szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Jeden bok


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Gabi
2005-10-16
Email
Cześć dziewczyny,na wstępie pragne powiedzieć ze bardzo się ciesze ze jestescie i można sie Wam wyżalić.Mam problem bo mój mały Dawidek obraca głowe tylko na jeden bok.Ma 10 tygodni i na początku się tym nie martwiłam,ale teraz zaczyna mnie to męczyć,obojętnie gdzie leży czy to w łóżeczku czy we wózku czy na kanapie,czy nawet jak się go nosi na rekach zawsze ma obróconą głowe na lewy bok.Próbuje mu ją obracać na drugi bok podpierajac z tyłu poduszką czy pieluchą ale wtedy strasznie sie denerwuje i wygina z powrotem na swoja strone,nawet z główką na wprost mało kiedy leży.Boje sie że będzie miał zniekształconą głowkę,albo ze jest to objaw jakiejś choroby.Teściowa i moja mama cągle mi mówią ze on nie może tak leżeć,że mam go obracać,że bedzie miał krzywy kregosłup.Kiedy któraś przyjdzie pierwsze ich słowa są:"on znowu leży na tym boku".Nie wiem co robić,ręcę mi opadaja,przeciez nie przekręce mu głowy na siłe na drugi bok.Poradzcie coś,czy mam z tym isć do pediatry?
Anna
2005-10-16
23:01:50
Email
Jeśli mogę Ci cos poradzić, to rzeczywiście nie lekceważ tego, ale bez paniki. Ważne jest czy oprócz tego że dziecko upodoba sobie jeden bok swobodnie przekręca główkę w drugą stronę. Bo jeżeli będzie leżało cały czas na jedną stronę to może mieć problem z jej przekręcaniem. Potem takiego maluszka może czekać rehabilitacja więc lepiej mu tego oszczędzić. Najlepiej zapytaj o to pediatrę, chociaż dobry lekarz sam powinien to zauważyć. Nasza lekarka odrazu to wypatrzyła u mojego synka. Poradziła układać go na tym boczku którego nie lubił i poskutkowało, bo wcześniejsze moje próby podkładania pieluchy pod samą główkę itp. nie dawały efektu. Głowkę też miał troszkę zniekształconą ale to szybko wróciło do normy.
mati81
2005-10-17
08:59:09
Email
Moja Zuzia też przekręcała główkę na jedną strone i też próbowałam to korygowac ale mała sie wściekała więc odpusciłam no i mała zaczeła mieć z jednej strony bardziej płaską główkę:( pojechalismy do mojej mamy i ona dopiero wzieła się za wnusię:) przekrecała jej główkę układała na drugim boczku i nawet jak ja nosiła to swoją głową blokowała jej główkę żeby mała patrzyła w odpowiednia stronę, mała straszne się przy tym denerwowała, ja bym nie była tak twarda i pewnie bym się poddała ale mama nie odpusciła i pomogło:) dziś zuza układa się na obu boczkach no i co najważniejsze główka nie jest juz plaska z jednej strony:)
joaska
2005-10-17
12:50:49
Email
Mam podobny problem z moją córcią,do tego co poradziły dziewczyny dodam tylko, że zmieniam strony w łóżeczku, tam gdzie miała nóżki teraz ma główkę.Podchodząc do łóżeczka zmuszam ją tym samym,żeby odwracając się wmoim kierunku układa główkę w stronę, którą mniej lubi.Pozdrawiam:)))

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum