szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Ssaczek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-10-19
Email
Mam pytanko. Moje maleństwo ciągle by tylko ssało i ssało. Potrafi jeść nawet dwie godziny bez przerwy. Spawdzam, rzeczywiście je (słyszę przełykanie, mocno ssie) Czy to normalne? Dzieje się tak zazwyczaj w godzinach późnowieczornych między 21 a 24. Nie wiem nawet czy starcza mi mleka, bo piersi robią się bardzo miękkie i "sflaczałe". Jednak zdaje się, że jemu to nie przeszkadza i dalej pałaszuje. A gdy próbuję go odstawić, to zaczyna płakać i bardzo niespokojnie szuka piersi. Czy takie zachowanie jest normalne? (Malec ma 16 dni) A jak to było u Was?
Isia
2005-10-19
14:18:47
Email
Eryka, moja Nusia na początku tylko by wisiała przy cycu. Nic nie mogłam zrobić tylko siedziałam i karmiłam. Po jakimś czasie przestanie tak wisieć. A co do pokarmu, to czytałam, że po południu w mleku matki jest mniej tłuszczu niż w porannym pokarmie. Dlatego maleństwa dłużej ssają po południu i wieczorem. To normalne. Pozdrawiam.
Julia
2005-10-19
14:35:09
Email
Eryka chyba każda mama na początku ma taki problem. Jest na forum trochę postów na ten temat. Ja tez na początku miałam, wrażenie, że Bartek ciągle wisi przy piersi. Ale to normalne, bo dziecko po prostu potrzebuje ciepła i bliskości. Powinnaś jednak uważać, bo takie długie ssanie nie wpływa dobrze na brodawki. Mogą np. popękać. Kiedy więc widzisz wyraźnie, że Kacperek się bawi piersią, odstaw go od niej, a jak przysypia, budź go. Powodzenia!!
Eryka
2005-10-20
10:36:18
Email
Dzięki Dziewczyny! Uspokoiłyście mnie. Już się bałam, że z dzidziusiem jest coś nie tak, że taki niespokojny, nerwowy albo, że ja mam za mało mleczka. Co do brodawek to pogryzienie i skaleczenia przerabiałam już w szpitalu. Teraz na szczęście wszystko się ładnie podgoiło i karmienie piersią stało się nieolesne. Pozdrawiam serdecznie:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum