szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Do mam karmiących piersią:)


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
mati81
2005-10-20
Email
Hej mamuśki karmię swoją zuzię piersia juz ponad cztery miesiace, od trzeciego tygodnia życia podaję jej cebionmulti i vigantol, mam pytanko czy te witaminy podaje się do któregoś miesiąca czy tak długo jak dziecko jest na piersi? Powiedzcie mi dziewczyny równiez kiedy zaczełyście dokarmiac swoje maluchy sztucznym mlekiem, ja powoli zaczynam o tym mysleć bo moja córcia w nocy je co 2 godziny;( więc chodze nieprzytomna :o(( ale jest jeszcze jeden problem mała nic nie chce pić z butelki. Napiszcie proszę jakie mleczko wprowadzałyście (zuzia raczej nie jest alergikiem). Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrowionka:o)
kyja
2005-10-20
21:49:43
Email
Misiutkowi idzie 15 miesiąc i nadal dokarmiam go moim mlekiem-je wieczorem po kąpieli, w nocy parę razy budzi się na cyca i przed całkowitym wybudzeniem też się przysysa.Jest alergikiem, postanowiłam go trzymać na piersi max. do 24 miesiąca życia-może wtedy minie mu alergia na nabiał i będzie dostawał już serki, jogurty,itp.Zaczęłam mu dawać vigantol i cebionmulti tak jak Ty- od ok. 3 tygodnia życia, vigantol nadal dostaje, a cebionmulti przestałam mu dawać,gdy zaczął jeść już inne rzeczy (6-7 miesiąc życia). Miałam spory problem z nauczeniem Misia korzystania z butelki-jakoś się udało:-).Mati,poradź się pediatry co do mleka modyfikowanego dla Twojej pociechy.Lekarz doradzi Ci odpowiedni rodzaj mleczka.Pozdrawiam;-))
Doti
2005-10-21
10:50:08
Email
Mati ja daję swojej Grecie (jutro kończy 3 miesiące)właśnie na noc NAN HA1. Poleciła mi to mleko pediatra i no i w szpitalu też była nim dokarmiana.Pozdrawiamy!!
majaska
2005-10-31
22:18:55
Email
A czy mozna samemu podawac maluszkowi jakieś witaminki czy musi byc zalecenie lekarza???
kyja
2005-11-01
21:24:15
Email
lekarz powinien ocenić czy konieczne jest podawanie witamin dziecku i w jakiej dawce.Witaminy są , wiadomo, bardzo pożyteczne, itp. ale ,zarówno nadmiar, jak i niedobór, nie jest dobry dla zdrowia.Najlepiej porozmawiaj o tym z pediatrą.Pozdrawiam;-)))
Michalina
2005-11-02
13:26:43
Email
Łukasza (10 miesięcy) karmię moim mlekiem codziennie przed wyjściem do pracy, po pracy (przysysa się bardziej z tęsknoty niż z głodu), wieczorem przed snem i w nocy. Poza tym zjada kaszkę, zupki, owoce, pije soczki, herbatkę. Dostaje Vigantol i CebionMulti. Nie podawałabym witamin bez wcześniejszej konsultacji z pediatrą. Zamierzam jeszcze trochę pokarmić Małego (myslę, że do 1,5 roku to na pewno) z tej racji, ze ja jestem alergikiem i Łukasz moze mieć też skłonności do alergii. Pozdrawiam
mala
2005-11-12
20:35:07
Email
hej baby nie macie innych klopotów tylko piszecie o karmieniu cyckiem
Jagoda
2005-11-12
21:31:18
Email
To dobrze, że nie mamy, nie?
:))))
Agata
2005-11-12
22:11:55
Email
Ktosiu pod nickiem "mała" nikt nie każe ci czytać co piszemy - skoro cię to drażni.
W necie jest tysiące innych forum - zapraszam na inne....:(
kalina-wejdzcie tu raz jeszcze;)...proszę.
2005-11-13
10:10:02
Email
tak sie akurat składa,że do moich aktualnych problemów zalicza sie również karmienie piersią,więc odpowiada mi BARDZO że również ten temat jest poruszany. Prosze więc "mała"nie neguj zmartwień innych mam,bo to nieładnie!!! Krytykując problemy innych kobiet pokazujesz jedynie,jaki masz MAŁY rozumek!!! Mam takie pytanko,jak rozpoznać,ze dzieciaczek jest alergikiem?... Wiem,ze można to odczytać z kupki niemowlaczka,ale ja niestety nie moge tego zrobic bo mój Kacpuś ma jakieś problemy z wypróżnianiem się( dokładnie takie jak synek Tomka....który zresztą też ma na imię Kacperem....hmmm moze te Kacperki tak mają;)...) a jak juz uda mu się zrobic kupkę...najszęsciej przy pomocy termomertu,bądź mydełka,to jest ona gęsta(ale nie twarda) i bardzo żelowa,powiedziałabym nawet gumowa,bo bardzo się ciągnie... Zaznaczam,ze ja w swojej diecie prawie wcale nie spozywam produktów mlecznych...
Eryka
2005-11-13
13:09:24
Email
A czy Twój Kacperek ma przy tym jakąś wysypkę na buźce? Alergiom często towarzyszy właśnie wysypka, niepokojące zimiany w kupce. Mój Kacperek na szczęście nie ma problemów z robieniem kupek. Nieraz robi ich ok. 10 na dobę. My jednak mamy problem z wysypką. Cały jest zesypany maleńkimi krosteczkami (chyba go swędzą). Czekam na wyniki badania stolca. Mały ma chyba jakąś alergię:( Pozdrawiam serdecznie i życzę Kacperkowi lekkiego "kupkowania". Eryka i Kacperek

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum