szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - PTASIA GRYPA


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Kate
2005-10-18
Email
Witam Mamy i Pociechy! Nie widziałam jeszcze tu wzmianki na ten temat więc podejmuję - bardzo boję się PTASIEJ GRYPY!!! Dziewczynki, czy w zwišzku z ostrzeżeniami poczynacie jakieœ kroki? Czy dalej podajecie maluchom mięsko indycze czy kurze? Co z jajkiem? Mój Miœ lubi żółteczko do zupki, ale teraz boję sie podawać! Czy to oznacza, że Jasiek ma jeœć tylko cielęcinke? A słoiczki gotowe, też zawierajš przecież drób!!! Pomocy, doradŸcie. Pozdrawiam - Kate i Jaœ
Michalina
2005-10-18
11:41:05
Email
Ja nie ulegam panice. Podobno ptasią grypą nie można się zarazić jedząc mięso. Dalej kupuję słoiczki z indykiem i robię kotlety z piersi kurczaka. Pozdrawiam
Agata
2005-10-18
15:40:08
Email
Wirusy które ewentualnie moga znaleźć się w mięsie giną w temp. 70 stopni. Takzę jedząc gotowane lub smażone mięso jesteśmy bezpieczni. Tak przynajmniej mówią lekarze.
Ja osobiście idę na szczepienie przeciw grypie (zkaład pracy nam zafundował), a co do małej to lekarze odradzaja ponoć szczepienie tak małych dzieci.
anika
2005-10-18
16:54:45
Email
Kate nie panikuj. Ptasia grypa nam raczej do wiosny nie grozi (wtedy przylatuja do nas ptaki), no chyba że ktoś ja do Polski przywiezie, ale to tez nie jest takie straszne, bo nie można sie zarazić od człowieka. Tylko od chorego ptactwa. Wiec jeśli nie hodujesz ptaków nie masz sie czym martwić. Ci którzy zachorowali mieli kontakt z zaraznoymi ptakami. Spokojnie możesz jejść mięsko kurze czy indycze i nie obawiaj sie że w słoiczkach beda zarazki, bo to jest nie mozliwe. Przedewszystkich trzeba przestrzegac zasad higieny i bedzie dobrze. Co do szczepien maluszków to nasz lekarz raczej nie zaleca, ponieważ u tak małych dzieci, tak samo jak u ludzi powyzej 60 roku zycia taka szczepionka działała by tylko w 30%. I naprawde w razie grypy niewiele pomoże, a nie wiadomo jak taki malutki organizm zniesie sama szczepionkę. Pozdrawiam i nie martw sie na zapas.
Anula
2005-10-19
23:03:13
Email
Dziewczyny przypomnijcie mi proszę w jakim wieku są Wasze maluszki, że lekarze odradzili Wam szczepienie na grypę? Ja cały czas zastanawiam się czy zaszczepić moją 6,5-miesięczną Nikolkę. Każdy mówi mi inaczej. Jeden pediatra odradzał (skutki uboczne-nawet wstrząs, zgon) aczkowiek jeżeli dam ją na wiosnę do żłobka-to wtedy zaleca jednak szczepić. Na stronie szczepienia.pl Pani doktor odpowiedziała mi że pierwsze słyszy o takich skutkach ubocznych, że można szczepić a odstęp między szczepionką na grypę a pozostałymi szczepieniami z kalendarza szczepień obowiązkowych nie musi być albo można poczekać 2-4 tygodnie. Natomiast dziś pediatra przy szczepieniu jej na przełomie 6 i 7 m-ca na WZW B powiedziała, że trzeba zachować odstęp 6 tygodni między dzisiejszym szczepieniem a ewentualnym na grypę, a z drugą dawką przypominającą po 4 tygodniach. Czyli praktycznie mogę to zrobić na początku grudnia a potem drugą dawką na początku lutego. Trochę za późno, bo najbardziej optymalny czas na szczepienie to przełom wrzesnia i października. Zapytałam dlaczego to odpowiedziała, że wtedy układ immunologiczny najlepiej dzięki tej szczepionce zaczyna się uodparniać. Czyli z tego względu odradza, natomiast ze względu na to co się dzieje (ptasia grypa), to mogę ją jak chcę zaszczepić. I bądź tu mądrym...
Aśka
2005-10-20
11:13:05
Email
ja też słyszałam że do dwóch latek się nie szczepi dzieci ze względu na skutki uboczne o których piszesz

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum