szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Pomocy!Proszę odpiszcie mi!


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
MoNiSiA
2005-10-21
Email
Witajcie dziewczyny! Mam prośbę abyście mi odpisały, gdyż bardzo się martwię! Moja Julcia od 2 dni nie robi wogóle kupki :( Dzisiaj jest strasznie do tego apatyczna, wogóle nie płacze, nie krzyczy, nie woła o jeść - zresztą wogóle nie chce jeść! ;((( Nakarmiłam ją cycusiem przed wyjściem do szkoły koło godziny 14, potem zjadła o 19:30 po kąpieli (wcześniej nic nie chciała!) butelkę i na jej miarkę przysługującą - 150ml wypiła tylko 120ml :( Myślę że to baaaaardzo mało skoro tyle czasu nic nie jadła. Do tego jak wróciłam zobaczyłam jej brzuszek-byłam w szoku!-był tak nadęty i twardy że wyglądał jak u dzieci z Afryki głodujących ;((( Sprawdzałam gorączkę - nie miała. Śmieje się jak nigdy, cieszy, "rozmawia" itd. Dałam jej czopka, (dostawała go kiedy miała kolki) aby poruszyć coś i aby się wkońcu wypróżniła. I nic :( Ciągle nic :( Jedynie po jakimś czasie brzuszek wrócił do normy...Masowałam go i głaskałam...Kiedy dotykałam rączki raz były ciepłe, raz zimne. BARDZO SIĘ MARTWIĘ! Dodam, że wczoraj w nocy o godzinie 1 bez żadnego wcześniejszego kręcenia się zwróciła jedzonko!!! W całości! Byłam w szoku! Nigdy wcześniej nie zdarzyło się jej w nocy ulewać! Nie wiem co się dzieje! Błagam o pomoc! Martwię się! :( Dzięki wielkie z góry! Jesteście kochane!
Anula
2005-10-21
23:05:12
Email
Przechodziłam z Nikolą i brakiem kupki to samo co Ty. U niej trwało to nawet 3-4 dni. Raz dałam jej czopek glicerynowy, pediatra radził dawać też więcej picia (karmiłam tylko piersią). Później przeczytałam że u 2-3 miesiecznych dzieci często się tak zdarza. Poszperaj w archiwum-pisałam na ten temat posta "Kupki-temat rzeka". Z jedzeniem (a raczej brakiem apetytu też miałam problem gdy miała 3-4 m-ce. Zaczęła jeść mniej i rzadziej ale jednocześnie "w normie" przybierała na wadze. Też pisałam o tym i dziewczyny mnie pocieszały, że to nic złego. Gorzej martwiłabym się brzuszkiem i obfitym ulewaniem w nocy. Może malutki brzuszek ma jakieś kłopoty? Nie wiem jak karmisz. Jak sztucznie to może zmieniłaś mleko? A jeżeli piersią to może coś zjadłaś co jej mogło zaszkodzić? A może dla pewności i czystego sumienia powinien obejrzeć ją pediatra? Zyczę zdrówka i pozdrawiam.
MoNiSiA
2005-10-21
23:10:22
Email
Karmię ją tylko piersią i kiedy idę do szkoły karmiona jest butelką. Mleka nie zmieniałam :( Więc wszystko powinno być dobrze, a jednak...Jeśli do jutra tak będzie to jadę do lekarza bez żadnego zastanowienia. Ale cały czas się martwię co jest przyczyną, staram się dobrze odżywiać, niczego nowego nie wprowadzałam do swojego menu :( Dziękuję bardzo za odpowiedzi :*
emka
1999-04-11
02:46:01
Email
Monisiu Nie martw sie. U takich maluszków tak się czasem zdarza. My też to przechodzilisy. Mozesz spróbować podać malęńkiej Plantex, lub herbatkę na poprawę trawienia hippa, ewent. zwykła koperkową hippa. Nic sie nie martw u takich maluchów brak kupki nawet przez parę dni nie jest powodem do nie pokoju. Zwłaszcza jak mała nie płacze i nie ma gorączki. A ulac jej się mogło ponieważ ma pełny brzuszek i może to było dla niej za dużo. Oczywiście dla spokoju sumienia udaj się do lekarza jak się sytuacja nie będzie poprawiała ale jestem przekonana że wszystko będzie ok. Całusy
Michalina
1999-04-11
17:17:54
Email
Mój Łukasz karmiony tylko mlekiem "cycowym" robił po kilka kupek dziennie, aż do pewnego czasu. Nagle z dnia na dzień zwyczaj ten zmienił się. Kupki zaczęły pojawiać się co 2-3 dni. Dodam, że synek był tylko na piersi, nie wprowadzałam wtedy jeszcze zadnych innych pokarmów. Potem gdzieć przeczytałam, że u dzieci tak jest. Na pewno wszystko jest ok. Pozdrawiamy
Michalina
1999-04-11
17:17:54
Email
Mój Łukasz karmiony tylko mlekiem "cycowym" robił po kilka kupek dziennie, aż do pewnego czasu. Nagle z dnia na dzień zwyczaj ten zmienił się. Kupki zaczęły pojawiać się co 2-3 dni. Dodam, że synek był tylko na piersi, nie wprowadzałam wtedy jeszcze zadnych innych pokarmów. Potem gdzieć przeczytałam, że u dzieci tak jest. Na pewno wszystko jest ok. Pozdrawiamy

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum