szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - głowka


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
qleczka
2005-10-17
Email
Czesc dziewczyny mam do was pytanie ... bylam dzisiaj u pediatry na szczepieniu moja corcia ma trzy miesiace pani doktor miala jakies ale do tego ze mala nie trzyma glowki mocno i kazala mi ja czesciej klasc na brzuszku jeszcze miesiac temu Natalcia glowke podnosila bardzo wysoko i az piszczala przy tym a teraz jak klade ja na brzuszku to ona bierze do buzki raczke ssie i ani mysli glowke podnosic a tak podobno sie cwiczy miesnie ...jak zmusic ja by cwiczyla i glowke podnosila ...czy jezeli nie za czesto klade ja na brzuszku moze jej sie cos stac???
kyja
2005-10-17
16:32:44
Email
myślę,że powinnaś , zgodnie z zaleceniem lekarza, kłaść malutką jak najczęściej na brzuszku.Wbrew pozorom, to jest bardzo dobry trening mięśni dla takiego maleństwa.Pozdrawiam:-))
kyja
2005-10-17
16:36:08
Email
aby zachęcić malutką do dźwigania głowy , gdy leży na brzuszku, na poziomie jej oczu potrzymaj kolorową zabawkę-dzieci w tym wieku bardzo żywo reagują na jaskrawe, kontrastowe kolory ( bardzo lubią kolor czerwony.Możesz zawiesić taką grzechotkę np. w łóżeczku lub w miejscu, gdzie malutka najczęściej leży.Pozdrawiam;-))
ismena
2005-10-31
22:25:51
Email
jak najbardziej powinnas kłaść małą na brzuszku. Mój synek tez ma 3 miesiące i tez kiedy lezy na brzuszku pakuje do buzi całe piąstki...Zachęcam go do podnosznia głowy czerwona grzechotką. A poza tym wiem, że takie cwiczenie jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju maluszka , jego mózgu , nie tylko mięśni..Mój synek ma troche krzywa główkę przez kompikacje w czasie porodu i teraz jezdzę z nim na rehabilitację..tam własnie sie dowiedziałam jak ważne jest to ćwiczenie. pOWODZENIA.
Goga66
2005-11-01
14:20:34
Email
Moja córeczka też tak miała. Przez pierwsze 2 miesiące pięknie podnosiła główkę. W 3 miesiącu wolała swoje piąstki. Teraz w 4. chętniej leży na brzuszku ale przez to, że mało ją kładłam słabo podpiera się na rękach. Więc dobrze jednak często kłaść na brzuszku i czymś interesującym machać przed oczkami. Ale moja mama twierdzi, że ja i mój brat bliźniak w ogóle nie znosiliśmy takiej pozycji a ona nas nie zmuszała. Oboje jesteśmy zdrowi i wysportowani i nigdy nie mieliśmy żadnych problemów z umięsnieniem i kręgosłupem, więc może jednak aż tak bardzo nie należy się przejmować. Acha, jak już się "gimnastykuje" niemowlaczka to przy pierwszych protestaach należy go przewracać na plecy, inaczej może się w ogóle zniechęcić do dalszych ćwiczeń.

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum