szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - WIĄZADEŁKO


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
ADA
2005-10-14
Email
Drogie Mamuśki!Byłam dzisiaj z małą u pediatrzycy i powiedziała,że ma za krótkie wiązadełko pod języczkiem.Dała skierowanie do laryngologa i powiedziała,że prawdopodobnie będzie musiała mieć podcięte.Czy któreś z waszych maleństw spotkało coś takiego.Pozdrawiam:-)
paren1
2005-10-15
11:31:53
Email
Cześć moja Martynka też zdaniem pediatry ma za długie wiązadełko. Na pierwszej wizycie przy szczepieniu po stwierdzeniu tego faktu była bardzo zdziwiona, że jeszcze w szpitalu nikt jej go nie podciął, ale na moje pytanie co mam teraz zrobić powiedziała, że nic?!!! to może też powinnam iść z nią do laryngologa? jak rozmawiałam z moją ciocią to jej znajoma, która ma już ok. 40 lat też ma za długie wiązadełko i narzeka na nie tylko ... przy jedzeniu lodów, gdyż nie może ich lizać a musi gryźć;-))) dodam, że nie sepleni, nie jąka się więc nie wiem czy jest to poważna sprawa. A Martynka ma już trzy miesiące
Izabela
2005-10-17
11:21:37
Email
Witam. Mam dwóch synków starszy ma 3 latka młodszy za trzy dni skonczy pierwszy miesiąc życia i u obu tez był ten sam problem za krótkie wędzidełko pod jezyczkiem (odziedziczyli to po mnie).Starszemu zostało podciete w wieku dwóch miesięcy trwało to kilka chwil i nawet nie było żadej krwi i płaczu, co do młodszego to pediatra w szpitalu stwierdziła że nie trzeba podcinać jeśli nie będzie kłopotów ze ssaniem. Więc to nic strasznego. Pozdrawiam.
ADA
2005-10-17
19:12:21
Email
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi.Uspokoiłam się trochę.Dzisiaj jeszcze -byla ostatni raz -położna powiedziała mi jak to wyglada i,że trwa to chwilę.Mam nadzieję,że bedzie dobrze.Pozdrawiam:-)
ADA
2005-10-17
19:12:54
Email
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi.Uspokoiłam się trochę.Dzisiaj jeszcze -byla ostatni raz -położna powiedziała mi jak to wyglada i,że trwa to chwilę.Mam nadzieję,że bedzie dobrze.Pozdrawiam:-)
ADA
2005-10-17
19:13:37
Email
Dziewczyny dzięki za odpowiedzi.Uspokoiłam się trochę.Dzisiaj jeszcze -byla ostatni raz -położna powiedziała mi jak to wyglada i,że trwa to chwilę.Mam nadzieję,że bedzie dobrze.Pozdrawiam:-)
Goga66
2005-10-31
12:20:24
Email
Moja córeczka miała podcinane wędzidełko jeszcze w szpitalu. Lekarka powiedziała, że mogłaby w przyszłości mieć kłopoty z prawidłowym mówieniem. Poza tym mocno ssała a jednak o mało nie zagłodziła się w szpitalu, bo ssała nieefektywnie. Sam zabieg jest bezkrwawy, jak obcinanie paznokcia
aga29
2006-06-16
20:17:17
Email
nasza kaolinka ma już 7,5 miesiąca a nadal ma krótkie wiązadełko na języczku.nie wiemy czy trzeba je przecinać czy nic nie trzeba robić do którego miesiaca lub roku można przecinać wiązadełka.
Goga66
2006-06-16
20:51:05
Email
pewnie można w każdym wieku. Ale myślę, że nie jest takie krótkie skoro nie ma problemów ze ssaniem. Spytałabym jednak logopedy, bo podobno takie dzieci mogą mieć problemy z wymawianiem niektórych zgłosek
gigabyte
2006-06-17
14:41:34
Email
witam moja wiki urodzila sie z przyrosnietym wezadelkiem do dziaselka i nie lapala cycka wiec jej przecielam ale dopiero jak miala 3 miesiace bo jeden lekarz mowil ze nie trzeba a ja czekalam jeszcze na ksiazeczke zdrowia jak ja odebralam poszlam do mojego pediatry i mi wypisal skierowanie dzis wiki wytyka jezyk i nim merda a tak niemogla by tego robic nic strasznego to podcienci pozdrawiam
aga29
2006-06-17
15:34:14
Email
nasza córeczka ma 8 m. zaczęła strasznie szczypać i drapać czy można coś z tym zrobić .

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum