szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - AZS


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Beth
2005-10-13
Email
Czy są tu jakieś mamusie zmagające się z Atopowym zapaleniem skóry u swoich pociech? Jak sobie radzicie z dietą eliminacyjną i z suchą skórką?Czy polecacie szczególnie jakieś kremy? Po ilu dniach wprowadzacie nowy produkt w diecie? Po jakim czasie widać, że zareagował ten właśnie alergen, a nie inny? Ja jestem zrozpaczona- cokolwiek wprowadzam z dozwolonych produktów mój mały dostaje wysypki, więć w rezultacie jem tylko ryż z margaryną Nova,wafle ryżowe i koperek. Chudnę w oczach, wyglądam okropnie, ale boję się wprowadzić coś nowego bo po marchewce, burakach, chlebie i wszystkim co zawiera gluten,Mikołaj robi sie cały czerwony :-(
emka
2005-10-13
21:42:46
Email
Hej Beth U nas nie jest tak tragicznie. Ania jest głównie uczulona na przetwory z mleka krowiego. podejrzane sa tez jajka (białko) i pomidory, ale już sama nie wiem czy na pewno. Anię smarujemy maścią robioną w aptece na cholesterolu z witaminą A i E. POza tym regularne wizyty u dermatologa. Ja też byłam na ostrej diecie :((( Teraz już nie jest tak źle, ale na początku nie było kolorowo. To tak w skrócie. POzdrawiam i życzę wytrwałości i cierpliwości. Pocieszamy się, że jak niunia będzie miała 2 lata to może przejdzie. Chociaż tak na prawdę to nie jest nic pewnego.
Ale nie załamujmy się. Z AZS da się żyć, trzeba poprostu uważać.
A ta margaryna Nova nie zawiera mleka, ani np. serwatki. Bo ja najpierw jadłam jakąś z serwatką a to tez z mleka krowiego.
jeszcze raz papatki
emka
2005-10-13
21:53:22
Email
sprawdziłam skład Novej. Jest ok :)
Beth
2005-10-26
10:31:19
Email
Oj, myslałam, że więcej mam ma ten problem. No nic, dziękuję Ci za wpis- wygląda na to, że jakoś sama bede musiała sie z tym zmagać. Rezultaty jednak widać, mały nie jest już czerwony jak indianin, a ja wytężam intuicję, żeby dociec co go tak uczula. Odkryłam np. że jednym z alergenów były płatki mydlane Bebi no i że3 maść cholesterolowa którą przepisano nam przy wychopdzeniu ze szpitala potęgowała jeszcze u Mikołaja te zmiany skórne. Pozdrawiam:-))
emka
2005-10-26
22:58:54
Email
A jesteś pewna że to azs ? Bo maść cholesterolowa nie powinna zaszkodzic, za to mogłaby zaszkodzić łuszczycy, która jest często mylona z azs. Objawy są podobne. zaczerwieniona skóra, wysypka tylko przy łuszczycy skóra się trochę łuszczy zwłaszcza na główce. "Tak zwanym wykwitem pierwotnym w łuszczycy są grudki. Mają barwę czerwoną i pokryte są srebrzystymi łuskami (wynik nieprawidłowego i nadmiernego rogowacenia). Po zdrapaniu łusek stwierdza się punkcikowate krwawienie" - http://www.resmedica.pl/zdart19913.html
emka
2005-10-26
23:03:27
Email
Łojotokowe zapalenie skóry
U niemowląt najczęściej pojawiają się łuskowate, tłuste zmiany na owłosionej skórze głowy (ciemieniucha). Czasem występują też na brwiach lub na buzi, a niekiedy również w okolicy krocza i w zgięciach łokciowych. Jeżeli dołączy się do tego zakażenie bakteryjne lub grzybicze, zmiany te mogą być mylone z atopowym zapaleniem skóry. W odróżnieniu od atopowego, łojotokowe zapalenie pojawia się zazwyczaj przed ukończeniem trzeciego miesiąca życia i często ustępuje samoistnie około szóstego miesiąca. Leczenie Przyczyną ciemieniuchy bywa czasem alergia, ale w większości przypadków spowodowana jest łojotokowym zapaleniem skóry. To łagodna dolegliwość, zwykle niewymagająca leczenia, a jedynie właściwej pielęgnacji. Na pół godziny przed kąpielą należy wetrzeć w skórę główki oliwę z oliwek (albo olej parafinowy), a potem umyć włosy delikatnym mydłem o pH 5,5 lub szamponem dla niemowląt i posmarować główkę kremem nawilżającym. W aptekach są też specjalne preparaty do leczenia ciemieniuchy (np. Seboderm). Jeżeli stan zapalny jest nasilony, czasem używa się słabych maści sterydowych (krótko i zawsze w porozumieniu z lekarzem). Na zlecenie lekarza i tylko pod jego kontrolą można próbować zastosować niesterydowy krem, np. Elidel (patrz rozdział: Zapalenie atopowe). Niekiedy przez kilka dni po jego użyciu stan skóry się pogarsza, a dopiero potem następuje poprawa.
http://www.twojedziecko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=116&Itemid=44
Beth
2005-10-29
19:31:14
Email
alergolog powiedziała nam, że to atopowe zapalenie skóry.Mały rzezywiście ma ciemieniuszkę dosyć mocną, ale całe ciałko ma suche, a jak sądzę, przy łojotokowym zapaleniu nie byłoby takie suche. sama już nie wiem. zaczęło się to wszystko w pierwszym tygodniu po urodzeniu- mały miał na brzuszku, na nózkach i rączkach białe krostki na tle czerwonych plam, które kilku lekarzy pomyliło z potówkami. Później krostki pojawiły się też na bóźce, potem plamy zaczęły się zlewać, a krostki znikały- Mikuś w ciągu dwóch tygodni zrobił się cały czerwony. Teraz dostaje Zyrtec w kropelkach, smaruję go kremem z A-Dermy na egzemę. Jak się nawilża czesto skróę to wygląda dobrze. Ewentualnie czasem pojawiają się takie czerwonawe piegi, ale to pestka w porównaniu z tym jak wyglądal wczęsniej. Myślisz, że to może być łojotokowe zapalenie?

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum