szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - Czerwone chrosteczki


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Eryka
2005-10-16
Email
Dziewczynki! Mam pytanie. Dziś całą noc trzymałam synka w pampersach (zmieniałam kilka razy pieluszki) i rano zauważyłam bardzo dużo czerwonych chrosteczek na nóżkach zwłaszcza udach. Czy to może być jakieś uczulenie na pampersy. Wcześniej też zakładałam mu te pieluszki, ale nigdy nie na całą noc. Najwyżej 2 razy na dobę, a tak to zakładam mu pieluszki tetrowe. Co zrobić, aby te chrostki zeszły? Czym posmarować? Poradźcie.
sylwia
2005-10-16
19:43:00
Email
Witaj Eryko! Mój synek w jakos tydzień po powrocie ze szpitala dostał takich czerwonych krostek właśnie w tych okolicach, ale potem zaczęły sie rozprzesrzeniać. Wszyscy , zwłaszcza stare ciotki, straszyli mnie, ze to na pewno od pampersów. Jednak jak przyszla połozna srodowiskowa, to od razu zapytala jakie wody płodowe miałam. A ze mialam zatrucie ciążowe i wody były zielone, więc pokiwała tylko głową. Mam nadzieję, ze u was to nie jest to, ale tak mi sie skojarzylo, gdy przeczytałam o miejscu ich pojawiania się. Najlepszym sposobem, który nawet jak nie pomoże to na pewno dziecku nie zaszkodzi, to kąpiel w mące ziemniaczanej. Nie stresuj sie na pewno nie jest to nic poważnego, a moze to potówki???? Pozdrawiam serdecznie.
emka
2005-10-16
21:13:31
Email
Hej Eryko A na pupce nie ma żadnych krosteczek? Bo tak sobie myślę, że gdyby to od pampersów było, to pewnie pupka też by była wysypana. A na nóżkach to może być alergia ale też mogą być zwykłe potówki - tak jak Sylwia mówi. Najlepiej pokazać lekarzowi on powinien odróżnić co to za krosteczki. Kąpiel w mące ziemniaczanej na pewno nie zaszkodzi, a powinna złagodzić podraznienia. Także w kalium (nadmanganie potasu).
Eryka
2005-10-17
09:54:14
Email
Dzięki Dziewczyny! Mały ma też kilka chrosteczek na pupce i na brzuszku. Czekam na wizytę lekarza z poradni. Pozdrawiam:)

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum