szukaj zwrotu:       szukaj w:
wybrano:
dział - Niemowlę (pielęgnacja niemowlaczków, karmienie piersią, rozwój, wychowanie, choroby tfu tfu, itp)
temat - ferrum lek


Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony głównej forum
Napisano: Treść:
Nusia
2005-10-13
Email
Cześć. W morfologii mojego 11 tygodniowego synka wyszła lekka niedokrwistość i niski poziom żelaza. Lekarka zaleciła ferrum lek. Nie wiem czego mogę się spodziewać po tym preparacie żelaza. Podobno może spowodować bóle brzuszka, a mój synek i tak ma kolki. Czy któraś z Was podawała ten preparat dziecku i jak był on tolerowany? Będę wdzięczna za odpowiedzi. Pozdrawiam.
Aśka
2005-10-13
19:02:34
Email
ja podawalam Oli, ale miala kilka mcy. Nie zauważylam żadnych skutków ubocznych.
renya
2005-10-14
09:06:49
Email
Moja córeczka też ma 11 tygodni i też podaje jej ferrum lek z powodu niedokrwistości. Mała ładnie go "wypija" i dobrze toleruje. Nie wiem jak jest z kolkami, bo Alinke akurat omineły. Jedynym objawem zażywania leku są ciemniejsze kupki (ale to normalne). No i może ciuszki - upaprane w fantastyczne brunatne wzorki (na szczęście plamy łatwo się spiera ;)). Życzymy zdrówka i powodzenia r&a
kyja
2005-10-15
08:42:12
Email
ja terż dawałam małemu żelazo-jka miła 5 m-cy, nie zauwazyłam skutków ubocznych.Pozdrawiam, p.s. kolki niedługo miną;-)))
polishgirl
2006-10-05
19:44:19
Email
Dziewczyny, mam pytanie czy ten ferrum lek dizął jakos niepozadanie na ząbki i jak Wy go podawałyście, do niego dołączona jest strzykawka taka specjalna, dzisiaj dałam małemu pierwszy raz to zelazo właśnie strzykawką ale zaczął pluć i sie krztusić, próbowałam dać z buteli razem z wodą ale niestety nie chciał pić. Nie wiem jak go podawać najlepiej.
dodinga6
2006-10-05
21:37:16
Email
ja podaję ferrum na plastkowej łyżeczce,ponieważ wyczytałam iż żelaza nie powinno się podawać na metalowej.A potem przystawiam maluszka do piersi.Z tej strzykawki nie korzystam.Polishgirl jaki poziom hemoglobiny ma Twój maluszek i jaką dawkę ferrum mu podajesz?
polishgirl
2006-10-05
22:13:38
Email
mój maluszek (7 mies) ma niewiele wyżej ponad normę - 10,9. Ja też próbowałam podawać na plastikowej łyzeczce, ale on tak zaciska usta , że bardzo trudno jest mi wlać i pluje, chociaż chyba smak tego syropku jest dobry
Magdalenka
2006-10-06
02:02:38
Email
dziewczyny, ja malej syrop na refluks zawsze podawalam strzykawka. najbardziej szlo. lekarka powiedziala, ze jak nie bedzie chciala pic, to zacisnac jej nosek i nie bedzie miala wyjscia-przelknie, ale nie mialam serca tak robic. po prostu wkladalam jej ztrzykawke do buzi z boku i wyciskalam jej zawartosc. jakl nie chciala przelknac, to glaskalam wtedy palcem po gardziolku (trzymalam ja na lezaco). zawsze skutkowalo.
niikitaa
2006-10-06
23:04:05
Email
cześć. Ja też dostałam zalecenia aby podałć Weroniczce to żelazo. Ale cały czas sie zastanawiam, bo słyszałam że może powodowac komplikacje brzuszkowe i bardzo szkodzi na ząbki. Czyu coś o tym wiecie??? Doatkowo sie zastanawiam czy to podawać i czy nie zrobić ponownych badań bo badania były wykonane gdzieś dwa miesiace przed wizytą (takie mamy terminy grrr)i na podstawie tych badań lekarka to zaleciła. Czy to możliwe ze przez dwa miesiące mogły sie te badania zdezaktualizować? Może jednak powtórzyć morfologię przed podaniem??? Jak myślicie???
Dominika
2006-10-07
05:13:32
Email
nikitaa jak najbardziej wyniki mogly ulec zmianie a wiem to na przykladzie mojego synka, ktoremu dwa miesiace temu robilam badania i poziom hemoglobiny wyszedl blisko dolnej granicy (10.3) i lekarka przepisala mu zelazo...podawalam raz dziennie przez poltorej miesiaca i wczoraj robilam powtorne badanie i wynik (ku mojej radosci) wyszedl perfekcyjny ( 12.1) wiec akurat mojemu synkowi wystarczylo poltorej miesiaca by wszystko wrocilo do normy...
Dominika
2006-10-07
05:32:39
Email
acha i dobra rada...przez ten czas co drugi dzien podawalam synkowi (12 miesiecy) cale zoltko do obiadu, ktore jest bogate w zelazo...robilam z niego na zmiane albo kluseczki lane albo gotowalam na twardo i dodawalam do zupki a jak to mu sie znudzilo to na kolacje robilam mu jajeczniczke...i tak na zmiane z mieskiem czerwonym np.cielecinka (rowniez duzo zelaza)...i co najwazniejsze nie powinno sie podawac zelaza przed ani zaraz po podaniu mlecznych pokarmow bo oslabiaja one wchlanianie sie zelaza a najlepiej jest to podac z jakims soczkiem bogatym w witaminke C bo ona z kolei pomaga...
Dominika
2006-10-07
05:39:35
Email
co do zabkow to ja po 6 tygodniach podawania zelaza nie zaobserwowalam zadnych zmian, a Kubus ma tych zabkow narazie szesc :))natomiast zmienil sie kolor kupki u synka na bardzo ciemny ,prawie czarny i przez kilka pierwszych dni mial zaparcia ale powoli wszystko wrocilo do normy i tylko ten kolor utrzymywal sie tak dlugo jak dlugo stosowalam ten preparat...pozdrawiam

Dodaj nowy wpis      Powrót do wybranego działu      Powrót do strony gwnej forum