zima a w anglii mało słońca i wilgotne pochmurne dni witaminka D napewno się przyda.Pozatym to kraj jeszcze wyżej położony od polski i z tego co wiem to promienie padają tam pod kątem niższym niż w Polsce. Mi pediatra powiedział że mam dawać jedną kropelkę w słoneczny dzień a dwie w pochmurny by uzupełnić niedobór.
z...ielony
2005-10-24
23:18:33
Email
Z witaminką D trzeba bardzo uważać. Jej niedobór powoduje krzywicę u maluszków. Jej produkcja w organiźmie jest uzależniona od słońca. Im go mniej tym mniej witaminy. Nasz pediatra też zalecił jedną kropelkę a gdy zabrakło już słońca kazał przerzucić się na dwie. Za to ortopeda zalecił o jedną więcej ze względu na to, że naszym maleństwom wolno zrastały się ciemiączka. Niestety pediatra nie podzielał tej opinii. Dziś dziewczynki mają 7 i pół miesiąca i dajemy po dwie kropelki, w końcu mamy jesień. Również polecam zaopatrzyć się w kropelki. I podawać choć po jednej.
angica
2005-10-25
00:48:42
Email
Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Jednak kupie w Polsce. Dziwny jest ta Anglia...
Anula
2005-10-25
23:13:48
Email
Ja mojej siedmiomiesięcznej Nikoli tez dawałam po 2 kropelki, ale po ostatniej wizycie pediatra kazała zwiekszyc do 5-bo ma wystające łuki żebrowe. Starszy syn miał to samo a nawet sugerowano krzywicę (no właśnie czy wystające łuki są jedynym objawem krzywicy?)-najpierw brał wit.D w kroplach, potem w tabletkach a na końcu w zastrzykach (1 zastrzyk starczał na 5 tygodni).
z...ielony
2005-10-26
16:05:47
Email
No tak, niby te dwie kropelki to norma ale... Dominika ma ciemiączko 2*1 a Eliza ma 3*1,5(trochę za duże) ale Pediatryca nie kazała zwiększyć dawki D3. Cóż, niby ona wie lepiej. Na szczęście maluchy wcinają po dwa danonki dziennie a one zawierają witaminę D. Może przez to jestem trochę spokojniejszy :)
sylwia
2005-11-17
22:39:12
Email
Jeden do góry! ale mam tez pytanie, do kiedy podawałyscie maluchom D3, a od kiedy vibovit?
Michalina
2005-11-18
09:19:54
Email
Nie dawkujcie sami witaminy D3!! Jej nadmiar w organizmie jest bardzo niebezpieczny i może prowadzić do nieodwracalnych zmian. ANGICA- skoro w Anglii nie podaje się wit. D3 a Ty jednak chciałabyś aby dziecko ją dostawało, przy wizycie w Polsce udaj się z Maluszkiem do pediatry i niech on zdecyduje w jakiej ilości dziecko powinno dstawać witaminę. Jeżeli nie masz możliwości zbadania dziecka u polskiego pediatry to już lepiej poproś kogoś żeby kupił Ci w Polsce CebionMulti (jest bez recepty). CebionMulti to mix różnych witamin, między innymi D3. Nigdy bez konsultacji z lekarzem nie podałabym swojemu dziecku wit. D3.
sylwia
2005-11-18
21:13:43
Email
Moja pediatryca nie może sie zdecydować, poniewaz raz zaleca wit,D a raz vibovit, potem znowu wraca do wit.D3, stąd bylo moje pytanie!

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum